Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Víťazné ťaženie Krompašanov a Podhradčanov pokračuje, Smižany si pripísali na svoje konto prvú prehru

Spišská Nová Ves - Nepriaznivé daždivé počasie sprevádzalo štvrto a piatoligové stretnutia. O prvú priečku prišli Smižanci, ktorí vo Veľkom Folkmari

prehrali 2:4. Krompachy a Spišské Podhradie, ktoré sú naďalej na čele svojich skupín, si naďalej udržujú neporaziteľnosť.

IV. LIGA

GEČA - KROMPACHY 2:3 (1:1)

Domáci začali veľmi bojovne aj značne tvrdo. Napriek tomu si hostia vynútili miernu prevahu, ale dobré príležitostí na skórovanie ostali nevyužité. Až v 21. potiahol rýchly útok Lesňák a jeho tvrdý center do päťky si dezorientovaná obrana vrazila do siete - 0:1. V ďalšom priebehu polčasu Krompašania mali dosť príležitostí, ale tieto ostali nevyužité. V závere polčasu na prekvapenie obrany hostí urobila hrubú chybu a domáci vyrovnali na 1:1.

Začiatok druhého polčasu bol ešte pre štvrtoligového lídra veľmi zlý a hneď v úvode, keď obrana váhala s odkopom, domáci viedli 2:1. Hosťom trvalo desať minút kým preskúpili svoje rady a začali si vynucovať prevahu. V 57. minúte po kombinácii Ľ. Ontko - Horváth dvaja najlepší hráči Krompách, Horváth potiahol útok a jeho presný center M. Ontko nekompromisne poslal do siete - 2:2. O ďalších päť minút Horváth šikovne uvoľnil M. Ontka ten postupoval sám na brankára, obranca hostí ho zrazil, nasledoval pokutový kop, ktorý Lesňák bezpečne premenil. Záver zápasu domácim dochádzali sily a prevaha hostí bola zreteľná, ale ďalšie výborné príležitostí ostali opäť bez gólového efektu. V poslednej minúte hostia urobili chybu, faulovali pred šestnástkou, ale domáci príležitosť nevyužili. Pred 150 divákmi rozhodoval Jenčo: KROMPACHY: Štovka - Borza, Zahuranec, Kurilla - Tomašov, M. Ontko, Ľ. Ontko, Pavlík, Šmida - Horváth, Lesňák, striedali: Biľ, Mochlár, Uličný.

P. HORVÁTH

RUDŇANY - PALÍN 2:2 (2:0)

Na ťažkom premočenom teréne od začiatku mali domáci jasnú prevahu, ktorú korunovali úvodný gólom. V 17. minúte napriahol kapitán Labanc a jeho zrazená strela skončila v sieti. Keď o tri minúty perfektne trafil Vodhanel, zdalo sa, že je o osude stretnutia rozhodnuté. Do konca prvého polčasu si Rudnianci vypracovali dostatok gólových príležitostí, a ak by odchádzali do šatní s päťgólovým náskokom, nikto by nič nenamietal. V druhom polčase tempo hry upadlo. Domáci poľavili a čakalo sa kedy padne tretí gól. Ten však na prekvapenie stovky uzimených divákov padol do rudnianskej siete. Tirkov gól nebol pre nováčika dostatočnou výstrahou, keď už sa zdalo, že duel skončí víťazstvom 2:1 v posledných sekundách sa závere v šestnástke najlepšie zorientoval Dzurjo a druhým gólom šokoval domácich. Záverečný niekoľko sekundový zúfalý tlak domácich už vytúžený gól nepriniesol. Slivník si odniesol z Rudnian cenný bod, hoci domáci boli lepším mužstvo a za svoj výkon hlavne v prvom polčase si víťazstvo zaslúžili. Pred 100 divákmi rozhodoval Fabiny. RUDŇANY: Užík - Jurjak, Sasák, Antal - Sirko, Bohor, Vodhanel, Schmidt, Slamený - Dunka, Labanc, striedali: Orság, Kuchta, Mikuš.

J. PETRUŠKA

ŽAKAROVCE - KR. CHLMEC 2:1 (2:0)

V prvom polčase bola hra plne v réžii Žakaroviec, ktorí hostí nepustili do žiadnej šance. V 17. minúte zo 17 metrov presne namieril k pravej žrdi R. Ďorď a domáci viedli 1:0. V 36. minúte po centri Dira hlavou presne namieril Škarbek. Za zmienku stoja ešte dve žrde a brvno, ako aj to, že obrancovia hostí vykopávali loptu dvakrát z bránkovej čiary.

Po prestávke mali domáci opäť územnú prevahu, ale nie tak razantnú. Niekoľko dobrých príležitostí ostalo nevyužitých, hostia sedem minút pred koncom upravili na pre nich priaznivý výsledok 2:1. U nováčika vynikol brankár a stopérska dvojica. Pred 150 divákmi rozhodoval Krejsa. ŽAKAROVCE: Petrík - Švarc, R. Ďorď, Macejko - Maršalek, Jančík, Hrobko, Diro, Belej - Škarbek, Rendoš, striedali: Slovinský, Vilčko, Majlath.

