Hanba Pašeku Gelnica: pre pokles hráčov pod sedem sa stretnutie v Tepličke skončilo predčasne

Jozef PETRUŠKA & Peter ILČIN & Ján KLAPÁČSpišská Nová Ves - Hlavnou témou 9. kola najvyššej oblastnej futbalovej súťaže bolo dopoludňajšie

Jozef PETRUŠKA & Peter ILČIN & Ján KLAPÁČ

Spišská Nová Ves - Hlavnou témou 9. kola najvyššej oblastnej futbalovej súťaže bolo dopoludňajšie stretnutie Teplička - Pašek Gelnica. Pre pokles hráčov hostí pod sedem musel hlavný rozhodca V. Kunzo zápas predčasne ukončiť, čo sa v I. triede majstrovstiev SOFZ ešte nestalo.

TEPLIČKA - PAŠEK GELNICA 4:0 (4:0) - predčasne ukončené

Neustály dážď sprevádzal dopoludňajší zápas lídra tabuľky s Pašekom. Prvú príležitosť Teplička nevyužila v 11. minúte J. Baldovským, ale o minútu sa Marcinčák hlavou nemýlil - 1:0. Z ďalšieho protiútoku sa v skrumáži najlepšie Melega a zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V 37. minúte došlo k zrážke v šestnástke brankára Tomaška s Karabínom, nasledoval priamy kop z hranice šestnástky, z ktorého Laško nezadržateľne skóroval.

Minútu pred koncom polčasu mieril domáci Melega len do brvna. Na polčasových 4:0 upravil Karabín.

Do druhé polčasu nastúpili hráči Pašeku Gelnica len ôsmi. V 56. minúte hlavný rozhodca V. Kunzo zápas predčasne ukončil - pokles hráčov hostí pod sedem. TEPLIČKA: Gorbár - P. Ondruško, Uhrinovský, Odziomek - Laško, J. Baldovský, E. Dolnačko, Melega, Havran - Karabín, Marcinčák. PAŠEK GELNICA: (zostava podľa zápisu) - Tomaško - J. Beľuško, M. Beľuško, Bodnár - Hoffman, V. Žiga, M. Žiga, Ambroz, Pecha - Šebest, Kruželák, ako striedajúci hráči boli napísaní: Horváth, Džobla, Tabačko, R. Žiga.

OLCNAVA - KLUKNAVA 1:0 (0:0)

Za neustáleho dažďa sa značne oslabené domáce mužstvo od úvodného hvizdu rozhodcu Gavaliera pustilo do súpera. V 3. minúte priamy kop J. Sakmára bravúrne vyrazil brankár hostí. O niekoľko minút to isté zopakoval pri strele O. Gardošíka. Po polhodine hry sa osmelili aj hostia, ktorý sa spoliehali na protiútoky rýchlonohých Beleja a Čarnokeho. V 43. minúte zahral Kokoruďa v šestnástke rukou a po druhej žltej karte videl červenú. Nariadený pokutový kop P. Gonda nepremenil a domáci ani na trikrát nedokázali vyrazenú loptu poslať do siete.

Aj druhý polčas začali Olcnavčania útočne a v 49. minúte o osude stretnutia rozhodol najmladší hráč na ihrisku Milan Olejník. Domáci po góle nepochopiteľne poľavili. Hostia aj o desiatich boli v útoku dosť nebezpeční. Pred 80 divákmi rozhodoval Gavalier. OLCNAVA: Ferenčuha - M. Petrov, Gonda, Pavlík - J. Sakmár, B. Petrov, Dolnačko, Milan Olejník, Fifík - O. Gardošík, Salaj, striedali: Martin Olejník, Štofan. KLUKNAVA: Dunka - Podracký, Pribičko, Kokoruďa - Lisý, Belej, Richnavský, Kormoš - Čarnoky, Horváth, Glova, striedali: Hvizdoš, Šmida.

MARGECANY - SLOVAN GELNICA 3:1 (1:0)

Na ťažkom teréne sa úvodne pätnásťminútovke hral výborný futbal. V 14. minúte po priamom kope Kandru sa k lopte dostal Mondry a domáci viedli 1:0. Po góle sa už viac hralo na ťažkom teréne v strede ihriska. Nástup do druhého polčasu mali lepší hostia, keď Loja vyrovnal na 1:1. Gól domácich nezlomil, pridali na dôraze a o tri minúty odrazenú strelu S. Sokolského st. od tyče dorazil do siete Hrubý - 2:1. O tom, že tri body definitívne ostatnú doma rozhodol striedajúci Keruľ, ktorý si na šestnástke dobre spracoval loptu, prešiel obranou Slovana a presne zakončil - 3:1. Pred 150 divákmi s prehľadom rozhodoval Slamený. MARGECANY: Graban - B. Macko, S. Sokolský st., H. Macko - Mondry, Vaščák, Kandra, Petrík, Hrubý - S. Sokolský ml., Vargoško, striedali: Keruľ, Mackovjak. SLOVAN GELNICA: Moravčík - Hofman, Rejdovjan, Ogurčák - Klein, Sewczuk, Mikluš, Králik, Kontroš - Petrík, Loja.

