Košičania v extralige päť gólov dali, Popradčania toľko inkasovali

Sportnet|4. okt 2003 o 00:00

Košice - Skalica 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)Košice - Predposlední Košičania zastavili nepríjemnú šnúru štyroch stretnutí bez víťazstva a i výsledkom si

Košice - Skalica 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Košice - Predposlední Košičania zastavili nepríjemnú šnúru štyroch stretnutí bez víťazstva a i výsledkom si zdvihli sebavedomie pred nedeľňajším šlágrom s hokejistami Slovana. S nožom na krku hrajúci východniari zapli od úvodu na vysoké obrátky, doslova obliehali bránku Kompasa, ale na rozdiel od predošlých súbojov, i keď šetrili nábojmi, viedli už v 12. min 2:0. To ich zrejme predčasne upokojilo, hostia nielen vyrovnali hru, ale viackrát hlavne z protiútokov riadne poobracali Sopka. Ďalšou vzpruhou bol úvod druhej tretiny, v ktorej boli lepším tímom, ale skórovali iba pri vlastnom oslabení, keď T. Višňovský využil chybu Vorobela a zo samostatného úniku nedal Sopkovi šancu. Domáci brankár potom viackrát svojich podržal, a tí sa mu odplatili tým, že už góly padali iba na opačnej strane, kde Kompas robil, čo mohol, ale prehre nezabránil. Na prekvapenie strelecky najúspešnejší bol tentoraz tretí útok domácich, ktorý prispel k víťazstvu tromi gólmi.

Góly: 4. K. Kováč, 12. Kmiť, 35. Holečko, 48. Kroták, 54. Šimurda - 24, T. Višňovský. Rozhodcovia: Müller - Gašparík, M. Valach. Vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1,, 1700 divákov. Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - K. Kováč, Holečko, Šimurda. Skalica: Kompas - Bukna, R. Sloboda, M. Ivičič, Flamík, Komárek, Vrábel - T. Višňovský, Ertel, Grill - Kocák, Jarolín, R. Hartmann - Maňák, Kollár, Čársky.

Zvolen - Poprad 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

Zvolen - Po dvoch tretinách bolo o zápase, ktorý divákov uspokojil len v málo momentoch, rozhodnuté, aj keď na ľade päťgólový rozdiel v prospech domácich vôbec nebolo vidieť. Popradčania doplatili na bezzubosť pri streleckom zakončovaní. Už v 4. min. po chybe Turana Klouda otvoril skóre a v 16-tej ho Paciga umocnil nečakanou strelou. V 34. min ukázali Tatranci, že ich aktuálna forma zostala na bode mrazu a v oslabení po chybe Hrubého a akcii Kloudu ich Majeský potrestal. V 36. min. v presilovke vystrelil od modrej Klouda a zvýšil náskok domácich. V 39. min sa dočkal gólového zápisu opäť strelou od modrej obranca Mráz. V záverečnej tretine sa už dohrávalo pod dojmom jasného výsledku, aj keď v 48. min. ešte precitol Kubát a v samostatnom brejku zmiernil krutú prehru hostí.

Góly: 4. a 36. Klouda, 16. Paciga, 34. Majeský, 39. Mráz - 48. Kubát. Rozhodcovia Baluška - Mészáros, Tvrdoň, vylúčení 3:2, presilovky 1:0, v oslabení 1:0. 2583 divákov. Zvolen: Križan - Krátky, Klepáč, Priechodský, Škuta, Mráz, Jakeš - Bartek, Šechný, Cibuľa - J. Čierny, Klouda, Igor Majeský - Pohorelec, Mahdalík, Paciga. Poprad: Kožuch (36. Hurajt) - Š. Rusnák st., M. Tomas, Turan, Kubát, R. Gavalier, Klement, Sadiki, Hrubý - Polomský, Filip, Dian - Bonda, Štefanka, Š. Rusnák ml. - Trokan, Paľovčík, R. Tomas - Jurínyi, Slaninák, Valigura.

Ďalšie výsledky: Martin - L. Mikuláš 1:2 (0:1, 1:1, 0:0), góly: 29. Kazda - 8. R. Školiak, 38. Miklík.

Slovan - Nitra 6:3 (1:1, 3:0, 2:2),29. a 53. Kuľha, 4. Cíger, 38. Jánoš, 39. Halaj, 48. Hujsa - 6. G. Saliji, 54. Riečičiar, 56. Kolník.

Žilina - Trenčín 2:3 (1:0, 1:1, 0:2), 11. Voskár, 27. Gálik, - 36. Kukumberg, 49. T. Melichárek, 51. Fabuš .