Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Trebišov sa dostal na čelo tabuľky III. ligy

V stretnutiach 12. kola III. futbalovej ligy využil Trebišov zaváhanie vedúcej Čane v Bardejove a prebojoval sa na čelo tabuľky. Trebišovčania ťahajú

sériu šiestich zápasov bez prehry, pričom z 18 bodov stratili len dva. Obdivuhodná je defenzíva Zemplínčanov, keď inkasovali len 5 gólov! Za vedúcim tímom je riadna tlačenica - druhú čaňu delí od polovice tabuľky len päť bodov. Zaujímavosťou kola boli až štyri výsledky 2:1. Mimochodom, vo výsledkoch dominujú len tri čísla: 0, 1 a 2... V nasledujúcom kole sa stretnú: Stropkov - Lokomotíva, Trebišov - V. Kapušany, Michalovce - St. Ľubovňa, Sobrance - Svidník, Čaňa - Sabinov, Lipany - Bardejov, Prešov B - Sp. N. Ves, Ďurkov - Turňa.

2:1 (0:0)

Turňa - Domáci nastúpili do zápasu oslabení o niekoľkých zranených kľúčových hráčov. Hostia začali svižne, dobre behali, no prvú gólovú príležitosť si vypracovali domáci Abošim. Prvý polčas sa odohral medzi dvoma šestnástkami. Hostia hrali v poli veľmi dobre, ale nevypracovali si žiadne gólové príležitosti v prvom polčase. Domáci v prvom polčase ohrozili ešte v 23. min., Sovič sa ocitol sám pred brankárom no z dobrej príležitosti netrafil. V druhom polčase domáci hneď od začiatku sa snažili rozhodnúť zápas vo svoj prospech. Hneď v 47. min. Sovič z dobrej príležitosti prestrelil, v 58. min. zo skrumáže Turňania netrafili. V 75. min. sa predviedol peknou bombou z 28 metrov Rusinko. V 78. min. zahrával štandardnú situáciu Rusinko a Sovič krížnou strelou dostal domácich do vedenia. V 87. min. hostia striedali, do hry sa zapojil Kušnír, ktorý z prvej akcie vyrovnal stav zápasu na 1:1. V posledných minútach zápasu Turňania vyvinuli veľký tlak, ktorý v 90. min. brankárom vyrazenú loptu Erdély dopravil do brány hostí. Víťazstvo si domáci za bojovnosť zaslúžili. Hostia predviedli dobrý futbalový výkon.

Góly: 78. Sovič, 90. Erdély - 87. Kušnír, ŽK: Tóth - Pavlovič, Macko. Pred 450 divákmi rozhodoval Kotrády. TURŇA: Rebej - Szabo (85. Ďurko), Berjan, Erdély, Tóth, Aboši, Doboš (46. Ivan), Ballok (90. Hiľovský), Seleš, Sovič, Rusinko. PREŠOV B: Vaško - Leško, Halčák, Lipták, Pavlovič, Partika, Peter- Bučko Michal, Macko, Dupkala (69. Suško), Kakaščík (80. Mihálik), Štíber (87. Kušnír).

O. GAŠPAR

Sabinov - Sobrance

2:0 (2:0)

Sabinov - V priemernom zápase mali prvú šancu domáci hráči, keď v 6. min. po rýchlom útoku po pravej strane Palenčár zacentroval loptu do šestnástky a po Luptákovom teči brankár hostí Vaško len so šťastím neinkasoval. V 14. min. po rýchlom prechode a prečíslení obrany hostí a po výbornej prihrávke Kuchára Lupták šancu bezpečne už premenil. V 21. min. po kolmej prihrávke Daráka na Miščíka posledný menovaný v dobrej pozícii nastrelil bočnú sieť. Hostia sa po celý prvý polčas nedostali do vážnejšej šance. V 41. min. rýchly Palenčár z pozície pravého krídla nezištne prihral Miščíkovi, ktorý z voleja nedal šancu brankárovi hostí. V druhom polčase začali lepšie hostia. Mali viac loptu na svojich kopačkách, ale za celý polčas sa do vážnejšej šance nedostali. Napriek tomu domáci mali v 62. min. obrovskú šancu, keď po prihrávke Luptáka Andraščík asi zo 6 m prestrelil. Hneď v 65.min. Molčana fauloval hosťujúci Škirda, ale faulovaný Molčan nariadenú jedenástku nepremenil. V 72. min. po prieniku Dugasa Molčan vyloženú šancu trestuhodne zahodil. Na konci zápasu v 90. min. domáci Dugas mohol zvýšiť skóre, ale jeho hlavička po rohovom kope tesne minula Vaškovu bránu.

