Kanonierka Tóthová smutnou hrdinkou

Sportnet|16. okt 2003 o 00:00

Praha - Tak dobre rozohratú partiu na cenné víťazstvo vonku, ako mali vo včerajšej dohrávke siedmeho kola WHIL hádzanárky Iuventy Michalovce na pôde

Slavie Praha, nemali už dávno. Aj keď v priebehu prvého polčase dovolili domácim ujsť na rozdiel piatich gólov (10:5), postupom času dokázali nájsť na útočnú hru slavistiek protizbraň a ešte do polčasového predelu získali tesný náskok. Ten si udržiavali aj počas druhého dejstva, ba štyri minúty pred koncom ešte viedli o tri góly (25:22), ale z víťazstva sa aj napriek tomu neradovali. Štrnásť sekúnd pred koncom oň totiž prišli po presnej strele Jonášovej. "Veľmi nás to mrzí, mali sme jedinečnú šancu na víťazstvo. Podľa môjho názoru sme v druhom polčasu boli lepším celkom, o dva víťazné body sme sa premenili sami vlastnými chybami," konštatovala azda najlepšia hráčka michalovského celku, brankárka Lenka Krajcárová. S jej názorom možno s určitosťou súhlasiť, veď Zemplínčanky ešte 140 sekúnd pred koncom viedli 25:23, mali výhodu pokutového hodu a navyše domáca Plamínková bola po nešetrnom faule na Jenčíkovú vylúčená na dve minúty. Dôležitý pokutový hod však kanonierka Iuventy Alžbeta Tóthová napálila iba do brvna a domáce, hoc aj o jednu menej, skóre zvrátili. "Čo z toho, že som dala v stretnutí jedenásť gólov, keď ten najdôležitejší z mojej ruky nepadol. Ak by som totiž dve minúty pred koncom zvýšila na rozdiel troch gólov, domáce by nám v oslabení určite tri góly nedali. Dúfam, že aspoň v Holandsku si v stretnutí Pohára EHF napravíme renomé," povedala krátko po stretnutí sklamaná Alžbeta Tóthová.