Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Košičania prekypovali túžbou obstáť a podarilo sa im uzemniť slovanistov

Košice - Slovan 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)Košice - Od úvodu sa obe mužstvá do útočného hokeja príliš nepúšťali, skôr vsadili na disciplinovanú defenzívu.

Košice - Slovan 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Košice - Od úvodu sa obe mužstvá do útočného hokeja príliš nepúšťali, skôr vsadili na disciplinovanú defenzívu. Do bezprostrednej blízkosti bránky sa teda strelci často nedostávali. V 11. min. domáci Kmiť neotáľal s pukom, šikovne švihom vystrelil a jeho pokus skončil za Rybárovým chrbtom. Už o minútu sa však ocitol pred košickým gólmanom Sopkom na chvíľu nedostatočne strážený Sýkora a v páde stihol presne zakončiť. Po vyrovnaní sa mužstvá opäť snažili neurobiť chybu, ale tá prišla z domácej strany v presilovke, Sopko však bol pri Cígerovej strele pozorný. Aj druhá tretina sa niesla v podobnom duchu. Na dorážku najprv číhal Slovanista Hujsa, domáci Kmiť odpovedal ranou do Rybárovej masky. V 25. min. získal Košičan Kováč v útočnom pásme puk, no Šimurda z toho nevyťažil. Keďže aj Kövér mieril vedľa a rovnako pochodil Bratislavčan Hujsa, v prostrednej časti gól nepadol. Do záverečnej časti vyrukovali Košičania s tlakom a výsledkom zvýšenej aktivity boli príležitosti Holečka a Drotára. Východniari sa dočkali ovocia v 46. min., keď sa Kledrowetzova strela dokotúľala za prispenia prekvapeného Rybára za bránkovú čiaru. Vyrovnať mohol Mrena, no keďže neuspel, po Kováčovej prihrávke exportne trafil Šimurda a definitívne spečatil výhru Košíc. Nič na tom nezmenila už ani záverečná power-play Slovanistov.

Góly: 11. Kmiť (Kroták, Kledrowetz), 46. Kledrowetz (Kroták), 56. Šimurda (Kováč, Kövér) - 12. Sýkora (Hujsa). Vylúčení 5:5, navyše Jánoš (Slovan) 10 min. za napadnutie zozadu. Presilovky 0:0, oslabenia 0:0. Pred 2 000 divákmi rozhodovali Jakubec - Krpelec, Valach. Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - Ihnačák, Sabol, Drotár - K.Kováč, Holečko, Šimurda - Dravecký, Bulík, Rusič. Slovan: Rybár - Vlk, Tabaček, Sejejs, Hecl, Pavlas, Hančák - J. Mrena, Halaj, Cíger - Kuľha, Hujsa, Pavličko - B. Fábry, Jánoš, Macho - J. Sýkora, Kokavec.

Marián ŠPACAI

Nitra - Poprad 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Nitra - Nitrania začali lepšie. Dobré strely Tomáša Chrenka a Kmeča však zostali na Kožuchovi. V 5. min prišla ľadová sprcha po chybe domácej obrany, pretože sa gólovo presadil Polomský. V 11. min mal ďalšiu dobrú príležitosť po "basketbalovej clone" Kmeča Tomáš Chrenko, ale vyprášil iba brankárovu vyrážačku. V 17. min sa opäť tešil Poprad, keď hneď po vhadzovaní prestrelil Gabaša R. Tomas 0:2. Pri streleckej potencii HKM z posledných zápasov sa tak dalo tvrdiť, že je predčasne rozhodnuté. Lenže domáci s týmto názorom nesúhlasili a už v úvode druhej tretiny v oslabení skorigoval Ľubomír Kolník, ktorý dorazil strelu Kmeča odrazenú od zadného mantinela do prázdnej brány. Počas prestávky prišlo zrejme k "umývaniu hláv" v nitrianskej kabíne, pretože tí nastúpili ako vymenení a celé druhé dejstvo boli jednoznačne lepším družstvom. Vyrovnať sa im podarilo v 34. min v presilovej opäť Ľ. Kolníkovi a opäť do prázdnej brány po Kuzmienkovovom nahodení na bránku. Od tej chvíle to bolo pred popradským brankárom Kožuchom ako v jednom ohni, ale do druhej sirény tlak obrana hostí ešte udržala. Do poslednej tretiny vykorčuľovali oba tímy s cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa podarilo Ľ. Kolníkovi, mužovi zápasu, keď zavŕšil svoj hetrik po prihrávke kapitána Poljačka. Nitra sa po siedmich zápasoch bez bodu opäť tešila zo zaslúženého víťazstva.

Góly: 22., 34., 51. Ľ. Kolník - 5. Polomský, 17. R. Tomas. Rozhodcovia: Jonák - Čavojský, Mészáros, vylúčení: 5:4, navyše v 40. min Petrina (Nitra) 10 minút za napadnutie zozadu, presilovky 2:0, oslabenia 1:0, 1851 divákov. Nitra: Gabaš - A. Mrena, Pukalovič, Kuzmienkov, Strapko, M. Grman, Petrina, J. Lukáč - V. Nemec, T. Chrenko, Kmeč - Ľ. Kolník, Poljaček, G. Saliji - Kuric, Podstavek, Riečičiar - Jašík, M. Chrenko, Š. Rusnák najst. Poprad: Kožuch - M. Tomas, Š. Rusnák st., M. Turan, Kubát, Jurčo, J. Hrubý, R. Gavalier, Klement - Polomský, Filip, M. Dian - Trokan, Palovčík, R. Tomas - Jurinyi, Slaninák, Valigura - Bonda, Bobík, Š. Rusnák ml.

Milan Skokan (tréner HK ŠKP Poprad): "V takom stave, v akom sme prišli do Nitry, sme zápas rozohrali celkom dobre, no domáci dali do hry obrovské úsilie a za to si úspech zaslúžili. My sme dohrávali po zranení Filipa a Palovčíka v pozliepanej zostave, keď v útoku zaskakovali aj obrancovia."

(TASR+SITA)

Ďalšie výsledky:

Zvolen - Trenčín 2:4 (0:1, 2:2, 0:1), góly: 38. Cibuľa, 40. Paciga - 3. a 30. Melichárek, 26. Heš, 60. Lezo.

Martin - Skalica 3:2 (1:0, 1:1, 1:1), 17. Mar. Hovorka, 24. Kotlárik, 50. R. Sýkora - 28. Jarolín, 56. Jarolín.

10. Nitra102000813:386

(Za mužstvom nasleduje počet zápasov, víťazstvá, víťazstvá po predĺžení, remízy, prehry po predĺžení a prehry.)