Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Správy agentúry JPP

Ani policajný riaditeľ Vladislav Chroust si nenechal ujsť štvrtoligové derby"Priznám sa, že na stretnutia vonku nechodím. Doma v Rudňanoch, ak je

Ani policajný riaditeľ Vladislav Chroust si nenechal ujsť štvrtoligové derby

"Priznám sa, že na stretnutia vonku nechodím. Doma v Rudňanoch, ak je to možné, chodím na futbal stále,"

s úsmevom cez prestávku povedal okresný policajný riaditeľ plk. JUDr. Vladislav Chroust. Štvrtoligové derby pozorne sledoval z krompašskej tribúny. Už menej futbal, ale viac divácke osadenstvo, sledovali dvaja uniformovaní policajti so zástupcom riaditeľa Obvodného oddelenia PZ v Krompachoch npor. Františkom Puškárom. Riaditeľ krompašského policajného obvodu mjr. Ing. Vladimír Chlebovec na tomto stretnutí nemohol byť prítomný. V tom čase ako aktívny hráč naháňal loptu v bystrianskom drese v stretnutí proti Letanovciam.

Dvojitá radosť netrvala v Krompachoch dlho

"Betliar vyhráva v Barci 2:0," takto znela informácia od môjho kolegu z Gemerského denníka KORZÁR. V tom čase už viedli Krompašania 3:0 a táto správa ich veľmi potešila. Pre istotu som zavolal na Gemer ešte raz. Vraj je to stopercentne isté. Dvojnásobná radosť u štvrtoligového lídra netrvala dlho. Barca vyhrala nad Betliarom 4:0. Všetkým fanúšikom a funkcionárom Krompách sa za tento blaf ospravedlňujem. So športovým redaktorom z Rožňavy si to vybavím neskôr.

Fischer chytal už s obrúčkou

Pri rozcvičke na šláger IV. ligy Juh pozornosť pútala svätyňa hostí. Kto bude chytať? Fafo, alebo čerstvý mladoženáč Peter Fischer. Trénerske rozhodnutie padlo na Fischera, ten ešte stihol pred stretnutím prijať našu gratuláciu a ukázať novučičkú obrúčku. Potom sa jeho pozornosť sústredila na dôležité stretnutie. Nechytal zle, ale tri góly v jeho sieti mu isto pokazili krásny víkend.

Vojkovce posúvali bariéry

Prvou vecou, ktorá nás zaujala pri príchode na ihrisko vo Vojkovciach boli bariéry. Na náprotivnej strane tribúny ich riadne posunuli dozadu. A tak už čiarový rozhodca nemusí mať strach, že pri dvíhaní zástavky vypichne divákovi oko. Rozumným riešením bolo aj presunutie hráčskych lavičiek na opačnú stranu, nie ako tomu bolo doteraz pod tribúnou. Ďalšou zaujímavosťou je výborne vyriešená zelená magnetická tabuľa pri vchode do šatní, na ktorej je tabuľka I. triedy SOFZ.

V Gelnici nebolo toho, kto má nahlásiť výsledok

Krížom - krážom sme v nedeľu večer telefonicky hľadali niekoho zo Slovana Gelnica, kto by nám mohol povedať niečo o hnileckom derby Slovan Gelnica - Jaklovce. Nenašiel sa nikto, čo nás veľmi mrzelo, ale hlavne to, že fanúšikovia obidvoch klubov v pondelok ráno pri čítaní komentáru z tohto stretnutia sa nedozvedeli nič.

Päť minút po dvanástej prišiel e-mail od predsedu TJ Slovan Kamila Petríka.

"Ospravedlňujem sa za neskoré zaslanie informácií o stretnutí Gelnica - Jaklovce. Za zasielanie údajov je poverený futbalový oddiel Slovan Gelnica, ktorý tieto informácie nedodal včas.

Hostia potvrdili, že nie náhodou sú na čele tabuľky I. triedy. Zápas bol od začiatku vyrovnaný, ale boli to hostia, ktorí išli do vedenia už v 8. minúte Adamišinom. Prvý polčas sa hral v dobrom tempe a šance sa striedali na jednej i druhej strane. V druhom polčase hostia kontrolovali vývoj stretnutia a svoj dobrý výkon korunovali druhým gólom Adamišina v 81. minúte. Pred 50 gelnickými a 350 jaklovskými " fans" rozhodoval Šimko.

GELNICA: Moravčík - Lacko, Rejdovjan, Hofman, Sewczuk- Mikluš, Králik, Kontroš - Klein, Loja, Ogurčák.

JAKLOVCE: neviem nahlásiť, nakoľko nemám zápis o stretnutí.

"Ďakujeme" vodičovi červeného športiaka

Poriadny nedeľný zážitok nám pripravil cestou zo stretnutia Vojkovce - Jamník na križovatke tvaru Y vodič červeného športiaka s ŠPZ KE-728, ktorý sa asi stopäťdesiatkou rútil cez križovatku do Slatviny. Čo na tom, že zhora od Vojkoviec vchádzala do križovatky bordová (redakčná) Felicia a mal prednosť, lebo išla po hlavnej a hovädo za volantom červeného športiaka odbočoval doľava a mal dať prednosť. Stačil zlomok sekundy a nedeľňajší zápas vo Vojkovciach mohol byť posledný.

Podľa tvrdenia môjho spolujazdca Vila Balogu, sa červený športiak pohybuje po Spišských Vlachoch. Intenzívne po hlupákovi za volantom, ktorý v nedeľu o 12.50 hod. sa ako zmyslov zbavený rútil cez križovatku, hoci mal dávať prednosť v jazde, pátrame, aby sme sa mu patrične "poďakovali".

Kam máte tréner Bezdeda po zápasoch tak naponáhlo?

Obrazne povedané, ani všetci hráči poriadne nevošli do šatne, a už tréner Spišskej Novej Vsi Emil Bezdeda sadol do auta a ufujazdil preč. Je pravdou, že analýza stretnutia sa nerobí hneď po zápase, ale v sobotu podvečer vzhľadom na domáce trápenie bolo o čom rozprávať.

Kým tréner Bezdeda v sobotu po zápase rýchlo zmizol, opačné starosti mal jeho kolega z Lipian. O hanbe, ktorú si urobil tréner Varecha na Spiši (ale aj rozhodcoch) čítajte v zajtrajšej poznámke Jána Klapáča.