Ľ. MARCINKO

V. LIGA

NÁLEPKOVO - HARICHOVCE 0:1 (0:0)

Na rozmoknutom trávniku mužstvá odohrali zápas priemernej úrovne. Domáci opätovne nepremenili v prvom polčase niekoľko gólových príležitostí Vnenčákom, Soveľom a Göllnerom. Plachetka mieril do brvna. Hostí podržal brankár Lipták, ale aj nadmieru objektívny hlavný rozhodca Uhlár, ktorý v úvode hosťom odpustil dva pokutové kopy za hranie rukou v šestnástke a vyložený faul na Göllnera v gólovej príležitosti na hranici malého vápna.

Naviac ešte v prvom polčase musel pre zranenie odstúpiť z hry Lapšanský a striedajúci Varga ho nedokázal nahradiť v plnej miere.

V druhom polčase sa začali s podporou vetra presadzovať hostia, ktorý v úvodných dvadsiatich minútach ovládli stred poľa aj vďaka tomu, že rozhodca v úvode druhého polčasu opätovne posúdil penaltový faul na Vnenčáka v súboji s obrancom hostí opačne.

Víťazný gól hostia vsietili v 72. minúte zásluhou M. Janečku. V závere domáci v snahe vyrovnať otvorili obranu a hostia zásluhou dobre hrajúceho V. Hudáčka si vypracovali niekoľko gólových možností, ktoré ale nepremenili resp. ich zmaril domáci brankár Novotný. Pred 100 divákmi rozhodoval Uhlár.

NÁLEPKOVO: Novotný Šrenkel, Holečko, Láclav, Žiga - Göllner, Plachetka, Lapšanský, Bendík Soveľ, Vnenčák, striedali: Varga, Opremčák, Kiššák. HARICHOVCE: Lipták Kupčík, Soták, Kellner, Brečka - Janečka R., Janečka M, Ambrózy, Tatarko - Brutovský, Hudáček V., striedali: Hudáček B., Džerenga, Ševčík.

JPP: poznámka domácich: Takéto rozhodcovské trio, kiež by rozhodovalo Nálepkovčanom na pôde súperov. V takomto prípade by nemali žiadne obavy o vypadnutie zo súťaže.

J. KRÁĽ

V. OPÁTSKE - CHRASŤ n/H 1:0 (0:0)

Pred komorným prázdnym hľadiskom sa hral prvý polčas vo V. Opátskom obojstranne opatrný futbal bez väčšieho vzruchu. Priebeh prvého polčasu bol vzácne vyrovnaný. Jedinú dobrú príležitosť v prvom polčase si vypracovali domáci v 18. minúte, keď hostia zbytočne stratili loptu v strede poľa. Brankár hostí M. Šefčík dvakrát zachránil. Podľa tohto vývoja sa dalo predpokladať, že mužstvo ktoré dá gól zvíťazí. Aj tak sa stalo. V 55. minúte po taktickej chybe obrany hostí sa po pravom krídle dostal sám pred brankára hostí domáci Kečkeš a jeho strelu brankár M. Šefčík už len stačil tečovať, ale nezabránil jej ceste do siete 1:0. Po tomto góle hostia z Chraste n/H zvýšili aktivitu. Vytvorili si územnú prevahu, ale pri neúčasti J. Dirdu im evidentne chýbal zakončovateľ. A pretože pri opakovaných rohových kopoch im chýbal aj kúsok šťastia, gólu sa nedočkali. Domáci futbalisti svoje jednogólové víťazstvo ubránili. Pred 50 divákmi rozhodoval Nemec. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, Ľ. Jančár, L. Jančár - Celec, Filip, J. Gardošík, Sopkovič, Lipták - Šefčík, Gonda, striedali: Javorský, Š. Pukluš, P. Pukluš.

