Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

V prvom historickom derby sa radovali futbalisti Štítnika K. T.

Kunová Teplica - Rekordných 600 divákov sledovalo gemerské piatoligové derby. Futbalisti Štítnika hostili nováčika z Krh. Podhradia. Do polčasu

nedokázali nájsť vhodnú protizbraň na obrannú taktiku hostí. Rozhodujúce góly padli v priebehu troch minút. Brankár Stankovič sa do streleckej listiny nezapísal.

TJ Baník Štítnik K. T. - FK Krásnohorské Podhradie

3:0 (0:0)

G: 47. Kubus, 49., 78. Turcsányi (jeden z 11 m), ŽK: Turcsányi, Ištók - Bodnár, Polyák, Lapoš, Juríni, R: Fedor, DZ: Novysedlák, D: 600

Štítnik K. T.: Stankovič - Ikri, Lukáč, Macko (80. Gallo), Sz. Drenko (56. Ištók), Kubus (76. Danielis), B. Milko, Turcsányi, Gonos, Fatľa, Beke

Krh. Podhradie: Lentvorský - Ambrózy, Bullík, Juríni, Bodnár (77. Mišura), Polyák, Kún, Lipták, Lázár, Filčák, Koršinský (48. Lapoš)

Hostia vedomí si kvality súpera oplývali dobrou obrannou činnosťou, ktorá do polčasu na domácich platila a šance sa rodili o to ťažšie. Úvodná polhodina preto mnoho vzruchu nepriniesla. V 15. min. po centri Ikriho hlavičkoval mimo bránu hostí Turcsányi a o chvíľu neskôr strelu Lázára z priameho kopu bez problémov zlikvidoval Stankovič. Prvá vážnejšia šanca sa domácim naskytla až v 35. min., keď po centri Fatľu pekne vystrelil Beke, ale Lentvorský v bráne hostí jeho strelu bravúrne vyrazil. O niekoľko minút neskôr po akcii Fatľa - Beke nebol úspešný ani Turcsányi, ktorý z hranice malého vápna nedokázal skórovať do prázdnej brány. Po prihrávke Bodnára v záverečnej minúte polčasu mohol pravidlo nedáš - dostaneš uplatniť hosťujúci Filčák. Obstrelil Stankoviča, ale lopta tesne minula ľavú tyč domácej brány.

Po prestávke sa domáci ujali vedenia rýchlym gólom už v 47. min. Gonos krížnym centrom naservíroval loptu do šestnástky a Kubus do nekrytej časti brány hostí skóroval. Hostia sa z inkasovaného gólu nestihli ani spamätať a už o dve minúty neskôr Lentvorský opäť vyťahoval loptu zo siete. Turcsányi sa po sóle prebil cez obranný val hostí a strelou vedľa brankára poistil jednogólové vedenie. Hostia hru čiastočne vyrovnali, ale do vyloženej šance sa nedostali. V 74. min. sa divákom naskytol pekný futbalový pohľad, keď po centri hosťujúceho Lázára, Ambrózy strelou cez rameno (nožničkami) minul bránu. O päť minút neskôr po strele B. Milka, Lipták zahral v pokutovom území rukou. Z nariadenej penalty ťažil Turcsányi a domáci viedli 3:0. V záverečnej minúte stretnutia mali domáci opäť výhodu pokutového kopu po faule hosťujúceho Juríniho. Do tabuľky strelcov sa chcel zapísať domáci gólman Stankovič, ale jeho strela z bieleho bodu minula bránu.

Miloš Gallo (predseda Baníka Štítnik K. T.): "Odohrali sme slušný, korektný zápas. Hosťom do polčasu vychádzala dobrá taktika a držali nás na dištanc. Potom sme však strelili pekné góly a myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili."

Milan Mravec (tréner Krh. Podhradia): "Šli sme do jamy levovej, nakoľko sme vedeli, že domáci majú dobrý mančaft. Preto som volil taktiku, aby sme inkasovali čo najmenej gólov. Do polčasu bola účinná. Potom sme však inkasovali nešťastný gól a chlapci sa rozsypali. Musíme sa viac zamerať aj na fyzickú prípravu. Domácim Blahoželám, ale aj my sme si zaslúžili streliť aspoň jeden gól."

Martin Stankovič (brankár Štítnika K. T.): "Veril som si, že pokutový kop úspešne premením. Chcel som dať gól, ale lopta mi zle sadla, som sklamaný."

Strelci:

Štítnik K. T.: Turcsányi 7, P. Milko 4, Danielis, B. Milko, Kubus 2, Leng, Drenko, Ikri Macko, Gonos, Beke 1

Krh. Podhradie: Polyák 4, Ambrózy 2, Bullík, Meszner, Filčák, Štefán, Bodnár, Lázár 1

Postavenie v tabuľke:

4. Štítnik K. T. 9, 4, 3, 2, 23:15, 15

11. Krh. Podhradie 9, 3, 2, 4, 12:24, 11

V nasledujúcom kole cestuje Štítnik na pôdu Chraste nad Hornádom. Krh. Podhradie privíta nováčika z Veľkého Folkmára.