Góly: 14. Lupták, 41. Miščík, ŽK: Lupták - Murgač, Danko, Paululik, Škirda. Pred 400 divákvmi rozhodoval Slebodník. SABINOV: Matia - Palenčár, Žemba (60. Dugas), Futej, Gajdoš, Darák, Miščík (54. Viazanko), Lupták, Kuchár, Molčan (85. Kocúrek), Andraščík. SOBRANCE: Vaško - Gudič, Jakubec, Danko, Ferčák (28. Zahorčak), Gazi, Murgač, Horvát, Paululik, Škirda, Černega.

P. PLAVČAN

Sp. N. Ves - Lipany

2:1 (1:1)

Spišská Nová Ves - V úvode stretnutia hostia nebezpečne vystrelili Radačovským, v 8. minúte Štofan pohrozil z trestného kopou, ale Brezovaj podržal svoje mužstvo. Lipany sa dočkali gólu v 11. minúte, keď po centri Guzíka z pravej strany Šott trafil do šibenice - 0:1. O dve minúty Spišiaci vyrovnali. V skrumáži sa najlepšie zorientoval Kandráč a začínalo sa odznova. V závere polčasu mal druhý gól hostí na kopačke Štofan, keď z 25 metrov trafil brvno domácej brány.

Druhý polčas začali lepšie Spišiaci. V 53. minúte v dobrej pozícii Kovalčík zaváhal a neprehodil brankára Sudimáka. Hostia pohrozili v 73. minúte Radačovským, ale trafil iba bočnú sieť. V 75. minúte trestuhodne zahodil vyloženú šancu Korínek. Na druhej strane v 81. minúte Guzík zoči - voči Brezovajovi mieril len do jeho nôh. Vytúženého druhého gólu sa Spišiaci dočkali päť minút pred koncom. Po akcii Miloša Galla Kandráč prepasíroval loptu do siete. Domáci vydreli víťazstvo, herne nepresvedčili, chýbalo im nasadenie a viazla kombinácia.

Góly: 13. a 85. Kandráč - 11. Šott. ŽK: Maroš Gallo - Hatala. Pred 900 divákmi rozhodoval Sedlák. SP. NOVÁ VES: Brezovaj - Koniar, Krempaský - Maxim, Šoltés, Maroš Gallo, Slivoš, Kandráč, Korínek - Samoľ (46. Kovalčík), Čižmár (60. Miloš Gallo). LIPANY: Sudimák - Kollár, Liščinský, Franta - Andraščík, Šott, Radačovský, Guzy, Štofan - Guzík, Hatala (51. Majtner).

J. KLAPÁČ

Bardejov - Čaňa

2:1 (1:0)

Bardejov - Líder tabuľky sa v úvode predstavil svojimi typickými akciami, našťastie pre domácich bez gólového efektu. V 11. min. Puhákovú spätnú prihrávku Pazúr z piatich metrov dal vedľa a podobne skončila aj Törökova akcia. Domáci s pribúdajúcimi minútami pozornejšie bránili týchto hráčov a dobrým pohybom získavali lopty najmä v strede poľa, čím zatlačili súpera do defenzívy. Brankár Pahulyi najprv zachraňoval pred Petruškom, ale po chybe Brunackého Hoclár kopol loptu do pokutového územia a tam nikým neatakovaný Tkáčik hlavou zblízka umiestnil do siete. Vzápätí zvýšiť mohol Vasiliak a aj Petruška zakončoval popri žrdi. Nadšene hrajúci domáci eliminovali rozohrávku súpera a v obrane Bodík s Kukulským stačili zachytávať nebezpečné prihrávky najmä na Puháka. Po obrátke obrana hostí s námahou odvracala a gólovú šancu Vasiliaka brankár bravúrne kryl. Rýchlejší a pohyblivejší domáci sa presadili, zvýšiť mohol po vyšachovaní obrany Petruška a potom Tkáčik. Pätnásť minút pred koncom Hanzel po Törökovej prihrávke mohol vyrovnať avšak z protiútoku Kica ideálne uvoľnil Vasiliaka, ten obišiel aj brankára a zvýšil. Tri minúty pred koncom hosťom vyšla kolmá prihrávka na Töröka, ktorý uzavrel skóre.

