Prešov si napravil reputáciu

Sportnet|18. okt 2003 o 00:00

Košice - V prvej hokejovej lige nevyužili výhodu domáceho prostredia Spišiaci, keď podľahli Prievidzi. Naopak Prešov nedal žiadnu šancu Považanom. V

predohrávanom stretnutí vyhral Trebišov po predĺžení v Detve 3:2.

Prešov - Pov. Bystrica 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Po nepresvedčivom výkone proti posledným Piešťanom bolo povinnosťou Prešovčanov napraviť si reputáciu v súboji s predposledným celkom tabuľky. V prvej tretine opäť však domáci zaostali za očakávaním a vypracovali si len jedinú vyloženú šancu, ktorú nevyužil Sučko. V druhej časti už Šarišania hru zrýchlili. Boli často pred bránou hostí, no góly vsietiť nedokázali. A tak udreli v polovici zápasu hostia, keď sekundu pred návratom Bogdaňa z trestnej lavice skóroval Luhový. Domáci odpovedali až v poslednej časti, tiež v početnej prevahe, keď strelu M. Talaroviča tečoval medzi žrde Kyseľa - 1:1. O minútu na to nedal zblízka tutovku Gönczi, no o niekoľko sekúnd po peknej individuálnej akcii zvýšil na 2:1. Východniari si potom vypracovali celý rad ďalších príležitostí no využili už len jedinú.

Góly: 43. Kyseľa, 44. Gönczi, 50. Baňas - 32. Luhový, vylúčení 3:4, presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Pred 400 divákmi rozhodovali Žák, M. Korba, Štep.

Ján MIROĽA

VTJ Sp. N. Ves - Prievidza 0:2 (0:1, 0:0. 0:1)

Hokejisti Prievidze začali na Spiši nebojácne, útočne, čo im vynieslo po dvoch tretinách vedenie o gól. Spišiaci sa snažili, mali šance, hlavne v závere zápasu, ale dobre chytajúceho Patáka neprekonali. Hostia podali na Spiši dobrý, taktický výkon.

Góly: 17. Štefanech, 46. P.Krecháč. Pred 550 divákmi rozhodovali Kundráčik - Smrek, Tornay, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Topoľčany - Senica 3:4 (1:1, 0:2, 2:1), góly: 14. P. Hurtaj, 51. a 59. Lauko - 9. Lenár, 24. Krumpál, 31. a 45. Štepanovský.

Dubnica - Piešťany 1:6 (0:1, 0:2, 1:3), 49. D. Mateička - 17. a 59. Romanek, 29. Ferkovič, 35. Učeň, 48. Jakubíček, 50. Ďuriš. (TASR)