Tatrai uspel medzi veteránmi na maratóne v Budapešti

Sportnet|9. okt 2003 o 00:00

Košice - Týždeň pred košickým MMM sa v Budapešti uskutočnil 18. Kaiser-plus medzinárodný maratón, na ktorom štartovali aj slovenskí bežci. Celkové

prvenstvo v konkurencii 1856 mužov dosiahol maďarský bežec Lászlo Nagy za 2:24:34 hod. Zo slovenských maratóncov dominoval Róbert Tatrai (Maratónsky klub Košice), ktorý časom 2:44:22 hod. obsadil celkové 27. miesto a v kategórii mužov od 40 rokov skončil dokonca tretí. Po návrate domov povedal: "Štart i cieľ bol na Námestí hrdinov, pričom trať viedla cez päť mostov maďarskej metropoly. Výsledné časy veľmi ovplyvnil silný nárazový vietor."

Uvádzame celkové výsledky ďalších veteránskych bežcov z východoslovenského regiónu: 162. (18. od 45r.) Gabriel Nepko (Metropol Košice) 3:14:34 hod., 173. (29. od 40r.) Zdeněk Bohuněk (Samoplat Košice) 3:16:11 hod., 179. (20. od 45r.) Gejza Vargaeštok (MBK Veľké Kapušany) 3:16:35 hod., 315. (15. od 50r.) Jozef Čurlej (Tekro Košice) 3:29:23 hod.

Všetci uvedení východoslovenskí bežci po týždňovej prestávke absolvovali aj 73. ročník MMM.

Z 369 štartujúcich žien vyhrala Maďarka Judit Nagy Földingné za 2:41:56 hod. pred svojou krajankou Gabriellou Benkövou za 2:59:10 hod., ktorá o sedem dní na to vyhrala košický polmaratón.