F. MURÁR

V. FOLKMAR - SMIŽANY 4:2 (2:0)

Na pôde nováčika sa hral vyrovnaný zápas, hostia boli futbalovejší, u

domácich bola väčšia túžba po víťazstve. V 11. minúte otvoril skóre stretnutia hlavou Cmor. Vyrovnať mohol kanonier Kapsdorfer, ale jeho samostatný únik zmaril Petkáč. V 27. minúte po najkrajšej akcii zápasu najlepší hráč na ihrisku Rindoš prihral Rigdovi, pre ktorého už nebolo problém poslať loptu do prázdnej brány. Hostia sa nevzdávali a v 35. minúte Gurčík znížil na 2:1. Húževnatí Folkmarčania zásluhou Janigu od 69. minúte viedli už 3:1 a keď v 78. minúte Gajdoš zvýšil na 4:1 bolo rozhodnuté. V nadstavenom čase Gurčík druhým golóm v zápase stanovil konečný rezultát v pomere 4:2. Folkmarčania tak vymazali Smižancom nulu v kolónke prehier. Pred 200 divákmi rozhodoval Kvašňák. V. FOLKMAR: Petkáč - Tomaško, Jakubišin, Bordoš - Gal, Janiga, Serbin, Rindoš, Gajdoš - Cmor, Rigda, striedal: Fabrici. SMIŽANY: Kyseľ - Bobko, Podhoranyi, Kyrc - Neupaver, Vozár, Puškáš, Staššík, Suslov - Kapsdorfer, Gurčík, striedali: Compeľ, Klubert.

I. GREGA

ŤAHANOVCE - PRAKOVCE 2:6 (1:3)

Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácim, ktorí už v 1. minúte po chybe obrany hostí sa ujali vedenia Palenčárom. Po góle však iniciatívu prevzali hostia, no dlho nevedeli nájsť recept na prekonanie domáceho brankára. V 21. minúte po hrubej chybe brankára Slovinský vyrovnal. Po polhodine hry už viedli hostia, keď strela Huliča skončila v sieti domáceho gólmana. Bodku za prvým polčasom dal v jeho závere po rohovom kope Čech.

V 50. minúte po trestnom kope Kuchtu, Silla dorazil na 4:1. V 65. minúte po prieniku svojím druhým gólom upravil Čech na 5:1. V 72. minúte sa dočkali aj domáci, ktorí Halászom znížili na 2:5. Gólovú bodku v tomto stretnutí dal v 82. minúte po samostatnom úniku V. Regec. Prakovčania v tomto stretnutí podali zodpovedný výkon vo všetkých formáciách a pri lepšom zakončení mohlo byť ich víťazstvo ešte výraznejšie. Pred 50 divákmi rozhodoval Katriňák. PRAKOVCE: Gordan - Vaškovič, Opremčák, Čech - Kuchta, J. Regec, Slovinský, Silla, Lukáš - V. Regec, Hulič, striedali: M. Jano, Filický, V. Jano.

Š. SILLA

HELCMANOVCE - SP. VLACHY 4:2 (2:1)

Za stáleho dažďa videlo 100 divákov bojovné stretnutie. Do vedenia išli domáci v 21. minúte zásluhou J. Piska. O sedem minút Čarnoky vyrovnal, hostia mali ešte jednu veľkú gólovú príležitosť. V 43. minúte pred odchodom do šatní Ľ. Zmij upravil na polčasových 2:1. Prvý polčas sa hral veľmi dobrý futbal.

Po obrátke sa hostia snažili o vyrovnanie, no boli to domáci, ktorí si vypracovali niekoľko čistých gólových šancí, ale zoči - voči brankárovi Horváthovi neuspeli. Na 3:1 zvyšoval v 58. minúte J. Pisko a na 4:1 v 86. minúte Š. Zmij. V 90. minúte Helcmanovčania nastrelili brvno a vzápätí hostia znížili na konečných 4:2 Hromčom. Slušné stretnutie rozhodoval Cvengroš. HELCMANOVCE: P. Pisko st. - M. Kuchár, Grega, J. Maliňák - Slovinský, Martin Marcinko, R. Maliňák, Š. Zmij, J. Kuchár, J. Pisko - Ľ. Zmij, striedali: Ľ. Maliňák, Marek Marcinko, P. Pisko ml. SP. VLACHY: Július Horváth - Novák, Bocko, Hromčo - Ján Horváth, Žiga, Celec, F. Horváth, Jonáš - Gonda, Čarnoky, striedali: Olejník, Labaš, Čumitta.

T. THEIS

SP. PODHRADIE - ŠTRBA 2:0 (0:0)

Pod Spišským hradom videlo 200 divákov bojovný a slušný futbal na ťažkom teréne. Hostia od úvodných minút zabetónovali svoju polovicu ihriska. Prvú príležitosť na skórovanie nevyužil Džubák, keď skĺzom netrafil centrovanú loptu. Domáci sa snažili, ale postupne strelecky zaváhali Glevický, Komara a Jacko. Druhý polčas ešte viac pridali, zlepšili pohyb, čoho výsledkom bol pekný gól Jacka v 58. minúte hlavou, keď si nabehol na presný center Džubaka. O konečnom výsledku rozhodol kapitán Glevický pohotovou strelou v 70. minúte. Domáci boli po celý zápas lepším mužstvom, všetci hráči podali snaživí výkon a celkovému dobrému dojmu prispela aj rozhodcovská trojica na čele s Kalinským. SP. PODHRADIE: Ďurica - Mišenčík, Barbuščák, Gonda - Ľ. Fábry, Džubák, Komara, Sedlačko, S. Fábry, - Glevický, Jacko, striedal: Haľko.