Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Malolipníčania ani Plavčania neboli v derby dobrými hostiteľmi

PLAVEČ - PODOLÍNEC 3:1 (2:1)V okresnom derby sa favorizovaní domáci ujali vedenia už v prvej minúte po rohovom kope Mačekovou hlavičkou. Hostia

PLAVEČ - PODOLÍNEC 3:1 (2:1)

V okresnom derby sa favorizovaní domáci ujali vedenia už v prvej minúte po rohovom kope Mačekovou hlavičkou. Hostia vyrovnali už o tri minúty po chybe domácej obrany Reľovským. Domáci zvýšili svoju aktivitu a v 13. minúte bolo 2:1, keď Mačekovu strelu hosťujúci obranca hlavičkoval už spoza bránkovej čiary. V druhom polčase domáci chceli čím skôr rozhodnúť zápas vo svoj prospech, lenže hostia dobre organizovanou obranou odvracali útoky Plavčanov. V 69. minúte sa prekľučkoval Maček až do šestnástky, kde ho hosťujúca obrana zastavila iba faulom a z následnej jedenástky Vápeník upravil na konečných 3:1. Po tomto momente si domáci vytvorili ešte niekoľko šancí, ale Kolesár ani Čišovský ich nepremenili.

Góly: 1. a 13. Maček, 69. Vápeník (z 11 m) - 4. Reľovský. Pred 150 divákmi rozhodoval Kovaľ, ŽK: Čišovský, Vápeník - Kroták, Reľovský. PLAVEČ: Andrejovský - Palenčár (Michalík), Šíma, Vápeník, M. Filip (R. Pekár-Hudák) - Pčolka, Zajac, Nemergut, Maček - Čišovský, Kolesár (Heteš). PODOLÍNEC: Fias - Pajonk, Cimbalista, Reľovský, Závadský - Holeš (Hanečák), Zajac, Galajda, Kolumber - Kroták, P. Hanečák.

MALÝ LIPNÍK - SP. ST. VES 2:1 (0:0)

Hneď na začiatku Zamagurčania prekvapili domácich tým, že do brány sa postavil ich útočník Tomčák. Napriek tomu sa už v 4. minúte dostali až pred Majdáka, no ten vystihol úmysel hosťujúceho útočníka. V ďalšom priebehu si Malolipníčania vytvorili územnú prevahu a v 22. minúte Gladišova krížna strela len tesne minula ľavú žrď hosťujúcej brány. Hostia svojou zdržiavacou hrou udržali do prestávky bezgólový stav, aj keď po prihrávke Gladiša mal ideálnu streleckú pozíciu Foľvarský, no nevyužil ju. Po zmene strán domáci pridali, v 53. minúte postupoval sám na brankára Sikorjak, no trafil iba ľavú žrď. Ideálne príležitosti na skórovanie mali potom Mitura a Foľvarský a keď peknú hlavičku Š. Hnáta v 61. minúte zastavila opäť ľavá žrď, domáci boli čoraz nervóznejší. Vykúpenie priniesla 75. minúta, keď po strele Kačmarčíka z priameho kopu hosťujúci brankár chyboval a domáci išli zaslúžene do vedenia. O osem minút pridal po individuálnej akcii Gladiš druhý úspech. Hosťom sa v samom závere podarilo znížiť, avšak víťazstvo domácich bolo plne zaslúžené.

Góly: 75. Kačmarčík, 83. Gladiš - 90. Potanecký. Pred 100 divákmi rozhodoval Feckanin, ŽK: Fejerčák, Ovčarik, Kurňava 2, Czyrnek (Sp. St. Ves), ČK: Kurňava. M. LIPNÍK: Majdák - Pavlišin, Magera, Kačmarčík, T. Pjaták (87. F. Pjaták), Foľvarský (56. Š. Hnát), Sikorjak, Lipčák (68. Baláž), Grajzinger - Gladiš, Mitura. SP. ST. VES: Tomčák - Labus, Babiak, Boršoš, Gurovič - Fuchs, Kurta, Czyrnek (72. Potanecký), Kurňava - Fejerčák, Ovčarik (87. Krolák).

