Po penaltovej dráme víťazmi Humenčania

Sportnet|3. okt 2003 o 00:00

Brekov - Kvalitný brekovský trávnik bol v stredu dejiskom priateľského futbalového stretnutia, v ktorom sa stretli výbery súťaží ObFZ Humenné a ObFZ

Michalovce. Aj keď hra v poli bola vyrovnaná, do vyložených šancí sa dostávali prevažne Michalovčania, no zakaždým stroskotali na výbornom brankárovi Lazorovi. A keďže ten bol úspešný aj v siedmej sérii jedenástkového rozstrelu, z víťazstva sa tešili nakoniec Humenčania.

Do prvej príležitosti sa dostal v 16. minúte Kopka, ale jeho hlavičku z ôsmich metrov brankár Lazor reflexívne nohou na bránkovej čiare zneškodnil. V 26. minúte sa dostal do brejku Gadžo, no tiesnený Chalupkom humenskú svätyňu prestrelil. Humenčania sa dostali k slovu po polhodine hry, keď Š. Gabria bol najprv v šestnástke atakovaný na hranici únosnosti a o chvíľu jeho jedovka preletela tesne vedľa žrde. Keď sa v 43. minúte nepresadil ani hosťujúci R. Bogdan, asi dvesto divákov sa v prvom polčase gólu nedočkalo. A žiaden nevideli ani v druhej štyridsaťpäťminútovke, pretože pri troch michalovských tutovkách sa opäť zaskvel gólman humenského výberu. V 47. minúte zlikvidoval samostatný nájazd Kopku, o minútu aj jeho strelu z piatich metrov a v 70. minúte bravúrne vyškriabal Kicošov lob spod brvna. Po neúspešných pokusoch domácich Grominu, Š. Gabriu, Kuruca i Pančuru na opačnej strane tak prišli na rad jedenástky, v nich sa jednotlivcom darilo nasledovne: M. Gadžo 0:1, Š. Gabria 1:1, Tomko 1:2, Chalupka 2:2, M. Hajdučko 2:3, Findrík 3:3, Dankanin 3:4, Kuruc 4:4, Dančo 4:5, Pančura 5:5, Makula 5:6, Melník 6:6, K. Hajdučko nepremenil, Salamon 7:6. Najlepší hráči stretnutia: Lazor - Tomko.

Pred 200 divákmi rozhodoval Š. Vasilenko. ŽK: Hajduch - Tomko, Kopka, M. Hajdučko.

ObFZ Humenné: Lazor - Chalupka - Findrik, Greš (Harakaľ) - Natafaluši (M. Melník), Gromina, Salamon (Hajduch), Kuruc, Miro Pančura - Š. Gabria, Milan Kuzma (Miczka). Tréner A. Mastiľák. ObFZ Michalovce: Šurin (Regenda) - Tomko, Ivanko (Dankanin), K. Hajdučko - M. Gadžo, Rohaľ (Luka), M. Hajdučko, Kašaj (M. Bogdan), Dančo - Kopka (Makula), R. Bogdan (Kicoš). Tréner Jozef Ferko.