Góly: 25. Tkáčik, 74. Vasiliak - 87. Török. ŽK: Tkáčik - Sokoli. Rozhodoval Špivák pred 450 divákmi. BARDEJOV: Lukáč - Bodík, Kukulský, Pončák, Čekan - Tkáčik (66. Mager), Vasiliak (88. Potoma), Kica, Hoclár (82. Jurčišin) - Kaščák, Petruška. ČAŇA: Pahulyi - Pazúr (73. Zlacký), Brunacký, Gábor, Majný - Stolár (46. Majoroš), Sokoli, Hanzel, Maďarik (63. Grác) - Puhák, Török.

J. ŠČERBÍK

V. Kapušany - Stropkov

1:2 (0:2)

Veľké Kapušany - Stretnutie na južnom Zemplíne začali lepšie hostia. Už v 5. min. po rýchlom útoku po pravej strane a presnom centri Očipka z hranice 16-tky strelil k žrdi prvý gól. O štyri minúty po rohovom kope hlavou dal Andrejko druhý gól. V 16. min. ho napodobnil po rohovom kope Nagy. V 20. min. mal veľkú šancu Andrejko, keď nekrytý na päťke strieľal nad. O minútu sa rútil sám Fintor na bránu hostí, ale z hranice pokutového kopu mieril vedľa. Hostia do polčasu mohli vedenie zvýšiť, keď v 23. min. Džopko strieľal nad, v 26. min. Bodnár tiež nad a do tretice v 30. min. Očipka hlavou trafil vedľa. Druhý polčas začali hostitelia hrať bojovnejšie a presnejšie. V 49. min. Novák strieľal vedľa brány, v 81. min. Nagyovu prudkú strelu brankár neudržal, tá sa dostal pred Fintora, ktorý ju napálil tiež do brankára. V 88. min. brankár Mulík už bol prekonaný, keď center z ľavej strany zakončoval Fedor hlavou, ale Staško na bránkovej čiare vyhlavičkoval. V 90. min. Ivan Hrabčák mal veľkú šancu, keď zoči-voči svojmu kolegovi vyrazil jeho strelu. Už v nadstavenom čase znížil Šipoš.

Góly: 90. Šipoš - 5. Očipka, 9. Andrejko, ŽK: Lizák - Džopko, Očipka. Rozhodoval Lansa pred 500 divákmi. V. KAPUŠANY: Feke - Terebessy, Lizák, Petrikán, Martin Hrabčák (82. min. Ivan Hrabčák), Fedor, Novák, Nagy, Sztanko (62. Šipoš), Zsiro, Fintor. STROPKOV: Mulík - Tíver (87. Polivka), Kandráč, Staško, Perát, Džopko (46. Feťko), Bodnár, Andrejko, Kočiš, Očipka (74. Vachaľ), Gonos.

J. BELAN

Svidník - Michalovce

0:0

Svidník - O bezgólovom výsledku okrem pozornej defenzívy rozhodla v prvom rade nepresnosť pri zakončení z oboch strán, pretože obaja brankári boli najviac zamestnávaný centrovanými loptami, ktoré však bezpečne končili v ich náručí. Ako prvý mohol v 4. min. otvoriť skóre Jurč, ale jeho hlavička z piatich metrov letela nad bránu. V 28. min. odpovedali hostia na nevýrazné Kizákove zakončenie po rýchlom protiútoku rovnakou zbraňou, no Devečka preloboval spolu s Hvozdom aj jeho svätyňu. Brankár Svidníka sa potom už naplno predviedol v 41. min., keď sa vyznamenal proti Uhľarovi, ktorý ťažil z akcie Ruskovského s Capíkom. Po zmene strán začali častejšie hroziť predovšetkým domáci futbalisti, lenže Druga hlavičkoval nepresne, Daňkova sľubne sa rozvíjajúca akcia skončila na Dargajovi a Kizákovi v poslednej chvíli odskočila lopta. V 73. min. sa nepresným zakončením prezentoval aj Marcin, keď tomu vyrobil pozíciu Devečka. Ako posledný mal tri body na hlave v 75. min. Kizák, ale z troch metrov minul.

ŽK: Miroslav Bučko, Macko, Druga - Ovák, Kiršer, Adam. Pred 450 divákmi rozhodoval Onofrej. SVIDNÍK: Hvozda - Druga, Miroslav Bučko, Jurč, Karala, Harakaľ (75. Koša), Kupec, Hirka (46. Pustý), Macko, Kizák, Paňko. MICHALOVCE: Belan - Nemčík, Dargaj, Ovák, Kiršer, Capík, Marcin, Devečka, Adam (90. Gajdoščík), Uhľar (56. Geroč), Ruskovský.

