Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Nečakané body do Bardejova

Prvá liga hádzanárov pokračovala súbojmi 6. kola, pričom juniori Framakolu Tatran Prešov si predohrali aj súboj s Malackami. Piešťany - Bardejov

Piešťany - Bardejov 21:23 (12:12).

Piešťany - Bardejov bez zraneného Blažejčíka nastúpil koncentrovane a viedol celý prvý polčas. Došlo však k útlmu a vyrovnanie na 18:18 prišlo až v 47. min. "V závere polčasu sme nedali šance. Mohli sme výrazne zvýšiť svoj náskok. Domácich podržal brankár Trup a vyrovnali. Podobne sme začali aj druhú časť zápasu, ale tentoraz sa nám podarilo vyrovnať na 15:15 a 18:18. Potom sme išli do vedenia o dva góly a aj napriek zahodeným príležitostiam sme kontrolovali víťazný priebeh" zhrnul tréner Bardejova Slavomír Krok.

Bardejov: Kerekeš, Medzihradský - Šimíček 5, Amrich 6, Ratvajský 5/4, Sudimák 4, Marušinec 3. Za domácich Pupik 11/9, Kováč 3 a Grúň 3. Vylúčení 2-9, 7m hody 6/5 - 4/4. Rozhodovali Brunovský, Čanda pred 300 divákmi.

(šč)

ZHK Prešov/Levoča - Lednické Rovne 32:21 (20:4)

Prešov - O výsledku sa rozhodlo už v prvom polčase, ktorý zvládli domáci na jednotku. Výborne bránili, podržal ich Onufer a efektívne premieňali protiútoky. Po zmene strán to už bola len "povinná voľná jazda", počas ktorej hostia dosiahli ešte vcelku prijateľný rezultát.

ZHK: Onufer, Korinko - Dobrovič 6, Ľ. Amrich 2, Tomaš 2, Jaščur 3, Kuchár, Kolpak 1, Breja 2/1, Šoltýs, Mišek 3, Kavulič 8, T. Hudák 1, Servátka 4. Najviac gólov hostí: Cifra 10/2. 7m hody 2/1 - 2/2, vylúčení 4 - 3, pred 200 divákmi rozhodovali Šimko a Čiljak.

(maj)

Farmakol Tatran jun. - Michalovce 32:28 (13:12)

Prešov - Domáci sa v zápase dosť dlho nevedeli výraznejšie presadiť. Neúčinnou streľbou z nepripravených pozícií urobili hviezdu z hosťujúceho brankára Jacka a umožnili tak hosťom živiť nádej na dobrý výsledok až do 47. min. Vtedy si Prešovčania dokázali po prvýkrát vypracovať výraznejší náskok, 24:20, ktorý potom udržiavali až do samého konca.

Farmakol: Jusko, Pristaš, Ferenc - Novotný 5, Marušák 7, Kivader, Kozel 1, Briškovič 3, Damitš 10/3, Klimko, Tokarčík, Vlasko, Urban 4, Adam 2.

(jm)

Farmakol Tatran jun. - Malacky 36:23 (19:12)

V predohrávke 8. kola začali juniori Prešova lepšie než deň predtým proti Michalovciam. Už v 7. min. viedli 5:0, boli pánmi na ihrisku a po výmene strán sa rozdiel gólov v ich prospech ešte viac zvýraznil. Negatívom merania síl bola vzájomná tvrdá potyčka domáceho Marušáka a hosťujúceho Paulíka, za ktorú boli obaja aktéri vylúčení do konca duelu.

Farmakol: Jusko, Pristaš, Ferenc - Novotný 1, Marušák 3, Kozel, Hrubý 5, Briškovič 3, Damitš 12/3, Klimko 2, Tokarčík 1, Čorej 3, Urban 6, Adam.

(jm)

Ostatné výsledky: Košice jun. - Malacky 14:21 (6:10), Modra - Trebišov 31:19 (13:7), Levice - Topoľčany 31:33 (14:17).