Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

FC Tatran Prešov - Slovan Duslo Šaľa 1:1 (0:1)

Prešov - Už zápasy na ihriskách nováčikov v Báči a v Kysuckom Lieskovci a napokon aj vypadnutie s treťoligovými Turčianskymi Teplicami

signalizovali, že na mladých prešovských druholigistov doľahla herná kríza. Okrem pohárovej prehry však tatranci stále držia skvelý primát v súťaži. Desať kôl nepoznajú čo je prehra a také niečo často neregistrujeme ani vo vyhlásenejších súťažiach. Zeleno - bieli ale k prvej prehre po takejto sérii mali v sobotu veľmi blízko. V súboji s nováčikom zo Šale ťahali celý zápas za kratší koniec, aby remízu zaratovali v hodine dvanástej striedajúcim Slaninom...

Hostia na prekvapenie pôsobili futbalovejším dojmom a dosť neistej obrane Tatrana zatápali najmä Andódi a Dékány. Prvej šance v 5. minúte sa Lancz akoby zľakol. No v 20. minúte Holmík sa po chybe Húšťavu a Andódiho centri už nedal núkať - 0:1. A to o minútu neskôr Andódiho strelu Stefanovič bravúrne vyrazil nad brvno. Duslo bolo na ihrisku viac vidieť, kým Tatran ohrozil priamou strelou bránu hostí jediný raz. Na konci štrnástej minúty Jakubkom. Za zmienku stojí ešte hlavička Frigu tesne vedľa ľavej žrde. Zato Šaľania mali možností zvýšiť skóre viac. Najväčšiu šancu spálil striedajúci Lorinc. Po Novákovej chybe sa rútil sám na Stefanoviča. Našťastie pre domácich, ale zbrklo strelil vedľa... Za takéto nepremenené príležitosti hostia pykali. Prešovčania v závere konečne na klzkom teréne vystrelili z diaľky. S Kovalíkovou strelou v 89. min. si Valenský ešte poradil. O minútu na to vypálil Jakubko. Lopta sa odrazila od ľavej žrde a Slanina ju vrátil pohotovo do siete. Týmto gólom ušli tatranci doslova "hrobárovi z lopaty"...

Góly: 20. Holmík - 90. Slanina. Pred 1 110 divákmi rozhodoval Pavlík. ŽK: Viazanko, Kovalík - J. Molnár.

Tatran: Stefanovič - Jantek - Friga, Húšťava (28. Jaworek) - Viazanko (78. Slanina), Kovalík, Dzuríček, Dic - J. Novák - Jakubko, Hricov (Štieber). Duslo: Valenský - Gašparík - P. Kováč, Mikla, J. Molnár - Holmík, Lancz, Sikorjak, Lalák - Andódi (70. Lorinc), Dékány (89. Klusa).

Vladimír Gombár, tréner Prešova: "Keby nepršalo, naši hráči ani by nemali mokré dresy... Nehrali sme dobre. Hostí pustili ľahko do vedenia a potom pokračovali v bezkrvnom výkone. Bez pohybu, bez bojovnosti. Po prestávke sme vsadili už len na nakopávanie dlhých lôpt do súperovej šestnástky. Smutné je, že štyria hráči, ktorí nehrali v SP sa po trávniku len prechádzali. To isté platí i o ostatných."

Ján Rosinský, tréner Šale: "Na šmykľavom teréne to bol celkom kvalitný zápas. V prvom polčase sme mali oveľa viac z hry. Vypracovali aj dosť gólových príležitostí. Po prestávke, na moje veľké sklamanie, sme začali hrať príliš opatrne. Neskôr sa ale opäť dostali k rýchlym protiútokom. Zase sa dostali do šancí, ale videli ste čo zahodil Lorinc. Za to nás v nadstavenom čase stihol trest..."