JAKLOVCE - BYSTRANY 6:0 (1:0)

Bystrany ako jediní z doterajších súperov prišli do Jakloviec hrať futbal. Nezamerali sa len na obranu a tak dvesto divákov hlavne v prvom polčase videlo kvalitný futbal. Gólové hody začal v 39. minúte Papcun, ale hostia mali tiež obrovskú príležitosť na skórovanie. V druhom polčase už hostia "odišli" - 48. minúta Papcun 2:0, 52. minúta - Švarc 3:0, 61. minúta - Mastiš 4:0, 80. minúte Papcun 5:0 a v nadstavenom čase uzavrel gólový účet Hajduk.

Na hre hostí boli sympatické ,že ani za nepriaznivého stavu nebránili a naďalej hrali futbal. Pred 200 divákmi rozhodoval Dobrovský.

JAKLOVCE: Repka - Eliáš, Kováč, Kandrik - Ondáš, Budinský, Hajduk, Mastiš, Papcun - Švartz, Adamišin, striedali: B. Fabrici, Jakubišin. BYSTRANY: Pavol - Hamrák, Kekeľ, Lukáč - Jochman, Chlebovec, Brajerčík, Ogurčák, Ján Suchý - Jozef Suchý, Pavlík, striedal: Pavľák, Kekeľ.

JPP: Pochvala pre rozhodcu Dobrovského za veľmi kvalitný výkon.

LETANOVCE - HRABUŠICE 0:2 (0:2)

Stretnutie dvoch odvekých rivalov nedopadlo pre domácich najlepšie. Po dvoch hrubých chybách inkasovali v prvom polčase dva góly. Hoci mali Letanovčania dosť príležitostí na vyrovnanie, Hrabušice si odniesli cenné tri body, zásluhou presných zásahov Kubičára a Oravca. Pred 100 divákmi rozhodoval Cehuľa. LETANOVCE: Drabiščák - Longa, Lesňák, Bendík - Zahornadský, Vidiš, Gurecký, Slamený, B. Kubičár - Biskup, P. Toporcer, striedal: J. Toporcer. HRABUŠICE: Jendrál - Toporcer, Tkáč, Novák - Bartoš, Popadič, Oravec, Lipčák, Kostík - Kubičár, Kacvinský, striedali: Hodák, Novysedlák, Dlugoš.

SP. HRUŠOV - VOJKOVCE 0:2 (0:1)

Daždivé počasie sa podpísalo aj na kvalite ihriska v Spišskom Hrušove, kde sa v prvej štyridsaťpäť minútovke hral obojstranne vyrovnaný futbal. V 43. minúte domáci zrejme v očakávaní prerušenia hry (odpískania faulu), v útočnom pásme ležal hráč hostí, sa neskoncentrovali na hru a Spišák nešťastným odkopom si dal vlastenca.

V druhom polčase sa tlak domácich stupňoval, ale boli to Vojkovčania, ktorí sa radovali z gólu - Mazur stanovil konečný rezultát 0:2. Aj po druhom góle Hrušovčania tlačili, ale centrované lopty nešli cestu za Kakalejčíkov chrbát. Pred 100 divákmi rozhodoval Podoben. SP. HRUŠOV: Matfiak - Šesták, Spišák, Samoľ - Klein, Horbák, L. Samoľ, Ľ. Salaj, Vaškeba - Peták, Butvin, striedal: Múdry. VOJKOVCE: Kakalejčík - Kandra, Harabin, Hudák - Stana, Micherda, Fábry, Timčík, Vietoris - Klešč, Mazúr, striedali: Kandrik, Kudelka, Legát.

JPP: Pochvala pre rozhodcu Podobena za výborný výkon.

JAMNÍK - ODORÍN 2:0 (2:0)

O osude susedského derby sa rozhodlo v prvom polčase, kedy domáci za územnej prevahy strelili dva góly. Najprv v 11.. minúte presne namieril M. Farkašovských a v 27. minúte Ján Čuj pridal druhý úspech domácich.

V druhom polčase hostia vyrovnali hru a v závere mali obidve mužstvá čisté gólové šance, pri ktorých sa vyznamenali obidvaja brankári. Pred 150 divákmi rozhodoval Kotrady. JAMNÍK: Jaro Macejko - Kuchár, J. Čuj, Uhrín - J. Macejko, Ľ. Farkašovský, M. Čuj, M. Farkašovský , Kočiš - Štefko, Hrušovský, striedali: M. Čuj, Fassinger. ODORÍN: Strela - M. Majko, Kubus, Ľ. Majko - Sedlačko, Zemba, M. Fabian, Zekucia, Regec - Kočik, Čarnoky, striedali: Kavulič, R. Fabian.