Udavské potvrdilo zlepšujúcu výkonnosť

Sportnet|14. okt 2003 o 00:00

Udavské - V prvej štvrťhodine zápasu si ani jedno mužstvo nevypracovalo vyloženú gólovú príležitosť. Útoky sa striedali na obidvoch stranách, ale

obrany pracovali spoľahlivo a súperových útočníkov do blízkosti svojej bránky nepustili. Po prvykrát sa do streleckej príležitosti dostal Lukáč z Košaroviec, ale pri spracovaní lopty bol nedôsledný a domáca obrana mu loptu vypichla. Bolo to v 16. minúte a o tri minúty neskôr ten istý hráč mohol streliť prvý gól zápasu, keď obišiel viacerých domácich hráčov, ale hoci sa ocitol sám pred Klamárom, loptu z päťky poslal vedľa bránky. Rovnakú šancu mal v 20. minúte Ondik, ale ani on nemieril presne. Prvý gól zápasu zaznamenal v 22. minúte Harvan, ktorý strelu Maxa tečoval vedľa vybiehajúceho Pekalu. Zvýšiť náskok domácich mohol v 26. minúte Ondik, ale jeho tvrdú strelu brankár Pekala vyrazil nad bránku. Neúspešný v streľbe bol aj M. Štefek, ktorý v 30. minúte strieľal vedľa bránky. Vyrovnať stav zápasu mohol tesne pred prestávkou Lukáč, ale ani tretiu vyloženú šancu nepremenil, pretože s jeho slabou hlavičkou nemal Klamár žiadne problémy.

Aj po prestávke bola hra vyrovnaná, ale hralo sa väčšinou medzi šestnástkami a gólových príležitostí bolo málo. Prvú mali opäť hostia, keď ich najlepší útočník Lukáč unikol po pravom krídle a presným centrom našiel v šestnástke Kolníka, ale ten len slabo vystrelil a Klamár loptu chytil. V 55. minúte zahrával Tracík priamy kop z vyše 20 metrov, ale nastrelil len žrď. Potom sa v útoku lepšie darilo domácim, ale aj ich útočníci mali vychýlenú mušku, alebo si s ich slabými strelami poradil Pekala. Dokonca Ondík nedal gól ani "z bránkovej čiary", keď mieril nad. Streleckú smolu pretrhol až v 77. minúte M. Štefek a umiestnenou strelou zvýšil na 2:0. Hostia v snahe znížiť hrali aj naďalej otvorenú hru a vyplatilo sa im to, pretože v 83. minúte Kolník znížil na 2:1. Mali aj šance na vyrovnanie, ale ani ich hráči nedokázali akcie uviesť do konca, teda k streleniu gólu.

Udavské - Košarovce 2:1 (1:0)

Pred 200 divákmi rozhodoval Maruščák. Góly: 22. Harvan, 77. M.Štefek - 83. Kolník. ŽK: T. Štefek, Max - Dysko, Turčík

Udavské: Klamár - Štofčík, Ľ. Novák, Ferjak, T. Štefek - Harvan, P. Novák (65.Haľko), Gerda, M.Štefek - Ondík, Max.

Košarovce: Pekala - Turčík, Béreš, Sabol (58. Bľacha) - Dysko, Olexík, Kolník, Jakub - Baškovský, Tracík.

Ján Hrin, tréner domácich: "Zápas bol obojstranne útočný a aj napriek tomu, že to bol derby zápas hralo sa slušne. Naši hráči prejavili väčšiu snahu po víťazstve, preto sme tri body získali zaslúžene."

Jaroslav Béreš, tréner hostí: "Mali sme viac z hry, ale nedokázali sme sa presadiť v útoku, pretože keby sme premenili len polovičku z vyložených gólových príležitostí, zápas by sme neprehrali."