I. MAKÓ

Lokomotíva Ďurkov

1:1 (1:0)

Košice Aj v tomto dueli hostia potvrdili, že nie náhodou obývajú vyššie poschodia. Od začiatku hrali otvorený futbal, aký sa na favorita patrí, no hlavne v I. polčase neraz pocítili, že Lokomotíva po driemotách v úvode sezóny hrá stále lepšie. Po dobrom nástupe Ďurkova sa prebudili aj Košičania, ktorí hrali rozvážne, ale vedeli sa tiež dostať do sľubných šancí. Po jednej z nich sa v 28. min. ujali vedenia, keď po rohovom kope vyrobili hostia pred vlastnou bránou zmätky a pohotový Kocsis rozvlnil sieť Váradyho. Po góle prepásol dve príležitosti Paulinský, čo bol povel pre hostí pridať na razancii. V 38. min. mohli vyrovnať, avšak lopta po Mačingovej strele z priameho kopu vari z 20 m opečiatkovala brvno. Po prestávke Ďurkov jasne dominoval, prevýšil domácich kombinačne, zlyhal však strelecky, navyše brankár Cverňák vyškriabal hlavičku Capka spod brvna. Územnú prevahu nakoniec korunoval v 65. min. Mačinga vyrovnávajúcim gólom. Aj po ňom mal viac z hry, avšak vo finálnej fáze bol bezradný, takže v zápase solídnej úrovne sa zrodila remíza. Je spravodlivá, lebo oba tímy síce mohli vyhrať, ale prísť aj o všetky body.

Góly: 28. Kocsis 65. Mačinga. ŽK: Kováč. Pred 300 divákmi rozhodoval Jenčura. LOKOMOTÍVA: Cverňák Lukáč Tomusko, Kováč, P. Kunzo Horňák (83. Turčík), Marinčák, Fecík, Ďuran Kocsis, Paulinský (65. Szendrey). ĎURKOV: Várady Senjuž Mihálik, Siksa Mižák, Mačinga (86. Šimai), Kordiak, Micák, Matej (75. Sepeši) Capko, Pačinda.

E. MAGDA

St. Ľubovňa - Trebišov

0:2 (0:1)

Stará Ľubovňa - Proti najlepšej obrane začali domáci útočne, ale už úvodné minúty naznačili, že to bude ťažké, keď na strane hostí stála celá rozhodcovská trojica a proti presile sa ťažko bojuje. V 10. min. strelu Kupca vyrazil Poľanský na roh. V 20. min. po jasnom ofsajde sa ocitol v čistej gólovej šanci Demjan, ale nedokázal skórovať a odvrátenú loptu poslal Čižmár popod Mindžáka po prvý raz do siete. Domácich gól nezlomil a pokúšali sa o vyrovnanie. Vypracovali si aj gólové príležitosti, len chýbalo úspešné zakončenie. Príležitosti na to mali Lelák a Arandelovič. Od 31. do 41. min. domáci zatlačili hostí pred ich vlastné pokutové územie, zahrávali poltucet rohových kopov, ale bez úspechu. V závere strela Kupca len tesne minula bránu bezmocného Poľanského. Druhý polčas začali domáci tlakom a hralo sa väčšinou na polovici hostí. V 61. min. potiahli hostia rýchlu akciu Gerim, ktorú Mindžák vyrazil. Hneď z protiútoku mohli skórovať domáci Michlíkom, no Poľanský odvrátil. V 63. min. sa ocitol vo výhodnej pozícii Kuhajdík, ale prekopol. V 71. min. dostal ideálnu prihrávku do behu Čižmár, na ktorého domáca obrana nestačila a po druhýkrát rozvlnil domácu sieť. V závere sa domáci ešte snažili skorigovať nepriaznivý výsledok, ale gólové príležitosti ktoré si vypracovali Kalafut, Lelák, Kuhajdík a Arandelovič ostali nevyužité.

Góly: 21. a 71. Čižmár. ŽK: Rybovič - Capko, Černej. Pred 300 divákmi rozhodoval Bochnovič. ST. ĽUBOVŇA: Mindžák - Pavlišin, Rybovič, Lorinc (87. Abrahamovský), Lelák, Arandelovič, Michlík, Boguský (54. Jarabinský), Kupec, Kalafut, Plichta (60. Kuhajdík). TREBIŠOV: Poľanský - Košuda, Demjan (55. Juhás), Capko, Boršík, Černej, Sabo (70. Jenei), Šimko, Vajda, Čižmár (80. Juhás), Geri.