Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Víťazná séria Krompách a Spišského Podhradia pokračuje, Harichovčania pribrzdili Šacu

Spišská Nová Ves - Za slnečného jesenného počasia pokračovali štvrto a piatoligové boje. Najväčšiu pozornosť v IV. lige Juh pútalo regionálne derby

Krompachy - Rudňany s úspešným koncom pre domácich. Svojimi plnými bodovými ziskami potešili Žakarovčania, Folkmarčania a Harichovčania.

IV. LIGA

KROMPACHY - RUDŇANY 3:0 (1:0)

Štvrtoligový šláger pritiahol do krompašského hľadiska početnú divácku kulisu. Štyristo divákov videlo kvalitný futbal. V 8. minúte zahrávali Krompašania štandardnú situáciu, v šestnástke krúžil s loptou Ľ. Ontko na šestnástke našiel Pavlíka a ten šikovnou strelou, na ktorú Fischer nedočiahol otvoril skóre stretnutia - 1:0.

Postupne sa osmeľovali aj hostia. V jednom prípade musel Štovku zastúpiť na brankovej čiare Tomašov. Na druhej strane v 25. minúte na odrazenú loptu od tyče Lesňák nedočiahol. Obrovskú príležitosť po hrúbke kromašskej obrany mal v 33. minúte Labanc, ktorý šikovne obišiel domáceho obrancu, ale napálil len do Štovku. V závere polčasu mal opäť Labanc vyrovnanie na kopačke, ale minul. V úvode druhého polčasu sa domáci dožadovali pokutového kopu, hlavný rozhodca Makeľ mal opačný názor. V 55. minúte podržal svoje mužstvo Fischer a o chvíľu zlikvidoval aj nájazd Lesňáka. V 62. minúte obišiel Lesňák gólmana hostí, ale strelu pri tyči vyrazil na roh jeden z obrancov. O štyri minúty centrovanú loptu do šestnástky Fischer vyrazil, tá sa dostala k Šmídovi a ten zvýšil na 2:0. Hneď na to Lesňák z piatich metrov prekopol. Víťazstvo Krompách pečatil v 72. minúte druhým gólom v stretnutí Pavlík. KROMPACHY: Štovka - Borza, Ľ. Ontko, Zahuranec - Tomašov, M. Ontko, Horváth, Šmida, Kurilla - Pavlík, Lesňák, striedali: Biľ, Šefčík, Mochlár. RUDŇANY: Fischer - Jurjak, Sasák, Bohor - Sirko, Filip, Vodhanel, Schmidt, Slamený - Dunka, Labanc, striedali: Kuchta, Orság, Antal.

J. PETRUŠKA

PALÍN - ŽAKAROVCE 1:2 (1:1)

Úvod zápasu sa začal lepšie vyvíjať pre domácich, ktorí z prvej šance v 17. minúte skórovali. Po góle Palínčania pritlačili hostí, ale tí tlaku odolali. Po polhodine hry prevzali iniciatívu Žakarovčania a boli lepším mužstvom. V 34. minúte po rozohraní rohového kopu najvyššie vyskočil Škarbek a hlavou vyrovnal na polčasových 1:1. Domácich tento gól poriadne zaskočil a do polčase sa z toho nevedel spamätať.

Druhú časť hry opäť odštartovali domáci náporom, ale vážnejšie šance si nevypracovali. Žakarovčania vycítili, že v tomto duely môžu uhrať aj víťazstvo a v 62. minúte Jančík uvoľnil Dira a jeho center do šestnástky našiel Beleja, ktorý upravil na 2:1 pre hostí. Po inkasovanom góle Palínčania hrali chaotický futbal, bez systému a viazla im kombinácia. Záverečný tlak priniesol iba závar v šestnástke hostí, ale cenné víťazstvo si Žakarovce ubránili. Pred 100 divákmi rozhodoval Švec. ŽAKAROVCE: Petrík - R. Ďorď, Škarbek, Švarc - Macejko, Diro, Vilčko, Jančík, Hrobko - Belej, Hudák, striedali: Maršálek, Slovinský.

