Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Hrdinom zápasu Marcel Mésaroš, autor dvoch domácich gólov

Slivník - Štvrtoligový OŠK Slivník si v tejto sezóne počína dobre, keď už dlhšiu dobu troní na tretej priečke v štvrtoligovej tabuľke skupiny Juh. V

nedeľňajšom derby stretnutí s Kráľovským Chlmcom si poradil, keď v ňom zvíťazil v pomere 2:0. Obidva úspechy domácich dosiahol štíhly, 180 cm vysoký stredopoliar Marcel Mésaroš, ktorý do dorasteneckého veku vyrastal v Slavoji Trebišov. Pred časom ho tréner OŠK Rudolf Vachaľ držal v talóne, keď dosť často do hry vstupoval až v závere stretnutí, ktoré pomerne často aj rozhodol v prospech Slivníka. Bol to skrytý "žolík", ktorý v priebehu poslednej pol hodiny, či dvadsiatich minút dokázal celé dejstvo zvrátiť v prospech svojho celku. V poslednej dobe ho už tréner nasadzuje do celého stretnutia, za čo sa mu hráč aj patrične odmeňuje v podobe gólov. Nebolo tomu inak ani v poslednú nedeľu na domácom trávniku proti Kráľ.Chlmcu.

"Dnes bolo výborné jesenné počasie na futbal ako zrodené, aj preto sa mi hralo dobré. Hrali sme dobré v obrannej činnosti, horšie to bolo s našou kombinačnou hrou, ktorá miestami viazla. No bolo to o niečo lepšie než v predošlých zápasoch. Na prvý gól v prvom dejstve mi veľmi dobré prihral Miro Michalec a ja som už nemal problém povedľa brankára hostí loptu dopraviť k ľavej žrdí, prízemnou, umiestnenou, technickou strelou. V druhom polčase asi po hodine hry mi pred 16-ku hostí nahodil presné loptu Martin Rusnák, všimol som si, že brankár Tóth je trocha vpredu, preto som volil technickú, umiestnenú strelu smerom k ľavej spojnici. Vyšlo mi to presne ako som si aj prial, lebo lopta skončila za jeho chrbtom v sieti. Teraz cestujeme do Moldavy, kde by sme nechceli prehrať a preto verím, že aspoň jeden bod odtiaľ dovezieme," povedal po zápase 29 ročný Marcel Mésaroš. Na hrote Kráľ.Chlmca po skončení angažmán vo Veľkých Kapušanoch hrá vzrastom nevysoký, rýchlonohý, neúnavný Gabriel Molnár ktorým mala domáca obrana nemálo práce pri jeho rýchlych únikoch smerom na Ďurčekovú bránu. V úvode druhého polčasu iba milimetre delili od vyrovnávajúceho gólu, ktorý mal na kopačke práve tento rýchlonohý útočník hostí, ktorého 20 minút pred záverečným hvizdom tréner Očenáš vystriedal za Nadasdiho. " Aj napriek môjmu zdravotnému stavu sa mi v dnešnom stretnutí hralo dobré. Celý týždeň som netrénoval, lebo som laboroval s horúčkou, so zápalom mandli a angínou. Beriem antibiotika a aj pred zápasom som ešte mal zvýšenú teplotu. Páčila sa mi naša hra v prvom polčase. Dobré sme kombinovali, škoda, že sme sa nepresadili gólovo. Naviac sme dostali taký hlúpy, zlepený gól. Druhý polčas sme išli s taktikou, udržať stav 1:0 až do konca stretnutia a pokúsiť sa streliť gól. Ja sám som mal šancu, no žiaľ sa mi nepodarilo skórovať, hneď v úvode druhého polčasu. V 70. minúte som sám požiadal trénera o vystriedanie, lebo som už mlel z posledných síl. Veď ešte aj pred zápasom som bral antibiotika. Teraz mame doma Palín, nad ktorým by sme chceli vyhrať. Čo sa nám nepodarilo v prvom kole pohára, verím že nám vyjde v nedeľu," povedal po stretnutí unavený Gabriel Molnár.