Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Vysokotatranci triumfovali v Nižnej Šebastovej

IV. LIGAPOPRAD-VEĽKÁ - BYSTRÉ 4:2 (3:1)V stretnutí bohatom na góly privítali domáci futbalisti kolektív z chvosta tabuľky. Hostitelia sa do

IV. LIGA

POPRAD-VEĽKÁ - BYSTRÉ 4:2 (3:1)

V stretnutí bohatom na góly privítali domáci futbalisti kolektív z chvosta tabuľky. Hostitelia sa do svojho súpera pustili bez rešpektu. Už v 2. minúte po ruke jedného z brániacich sa hráčov hostí kopali domáci pokutový kop, ktorý Rybár bezpečne premenil. Veličania po tomto okamihu vystupňovali aktivitu. Svoju snahu o súvislý tlak korunovali druhým presným zásahom, keď Polakovič našiel Žifčáka a ten sa nemýlil. Hostia sa napriek tomu nestiahli do obrannej ulity a domácich zaskočili svojou aktivitou. V 22. minúte znížili dvojgólový náskok hostiteľov po hrubej chybe brankára Franka. Neubehla však ani minúta a domáci opäť viedli o dva góly, keď sa presnou krížnou strelou prezentoval Polakovič. Od tejto chvíle si vytvorili Popradčania územnú prevahu, ktorú však do prestávky nedokázali premeniť. Výhodnú šancu mal Rybár z priameho kopu, ale mieril iba do brankára. Po zmene strán kontrolovali domáci vývoj zápasu a napriek miernej prevahe hostí do vyložených gólových príležitostí nepúšťali. Hráči Bystrého viditeľne ožili, vycítili šancu a neraz podkurovali domácej obrane i gólmanovi. Domáci však dokázali zakontrovať, prepli na vyšší rýchlostný stupeň a štvrťhodinu pred koncom zvýšili svoje vedenie, keď Valluš zúžitkoval presnú prihrávku od Kšenzakoviča. Hostia sa ani za tohto nepriaznivého stavu nevzdávali a v samom závere uzavreli gólový účet duelu. Víťazstvo domácich je však napriek dvom inkasovaným gólom plne zaslúžené.

Góly: 2. Rybár (z 11 m), 13. Žifčák, 23. Polakovič, 75. Valluš - 22. a 90. Jakubko. Pred 400 divákmi rozhodoval Marušin, ŽK: M. Kobolka, Frank, Rybár - Durkaj. VEĽKÁ: Frank - Dubec, Rybár, Dravecký, Polakovič - Koch, M. Kobolka, Žifčák, Handzuš (63. Valluš) - D. Kobolka (46. Kšenzakovič), Diviak.

KEŽMAROK - V. ŠARIŠ 1:1 (0:1)

Domáci odohrali ďalšie stretnutie, v ktorom doplatili na nevýraznú koncovku. Od začiatku mali výraznú hernú prevahu, ale tá bola neplodná. Hostia udreli v 10. minúte, keď po hrubej chybe domácej defenzívy sa poľahky dostal k lopte Filipák a otvoril gólový účet duelu. Kežmarčania mali naďalej zápas vo svojej réžii, ale stále sa predbiehali v zahadzovaní gólových príležitostí. Brankár hostí odolával a hoci hrali domáci v prvom polčase s vetrom, gólovo sa nepresadili. Najväčšiu šancu domácich spálil Dolanský, ktorý po peknom signály hlavičkoval tesne nad svätyňu hostí. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Hostitelia ešte viac zovreli svojho súpera, ale ten stále odolával a hrozil rýchlymi protiútokmi. Tie však s prehľadom zastavovala domáca obrana na čele so spoľahlivým Novákom. V 57. minúte sa domáci konečne dočkali, keď z pokutového kopu vyrovnal V. Novák. Posledná polhodina zápasu opäť patrila Podtatrancom, ale tí sa nedokázali strelecky presadiť. Neujala sa ani tutovka Petrasa v nadstavenom čase a tak si súperi body podelili.

Góly: 57. V. Novák (z 11 m) - 10. Filipák. Pred 250 divákmi rozhodoval Halečka, ŽK: Renner - Guman, Vasiľ 2, ČK: Vasiľ. KEŽMAROK: I. Hájovský - Petras, Braviak, V. Novák, Marhefka - O. Novák, Dolanský, Renner, Melikant (75. Kalafut) - Pieger, Pirhala (60. Kušnirák).

N. ŠEBASTOVÁ - VYSOKÉ TATRY 1:3 (0:1)

Prvý polčas sa niesol v znamení tlaku domáceho kolektívu. Hráči Nižnej Šebastovej si vytvorili tri vyložené gólové príležitosti, ale ani jednu z nich nedokázali úspešne zakončiť. Naopak, hostia boli mimoriadne efektívni a dve šance im stačili na otvorenie gólového účtu stretnutia. Domáci naďalej pokračovali v nátlakovej hre a tesne po obrátke dokázali skóre vyrovnať. Potom nastrelili žrď a stále mali viac z hry. V nátlakovej hre však neodkázali vydržať až do konca a s pribúdajúcimi minútami akoby strácali dych. Hostia postupne hru vyrovnali a v druhej polovici druhého polčasu boli lepším mužstvom. Dokázali to potvrdiť gólom Rennera v 70. minúte. V závere domáci odišli z ihriska fyzicky a hostia potvrdili svoje víťazstvo tretím presným zásahom dve minúty pred koncom. Cenný triumf hostí sa síce zrodil dosť šťastne, ale za výborný finiš si ho Vysokotatranci určite zaslúžili.

Góly: 50. Falat - 25. Fridman, 70. Renner, 88. Podhorský. Pred 100 divákmi rozhodovala Kosturová, ŽK: Kaňuch, Lejko, Zlatohlavý - Petreň, Hanišák. V. TATRY: Vernarský - Hanišák, Legát, Petreň, Šefc - Šuster (90. Hriš), Buc, Fridman, Podhorský - Renner, Staroň (85. Roth).