Martin sa zbavil košického komplexu, Poprad sa postavil na nohy

Sportnet|11. okt 2003 o 00:00

(3:0, 0:1, 0:0)Poprad - Popradčanom vyšla úvodná dvadsaťminútovka v ktorej v rozpätí 120 sekúnd zaznamenali tri zásahy. Od tohto momentu prevzali

(3:0, 0:1, 0:0)

Poprad - Popradčanom vyšla úvodná dvadsaťminútovka v ktorej v rozpätí 120 sekúnd zaznamenali tri zásahy. Od tohto momentu prevzali taktovku do svojich rúk hostia, ale často stroskotávali na výbornom brankárovi Kožuchovi. Svoju prevahu dokázali Liptáci korunovať až v 37. min., keď sa presadil Huna. V záverečnej tretine však už domáci pozornou obranou kontrolovali svoje vedenie a cenný plný bodový zápis si už nenechali vziať.

Góly: 13. Misál, 13. R. Tomas, 15. Š. Rusnák ml. - 37. Huna. Vylúčení 5:2 na 2 min. Presilovky a oslabenia 0:0. Pred 1797 divákmi rozhodovali D. Konc - Krpelec, Valach. POPRAD: Kožuch - R. Gavalier, Klement, M. Turan, Hrubý, M. Tomas, Rusnák st., Sadiki, Jurčo - Trokan, R. Tomas, Palovčík - Dian, Polomský, Saluga - Jurínyi, Slaninák (6. Rusnák ml.), Valigura - Rusnák ml., Misál, Kubát. L. MIKULÁŠ: Lipovský (15. Laco) - Fatyka, Devečka, Bača, Blanár, Urban, Lištiak, Dobrík, Kadlubiak - Kelner, Mravec, Pleva - Krátky, Miklík, Bartík - Školiak, Šebo, Badžo - Kalousek, Huna.

Milan Skokan (tréner Popradu): "Prvá tretina rozhodla o konečnom výsledku. V kádri máme množstvo zranených hráčov a preto sme mali problém dať dokopy zostavu na toto stretnutie. Chlapcom treba za obdivuhodný výkon poďakovať. Hostia boli od druhej tretiny agresívnejší a herne lepší, ale cenné víťazstvo sme si už nenechali vziať."

(riso)

Martin - Košice 3:1

(1:1, 1:0, 1:0)

Martin - Martin za zbavil košického komplexu a prerušil sériu jedenástich zápasov, v ktorých nepoznal slasť víťazstva s týmto súperom. Skóre síce otvoril Šimurda v 7. min., no už o 114 sekúnd bolo vyrovnané zásluhou Hudeca. Hostia v závere prvej tretiny nevyužili presilovku piatich proti trom. V druhej tretine prevzali opraty zápasu Martinčania a zásluhou Važana sa ujali vedenia. V záverečnej časti tempo zápasu gradovalo, súperi siahli na dno svojich síl a v infarktovom závere boli šťastnejší domáci. Dvadsať sekúnd pred koncom korunoval domácu snahu gólom do prázdnej košickej bránky pri power play súpera Sýkora.

Góly: 8. S. Hudec, 33. Važan, 60. R. Sýkora - 7. Šimurda. Rozhodovali Mihálik - Pavlovič, Tvrdoň, vylúčení: 7:7, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 2500 divákov. Martin: I. Petrík - S. Hudec, R. Böhme, M. Šterbák, Gábriš, J. Kováčik, Rešetka, Magdoško, Česnek - Pokrivčák, J, Krišák, R. Sýkora - Krčula, Zágora, Krúpa - Janovský, Marek Hovorka, Kotlárik - Važan, Petričko, L. Bokroš. Košice: Sopko - Kledrowetz, P. Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Gajdoš, Horňák - K. Kováč, Holečko, Šimurda.

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Ujali sme sa vedenia, no hráči nepodali taký výkon, aký sme očakávali. Za kľúčový moment považujem našu nevyužitú presilovku o dvoch hráčov. V závere stretnutia sme sa pokúšali o obrat, domácich sme dostali pod tlak, no doplatili sme na žalostnú koncovku."

Ďalšie výsledky:

Nitra - Trenčín 1:6 (1:4, 0:0, 0:2), 20. Ľ. Kolník - 1. Kukumberg, 3. Lezo, 8. T. Melichárek, 16. Fabuš, 53. Homér, 55. V. Král.

Zvolen - Skalica 0:2 (0:1, 0:0, 0:1),16. a 56. Kocák.