Ľ. MARCINKO

V. LIGA

HARICHOVCE - ŠACA 2:0 (1:0)

V príjemnom prostredí a za ideálneho jesenného počasia Harichovčania privítali vedúcu Šacu. Asi stovka divákov videla zápas, v ktorom hostia zaostali za očakávaním a nepredviedli hru, ktorá ma visačku mužstva z prvého miesta. Domáci boli poväčšine lepším mužstvom a nedovolili ohroziť svojho gólmana. V 17. minúte peknú kombinačnú akciu zakončil Amborzy a otvoril skóre zápasu. Druhý polčas pokračoval tlakom Harichovčanov, hostia v snahe vyrovnať nechávali priestor domácim útočníkom, ale tí nedokázali ponúknuté šance využiť. V 80. minúte prešiel Tatarko obranou hostí a ním kopnutá lopta tečovaná brankárom skončila v sieti - 2:0. Do konca zápasu sa už stav nemenil a po poslednom hvizde odchádzali do kabín spokojnejší domáci hráči. Pred 100 divákmi rozhodoval Keresteš. HARICHOVCE: Lipták - Kupčík, O. Keller, Soták - Brečka, Ľ. Keller, Janečka, Ambrozy, Tatarko - Hrušovský, V. Hudáček, streidali: R. Janečka, Sucheňák, Antal.

S. STAROŇ

JPP: Víťazstvo nad dovtedy vedúcou Šacou malo dve podoby. Na jednej strane oslavy zisku troch bodov, na druhej vykradnutý bufet v noci z nedele na pondelok.

KR. PODHRADIE - V. FOLKMAR 0:1 (0:1)

Po dobrom vystúpení v Štítniku za pekného jesenného počasia sa prišlo do Krásnohorského Podhradie pozrieť na súboj dvoch nováčikov množstvo ľudí. Domáci začali náporom a už v 5. minúte pomáhalo Petkačovi brvno. V 10. minúte domácemu útočníkovi vyloženú šancu chytil gólman hostí. Od tohto momentu sa hra vyrovnala, hostia prevzali taktovku a mali množstvo šancí. V 22. minúte utešená strela Janigu sa od tyče odrazila do siete. V druhom polčase Folkmarčania kontrolovali hru, domáci neskôr zatlačili, ale len platonicky a bez gólového efektu. Slušný zápas bezchybne rozhodovala Gazdová. Víťazstvo si za výborný výkon hostia plne zaslúžili. V. FOLKMAR: Petkáč - Fabrici, Jakubišin, Bordoš - Gal, Gajdoš, Rigda, Grega, Serbin - Janiga, Rindoš, striedal: Petrík.

I. GREGA

SP. VLACHY - N. MYŠĽA 1:0 (1:0)

Keď už v 3. minúte Martin Čarnoky posunul Vlašanov do vedenia, málokto z vyše stovky prítomných, zimou skrehnutých divákov predpokladal, že o výsledku tohto duelu je už rozhodnuté. Ďalší vývoj stretnutia nasvedčoval tomu, že hostitelia si na úkor nováčika urobia gólostroj. Opak bol pravdou, pretože Spišiaci sa doslova pretekali v zahadzovaní šancí. Festival siedmich spálených gólových príležitostí z kategórie vyložených dotvárajú dve nastrelené brvná. Herne sympaticky piatoligový novic tak uhral na Spiši lichotivý výsledok. Bez použitia kariet rozhodoval Rejdovjan. SP. VLACHY: Július Horváth - Novák, Bocko, Mitrík - Ján Horváth, Žiga, Celec, Hromčo, Olejník - Lukáš Gonda, Čarnoky, striedali: F. Horváth, T. Labaš.

D. GIRBA

PRAKOVCE - HELCMANOVCE 2:3 (1:2)

V prestížnom zápase bolo povinnosťou domácich vyhrať a to im zväzovalo nohy. Navyše brankár domácich Dorčák mužstvo nepodržal. Pred stretnutím si však veril a pýtal sa do brány. Po jeho chybe sa ujali hostia vedenia v 26. minúte Kuchárom. Domáci v 35. minúte vyrovnali nádhernou hlavičkou Huliča. V 40. minúte sa hostia ujali opäť vedenia Kuchárom, po zmätku obrany aj brankára.

Do druhého polčasu nastupovali Prakovčania s veľkým odhodlaním, ale hra sa im nedarila. V 65. minúte hostia po zrážke domáceho brankára s hráčom hostí zvýšili na 3:1. Po tomto zákrok musel brankár pre zranenie odstúpiť. Domáci vsadili všetky sily do útoku a v 80. minúte z pokutového kopu znížili na 2:3. Až od tohto okamihu sa im začalo dariť a vyrovnanie viselo na vlásku. Aj hostia ale príkladne bojovali a na ihrisku nechali srdce. Po zápase domácim hráčom ani funkcionárom nebolo do reči. Kolo predtým v Ťahanovciach strelili Prakovčania šesť gólov a tak iný výsledok, ako výhra sa nepripúšťala. Pred 350 divákmi slušné stretnutie rozhodoval Kocúr. PRAKOVCE: Dorčák - Čech, Vaškovič, Kuchta - Opremčák, J. Regec, Slovinský, Silla, Hulič - Lukáš, V. Regec, striedali: Gordan, Filický, V. Jano. HELCMANOVCE: Pisko - Marcinko, Grega, Maliňák - Slovinský, Š. Zmij, V. Zmij, Maliňák, Ľ. Kuchár - Pisko, R. Maliňák.