HRANOVNICA - ŠAR. DRAVCE 4:1 (2:0)

Majstrovský zápas s húževnatým súperom začali domáci pre nich raketovým nástupom. Už v 5. minúte sa ocitol zoči-voči hosťujúcemu gólmanovi Martin Palguta, ktorý nezaváhal. Táto gólová situácia vzpružila hostiteľov, ktorí si v ďalšom priebehu vytvorili rad ďalších príležitostí, ale bez efektu. Až v 20. minúte priniesla do domácich radov väčšie uspokojenie situácia po excelentnej hlavičke Š. Gajana. Po tomto momente sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Po zmene strán sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Domáci predvádzali útočný nápor a vytvárali si dostatok príležitostí na skórovanie. Doplácali však na nevýraznú koncovku. Futbalová šťastena im však bola naklonená a v 70. minúte zvýšili svoj náskok na tri góly po individuálnej akcii M. Gajana. Hostia ani za tohto stavu nerezignovali a o päť minút dokázali korigovať pre nich nepriaznivý stav. Posledné slovo však opäť mali hostitelia, ktorí Dulovičom spečatili skóre zápasu.

Góly: 5. Martin Palguta, 20. Š. Gajan, 70. M. Gajan, 80. Dulovič - 75. J. Mišenčík. Pred 100 divákmi rozhodoval Lang, ŽK: Ondruš - M. Mišenčík. HRANOVNICA: Marek Liptaj - Milan Liptaj (75. Husár), Š. Gajan, Šeleng, Šavel - Meliš, Dulovič, J. Pačan (75. Michal Palguta), M. Gajan - Ondruš, Martin Palguta.

SP. PODHRADIE - ŠTRBA 2:0 (0:0)

Štrbania sa na pôde vedúceho celku tabuľky predstavili bez troch hráčov základnej zostavy, čo sa prejavilo na vývoji na ihrisku. Domáci mali od začiatku výraznú hernú prevahu a hostia sa zamerali na pozorné bránenie. To sa im darilo celý prvý polčas, ale stále bolo iba otázkou času, kedy sa hostitelia presadia v koncovke. Hostia odolávali najmä zásluhou výbore hrajúceho Macka, ktorý bol najlepším hráčom na ihrisku. Pochvalu si zaslúži aj hlavný rozhodca, ktorý na náročnom teréne nekúskoval hru a ukázal veľký cit pre posudzovanie jednotlivých zákrokov. Jedinú vážnejšiu príležitosť hostí si vypracoval M. Levocký, ale jeho strela sa neujala. Domáci sa dočkali gólovej odmeny až štvrťhodinu pred koncom a o desať minút neskôr poistili svoje plne zaslúžené víťazstvo druhým presným zásahom.

Góly: 75. Jacko, 85. Glevický. Pred 200 divákmi rozhodoval Kalinský, ŽK: Sasák (Štrba). ŠTRBA: Oprendek - Jackovič, Macko, Otčenáš, P. Kroták - F. Kroták, M. Levocký, Šingliar, Badzik - Miklošek (78. Sasák), Feranec (69. Garaj).

ĽUBICA - PUŠOVCE 3:1 (1:0)

V Ľubici boli diváci svedkami výborného zápasu, na čom mali podiel oba kolektívy. Po úvodnej polhodine sa ako prví dostali k slovu domáci, ktorí Kovalčíkom po rohovom kope otvorili gólový účet duelu. Ani po obrátke tempo hry neustálo a oba celky naďalej produkovali futbal dobrej úrovne. Hostia prekvapili Ľubičanov aktivitou a dobrým pohybom, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól v 55. minúte z kopačky Hartla. Domáci po tomto momente pridali a odpoveď nenechala na seba dlho čakať. Už o desať minút išli opäť do vedenia, keď bol úspešným zakončovateľom Rams. Húževnatý súper sa však nevzdával a naďalej podnikal nebezpečné protiútoky a dostával sa aj do šancí. Ani hostitelia však nezaostávali a ich snahu korunoval päť minút pred koncom Ivančák, čím definitívne spečatil zaslúžené víťazstvo Ľubičanov. O to však museli Podtatranci tuho bojovať až do samotného záveru, pretože hostia sa ukázali ako herne veľmi vyspelý kolektív.

Góly: 35. Kovalčík, 65. Rams, 85. Ivančák - 55. Hartl. Pred 150 divákmi rozhodoval Kostík, ŽK: Kovalčík, M. Kaprál, Krempaský - Želinský, Tóth. ĽUBICA: Harabin - Gelata, Rams, Krempaský, Marek Oravec - Drugač, M. Kaprál, L. Kaprál, Vojtánek (46. Ivančák) - Kovalčík, Starinský (80. Matúš Oravec).