Parádny úlovok východniarov na Považí

Sportnet|13. okt 2003 o 00:00

Druhé dvojkolo extraligy volejbalistov sa nieslo v znamení výborných výsledkov zástupcov nášho regiónu. Prešov i Humenné dokázali svorne vyhrať na

považskej pôde oba zápasy, čím sa dostali plece pri pleci na čelo tabuľky. Prvé víťazstvo s STU Bratislava si pripísal aj nováčik zo Starej Ľubovne, ktorý potrápil aj bratislavský VKP, napokon to však stačilo iba na jeden set.

Matador Púchov - VK PU Prešov 1:3 (-22, 15, -23, -26)

Na pôde majstra nezačali Prešovčania práve šťastne. Pre boľavé rameno ostal na lavičke Gešperík, pri rozcvičke si bolestivo narazil malíček Soták a libera Váhovského hádam pri druhej výmene trafila lopta do hlavy tak, že ho zaliala krv a na ihrisko sa vrátil až v druhom sete. To však už PU vyhrávala, najmä vďaka výborne fungujúcim blokom Hrivnáka a Červeňa. Druhé dejstvo po zmene na poste nahrávača Prešovčania nezvládli, do tretieho setu sa na ihrisko vrátil Soták, skutočnou osobnosťou sa stal Ondrušek a hostia dokázali otočiť päťbodový náskok Púchova. Keď zvládli aj koncovku štvrtého dejstva, odviezli si z haly majstra cenné dva body.

PU: Soták, Hrivník, Sopko st., Červeň, Tholt, Ondrušek (libero Váhovský, Feňo, Špaček, Škvarek, Gešperík). Hralo sa 99 minút, pred 200 divákmi rozhodovali Mokrý a Daruľa.

(maj)

Flaga N. Mesto nad Váhom - Chemes Humenné 1:3 (-18, -16, 23, -22)

Domáci mali na svojej palubovke premiéru a tak veľmi túžili vyhrať. Humenčania však práve tento zápas pokladali za dôležitejší, a aj keď hlavne v treťom a štvrtom sete prevládali na palubovke emócie, svoj cieľ nakoniec splnili. "Nastúpili sme maximálne koncentrovaní, čoho výsledkom boli prvé dva sety, v ktorých sme dominovali a nakoniec hladko vyhrali. Presadzovali sme sa v útoku aj v obrane na sieti a zdalo sa, že nič zlé sa už nemôže stať. Záver tretieho setu (23:23) však rozhodca nezvládol

a vniesol na našu stranu nervozitu. Tá pokračovala v našich radoch aj v sete štvrtom, ktorý sme nezačali najlepšie (9:4), no príchod Mattu na nahrávku vrátil našu hru do starých koľají," konštatoval Štefan Hronec, tréner Chemesu.

Chemes: Huba, Beňa, Onderčin, Mihaľko, Katona, Kríž (libero Vajda, Matta, Mišľan). Hralo sa 96 minút, pred 300 divákmi rozhodovali Adamec a Bajči.

(mšk)

VKM Pienstav St. Ľubovňa - STU Bratislav 3:0 16, 21, 20)

V domácej premiére nastúpili pred početným obecenstvom Ľubovnianci proti oslabenému súperovi, ktorého traja hráči nemali platné licencie, a tak ich bolo na ihrisko akurát šesť... Pienstav potešil divákov najmä v prvom sete, keď od začiatku udával tempo a postupne úplne ovládol dianie na ihrisku. V ďalšom priebehu síce domáci poľavili, nič to však nezmenilo na fakte, že si hladko pripísali historické prvé víťazstvo v najvyšeej súťaži.

Pienstav: Kseňák, Stašák, Pollák, Barlík, Hudák, Žilka (libero Troščák, Pčolka, Hriňák ml., Boršovský). Hralo sa 68 minút, pred 750 divákmi rozhodovali Hank a Drobňák.

(maj)

Púchov - Humenné 0:3 (-19, -20, -20)

Humenčania podali na pôde majstra zatiaľ svoj najlepší výkon v sezóne. Pôsobili koncentrovane a predcíznou hrou najmä v prvých dvoch setoch si vypracovávali postupný náskok, ktorý v koncovke žiadnu drámu nepripustil. V treťom sete síce Púchovčania viedli už 16:10, no bojovnosť hostí znamenala vyrovnanie (20:20) a v koncovke bodovali už iba východniari. Aj keď pochvala patrí celému kolektívu, silu v útočnej fáze predstavoval najmä Beňa a kvalitným výkonom uspokojil trénera aj Vajda. Chemes tak dosiahol hladké, zaslúžené víťazstvo, ktoré je v extralige na púchovskej pôde jeho premiérovým.

Chemes: Huba, Beňa, Onderčin, Mihaľko, Katona, Kríž (libero Vajda, Matta). Hralo sa 69 minút, pred 150 divákmi rozhodovali Daruľa a Mokrý.

(mšk)

N. Mesto n. V. - Prešov 2:3 (-23, 17, -19, 21, -11)

Ak tréner VK PU Richard Vlkolinský predpokladal ťažký zápas, do písmena sa mu to splnilo. Domáci, ktorí disponujú skúsenými hráčmi, hrali výborne v poli, a tak sa rozpútala pravá volejbalová bitka. Prešovčanom opäť zabrali blokári, na príjme sa darilo Váhovskému a útočne najmä v rozhodujúcich okamihoch zaberali Špaček a Sopko st. V záverečnom tajbrejku získal Prešov náskok najmä vďaka dobrému podaniu a napokon si na horúcej považskej pôde pripísal štvrté víťazstvo sezóny.

PU: Soták, Červeň, Hrivnák, Ondrušek, Sopko st., Tholt (libero Váhovský, Špaček, Škvarek, Gešperík).

Hralo sa 118 minút, pred 550 divákmi rozhodovali

Bajči a Adamec.

(maj)

Stará Ľubovňa - VKP Bratislava 1:3 (-21, 17, -10, -19)

Hráči Starej Ľubovne sa po prehratom úvodnom dejstve

zmobilizovali a dokázali vyrovnať stav setov na 1:1.

Zápas sa rozhodoval v treťom a štvrtom sete, kedy domácim volejbalistom odišiel príjem a podanie.

Hralo sa 88 minút, rozhodovali Drobňák a Hank, 850 divákov.

Ostatné výsledky: Dubová - Zvolen 0:3 (-12, -15, -23), Žilina - VKP Bratislava 3:2 (-21, -18, 23, 18, 15), Žilina - STU Bratislava 3:1 (23, 18, -22, 16).