J. NIŽNÍK

SMIŽANY - ŤAHANOVCE 3:0 (3:0)

CHRASŤ n/H - ŠTÍTNIK 0:0

Futbalisti Chraste n/H začali stretnutie bez rešpektu a v prvej štvrťhodine zavreli súpera na jeho polovici. Vypracovali si pritom aj tri veľmi dobré gólové príležitostí. Dvakrát sa presadil po pravom krídle M. Lipták a jeho výborné prihrávky pred bránou nevyužil najprv v 3. minúte R. Gonda a potom v 7. minúte Sopkovič. Najmä šanca Sopkoviča patrila medzi také, aké on zvykne bez problémov premieňať. Tentoraz jeho nevydarenú strelu brankár vytlačil na žrď. V 12. minúte M. Lipták vtipnou zadovkou takmer prekvapil brankára hostí. Aj ďalšia štvrťhodina sa niesla v nápore domácich, pričom najväčšiu šancu spálil v 20. minúte R. Gonda, ktorý v ideálnej pozícii hlavou netrafil bránku. Po polhodine sa hra vyrovnala.

Druhý polčas bol na sklamanie domáceho publika zo strany futbalistov Chraste n/H nezáživný. O to viac môžu domáci futbalisti ľutovať nevyužité veľmi dobre šance z úvodu stretnutia. Pred 100 divákmi rozhodoval Kozák. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, Ľ. Jančár, L. Jančár - Celec, Filip, Gardošík, J. Šefčík, Lipták - Sopkovič, Gonda, striedali: Mihálik, Javorský.

F. MURÁR

NÁLEPKOVO - V. OPÁTSKE 3:0 (1:0)

Domáci hrajúci pod psychickým tlakom nutnosti vyhrať nezačali dobre, keď v 6 minúte nepremenili pokutový kop, čo sa odzrkadlilo na celkovom výkone v prvom polčase. Prvou priamou strelou na bránu v 45 minúte sa ujali vedenia Vnenčákom. V druhom polčase domáci dostali súpera pod tlak a bolo len otázkou času, kedy padnú ďalšie góly. Z množstva gólových príležitostí jednu z nich premenil v 60 minúte Varga a na 3:0 zvyšoval tesne pred záverom Soveľ, ktorý krátko predtým mieril len do žrde. Hrajúcemu trénerovi Kuchárovi sa oplatili zmeny v zostave, keď stopér Holečko hral v útoku a ľavý obranca Láclav bol zaradený do zálohy. Taktiež aj striedajúci hráči oživili v druhom polčase hru a trénerovi sa odmenili za dôveru vsietenými gólmi. Pred 120 divákmi slušné stretnutie rozhodoval Pyda. NÁLEPKOVO: Daniel Šrenkel, Kuchár, Žiga - Göllner, Plachetka, Lapšanský, Láclav, Bendík - Vnenčák, Holečko, striedali: Varga, Opremčák, Soveľ.

J. KRÁĽ

SP. PODHRADIE - RASLAVICE 3:0 (0:0)

Pod Spišským hradom sa stretli mužstvá z čela piatoligovej tabuľky skupiny S-Z. Zápas priniesol obojstranne bojovný futbal, ale dobré príležitostí si vypracovali len domáci, ale postupne šance zahadzovali Glevický, Jacko, Marko. Po zmene strán na ihrisku existovalo len jedno mužstvo - Spišské Podhradie, ktoré stále útočilo a dobíjalo súperovu bránu. Stúpajúcu streleckú formu z posledných kôl potvrdil kapitán Glevický. V 60. minúte prenikol do šestnástky a tvrdou strelou otvoril skóre stretnutia. Druhý gól o necelých 10 minút pridal nechytateľnou strelou zo šestnástky nezvyčajne pravačkou ľavák S. Fábry - 2:0. Skóre uzavrel po najkrajšej akcii zápasu opäť kapitán Glevický.

Domáci si za predvedený výkon zaslúžili tri body, ale aj potlesk dvoch stovák fanúšikov. Hostia výkonom nepresvedčili, že sú celok z druhého miesta. Pred 250 divákmi rozhodoval Tomeček. SP. PODHRADIE: Ďurica - Ľ. Fábry, Barbuščák, Grivalský - Marko, Komara, Džubák, S. Fábry, Jacko - Glevický, Gonda, striedal: Mišenčík.