Muži v čiernom tentokrát ako hráči

Sportnet|14. okt 2003 o 00:00

Sedliská - V závere uplynulého týždňa sa v Sedliskách konalo zaujímavé futbalové popoludnie. Vo svojej tradičnej spolupráci pokračovali funkcionári

Oblastných futbalových zväzov okresov Humenné a Vranov a po trojročnej prestávke zorganizovali futbalové stretnutie výberov rozhodcov oboch okresov. Aj keď výsledok stretnutia nebol v tomto prípade najdôležitejší, bojovalo sa až do posledných minút a po záverečnom hvizde sa nakoniec radovali Vranovčania.

V prvom polčase boli aktívnejší humenskí arbitri, ktorí sa presadzovali kombinačnou hrou a po polhodine hry viedli už o dva góly. Po prestávke sa však karta začala pomaly obracať, Vranovčania s troma rýchlymi mladíkmi dostávali obranu Humenčanov často do úzkych a výsledkom ich snahy bol desať minút pred koncom obrat v skóre. Aj keď Humenčania hneď po otvorení hry odpovedali vyrovnávajúcom gólom, na ďalší vranovský presný zásah v samom závere už odpovedať nedokázali. Po stretnutí čakal na všetkých účastníkov tohto futbalového popoludnia chutný guláš i príjemné posedenie v areáli štadióna. A ako videli toto stretnutie predsedovia oboch Oblastných futbalových zväzov? "Prvoradým cieľom tejto akcie je vzájomné spoznanie sa rozhodcov oboch okresov a potvrdenie dobrých vzťahov medzi oboma zväzmi. Výsledok stretnutia je pre nás síce príjemný, no podstatné je, aby spolupráca Vranova a Humenného pokračovala aj naďalej na takej dobrej úrovni ako doteraz," konštatoval Milan Bujko, predseda ObFZ Vranov n/T. Jeho slová následne potvrdil aj Štefan Styrančák. "Som rád, že myšlienka, ktorú sme vymysleli práve my dvaja nezanikla a pokračuje dodnes. Naši súperi sa tešili z víťazstva po dlhej dobe a ja im k nemu blahoželám. Verím, že tento zápas bol pre každého rozhodcu aj akýmsi ukazovateľom fyzickej pripravenosti, ktorá pri vykonávaní ich funkcie hrá taktiež významnú úlohu," dodal predseda ObFZ Humenné.

Rozhodcovia ObFZ Vranov - Rozhodcovia ObFZ Humenné 4:3 (0:2). Góly: 50. Hudák, 55. Jurov, 70. a 78. Katriňák, resp. 20. a 30. Vasilenko, 71. Vaľko. Rozhodovali: Lenková - Stanovčák. Hralo sa 2x40 minút. Vranov: Nemec - Sabol, Kalafa, Bančanský, Jurov, Kič, Kmec, Katriňák, Hudák, Gajdoš (Molitoris, Straka), tréner V. Višňovský. Humenné: Švec - Fecura, I. Žulevič, Vojtko, A. Firda, Barnišin, R. Žulevič, Vaľko, Buchlák, J. Ferko, Š. Vasilenko (Mrázek, Jenčura, Čerevka, Hnatič, Kuľha, Onufriak), tréner K. Maturkanič.