Hažín dal päť gólov vedúcemu Brekovu

Sportnet|8. okt 2003 o 00:00

Hažín nad Cirochou - Najpríťažlivejším zápasom deviateho kola piatej futbalovej ligy, skupiny severovýchod bolo derby medzi stále sa zlepšujúcim

Hažínom nad Cirochcou a nováčikom z Brekova, ktorému do nedele patrila vedúca priečka v tabuľke. Očakávala sa tu aj pekná návšteva, ale vytrvalý dážď pred zápasom i v jeho priebehu viacerých divákov odradil. Aj napriek tomu vyše 500 návštevníkov sledovalo zápas veľmi dobrej úrovne, o čo sa pričinili obidve mužstvá. Lepší úvod mali hostia, ktorí sa ujali vedenia už v 11. minúte gólom z pokutového kopu, ktorý umiestnenou strelou zaznamenal Lukáč. To domácich ešte viac vyburcovalo k zvýšenému úsiliu a ešte do prestávky otočili výsledok na 2:1 gólmi Kopáča a Nazada. Aj v druhom polčase boli domáci hráči úspešnejší v koncovke a hlavne P. Kopáč viackrát vyskúšal postreh Vargu v bránke Brekova, ktorý viaceré jeho strely chytil, ale dve boli nechytateľné a skončili za bránkovou čiarou. Piaty gól strelil Baláž, ktorý sa po zranení dostáva opäť do formy. Aj v nedeľu to potvrdil viacerými únikmi, ale v rozhodujúcich chvíľach zaváhal a nepremenil tri vyložené šance. Druhý gól Brekova strelil Židzik, čím aspoň čiastočne zmiernil vysokú prehru. Podľa priebehu hry si ju naozaj nezaslúžil, pretože mužstvo sa domácim vyrovnalo vo všetkých herných činnostiach až po streľbu, ktorá mu nevychádzala tak ako domácim. Bolo to aj preto, že aj Dirbák v domácej bránke chytal spoľahlivo a svojimi odvážnymi zákrokmi vyriešil viaceré ošemetné situácie, ktoré zaváňali gólmi. Smolu mali Brekovčania aj preto, že už v prvom polčase sa im zranili traja hráči. "Tí, čo nastúpili na ich miesta síce bojovali, ale po hernej stránke ich nedokázali nahradiť a to sa nepriaznivo prejavilo aj na hre celého mužstva," konštatoval po zápase tréner hostí Štefan Švidelský, ktorý predpokladal, že v Hažíne uhrajú priaznivejší výsledok. Oveľa spokojnejší bol domáci tréner Jozef Babjak. "Streliť vedúcemu mužstvu tabuľky päť gólov sa nestáva často, preto ma teší, že sa nám to podarilo a verím, že to bude mať kladný vplyv na mužstvo aj v budúcich zápasoch," dodal tréner Hažína. Na zápase bolo aj viac fanúšikov z Humenného, ktorí každú nedeľu chodia na zápasy štvrtej a piatej ligy do Sniny, Medzilaboriec i blízkych dedín. Stretli sme tu aj bývalého hráča Humenného, ktorý po skončení aktívnej činnosti pôsobil aj na poste trénera Jána Adamova a poprosili sme ho, aby sa podelil s čitateľmi nášho denníka o dojmoch, ktoré získal na tomto zápase. "Bol to veľmi dobrý zápas a jeho úroveň sa približovala aj vyšším súťažiam. Popri bojovnosti ukázala väčšina hráčov aj technicko-taktické futbalové prvky a čo je najpodstatnejšie, diváci videli sedem pekných gólov, ktoré nevidíme často ani na druholigových zápasoch," dodal tento skúsený futbalový odborník, ktorý aj napriek pokročilému veku pravidelne navštevuje futbalové zápasy nielen v Humennom, ale aj na dedinách, odkiaľ si, ako on sám tvrdí, donáša pekné futbalové zážitky.