Revúčanom sa na Kysuciach nedarilo

Sportnet|7. okt 2003 o 00:00

Kys. Nové Mesto/Revúca - V 10. kole III. ligy skupiny Stred cestovali Revúčania znova sa pôdu súpera. V Kysuckom Novom Meste po polčasovej remíze

nakoniec prehrali. Nepomohli ani dva góly v sieti domácich.

Kysucké Nové Mesto - MFK Slovmag Revúca

3:2 (1:1)

G: Šidlo 2, Chovaňák - Gočaltovský, Lipták, ŽK: Molnár, Chovanec - 0, R: Kubačka, D: 350

Kys. Nové Mesto: Pika - Horváth, Gapa, Šidlo (84. Nový), Čepela, Vlček, Bočej (64. Mada), Záhradník, Chovaňák (69. Macek), Chovanec

Revúca: Schmiedl - Barna, Sarvaš, Dzura, Lipták, Urc, Medvec, Schelling, Buvala (69. Vojčík), Gočaltovský (75. Hutka), Vranec (62. Gömöri)

Úvodný nápor domácich pozorne hrajúca hosťujúca obrana zvládla bez väčších ťažkostí a nedovolila im skórovať. Na stranu hostí sa priklonilo aj šťastie, keď Šidlo v 7. min. trafil z bezprostrednej blízkosti brvno Schmiedlovej brány. Hneď na to domáci Chovaňák vyslal strelu tesne vedľa pravej tyče hostí. Domáci síce tlačili, no strely Vlčeka, záhradníka a Bočeja nedokázali prekonať pozorného brankára Schmiedla v revúckej svätyni. V 20. min. sa vyznamenal, keď zobral gól z hlavy Chovaniaka. Potom obrana hostí dokonale rozobrala hráčov Kysúc a nedovolila im zakončovať útočné akcie. V 41. min. sa však presadil Šidlo a hlavičkou prekonal Schmiedla a domáci viedli. Revúčania odpovedali v následného protiútoku, keď autorom vyrovnávajúceho gólu bol Gočaltovský. V druhom polčase vycítili hostia šancu a častejšie zamestnávali brankára Piku. No Gočaltovský nevedel nájsť recept na jeho prekonanie. Boli to naopak hostia, ktorí sa ujali vedenia. V 48. min. sa po druhýkrát gólovo presadil Šidlo. Kysučania po gólu dostali chuť a v 53. min. zvýšil na 3:1. Desať minút pred koncom ukázal svoje kvality Schmiedl, keď ho domáci ani na dvakrát prekonať nedokázali. Posledné slovo patrilo hosťom, ktorí v 86. min. znížili na konečných 3:2. Gól si pripísal Lipták. Adrian Štempel