"Zápas jesene" pred 500 divákmi nemal víťaza, rozhodoval ho Jozef Kačenga

Sportnet|20. okt 2003 o 00:00

Spišská Nová Ves - Jedenástym dielom pokračovala najvyššia oblastná futbalová súťaže, ktorej šlágrom bol súboj Jakloviec a Tepličky. Zaslúženú remízu

si domáci vybojovali v posledných sekundách. Najväčšou osobnosťou stretnutia bol hlavný rozhodca - predseda SOFZ a ligový arbitér Jozef Kačenga.

JAKLOVCE - TEPLIČKA 2:2 (1:1)

V zápase jesene začali domáci náporom a už v 5. minúte ohrozili bránu hostí. Prvý gól na radosť jaklovských fanúšikov padol v 22. minúte, keď po autovom vhadzovaní a následnom centri P. Švartz hlavičkou otvoril skóre. Jaklovčania mali miernu prevahu, ale bez vážnejších príležitostí. V 36. minúte po zlom odkope domácej obrany Lesnický nekompromisne z piatich metrov vyrovnal na polčasových 1:1. Zaujímavosťou je, že to bola jediná strela Tepličky do priestoru brány.

Po zmene strán mal autor prvého jaklovského gólu na kopačke druhý gól, ale jeho strela letela vysoko nad bránu. V čase, keď mali domáci najväčší tlak a gólov visel na vlásku, unikol v 75. minúte po pravej strane E. Dolnačko presne prihral Lesnickému, ktorý sa v podobných situáciách nezvykne mýliť - 1:2.

V závere stretnutia mohol definitívne rozhodnúť o osude stretnutia Melega. Jeho gólovú strelu Repka bravúrne chytil a z protiútoku sa o zaslúženú remízu postaral striedajúci Peter Hajduk nechytateľnou strelou pod brvno.

Od šlágra kola medzi dvoma rivalmi sa očakával lepší futbal. U domácich viazla kombinácia, chýbali gólové šance a u obidvoch mužstiev absentovala streľba. Pred 400 divákmi rozhodovala dôležitý zápas trojica Kačenga - Straka, Bobko. JAKLOVCE: Repka - Fabrici, Kandra, Kandrik - Budinský, Bikár, Ondáš, Mastiš, Papcun - Švartz, Adamišin, striedali: Hajduk, Jakubišin, Kováč. TEPLIČKA: Gorbár - Varkonda, Uhrinovský, Odziomek - Ondruško, Baldovský, Dolnačko, Melega, Marcinčák - Lesnický, Havran, striedal: Hamrák.

MARGECANY - PAŠEK GELNICA 7:0 (3:0)

Presne polhodinu sa hral futbal medzi šestnástkami. Pašek dovtedy bol rovnocenným súperom, ale zlomili ho tri góly v 30. minúte, autorom prvého bol S. Sokolský ml., na 2:0 zvyšoval Vaščák. Päť minút pred koncom prvého dejstva sa opäť do listiny strelcov zapísal najlepší kanonier I. triedy SOFZ Marek Vaščák.

Po výmene strán boli Margecianci jednoznačne lepším mužstvom, čo pretavili aj do konečne podoby konečného skóre 7:0. Tri presné zásahy pridal Vaščák (v stretnutí spolu päť) a jedným gólom prispel k vysokému víťazstvu Vargoško. Aj napriek inkasovaným siedmim gólom si Pašek svojím výkonom, hoci dohrávali o desiatich, v Margecanoch hanbu neurobil. Pred 110 divákmi dobre rozhodoval Bednár. MARGECANY: Graban - B. Macko, Kandra, Mondry - S. Sokolský st., Vaščák, Klein, Petrík, Hrubý - S. Sokolský ml., Vargoško, striedali: Varga, Keruľ, Lorinc. PAŠEK GELNICA: Tomáško - Kruželák, Moravčík, Ambroz - Klinčák, M. Žiga, Beľuško, Hofman, Pecha - V. Žiga, Čollák, striedali: Kandra, Tabačko, Horváth.

OLCNAVA - BYSTRANY 3:2 (0:1)

Úvod zápasu lepšie vyšiel hosťom v 14. minúte Jochman z priameho kopu trafil brvno a v 24. minúte sa už Ján Suchý nemýlil a do prázdnej brány skóroval - 0:1. U domácich viazla kombinácia a susedia z Bystrian mali loptu častejšie na svojich kopačkách. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení. Po faule na Štofana v 51. minúte sa kopal prvý pokutový kop a J. Sakmár vyrovnal na 1:1. Hostia sa viac zamerali na obranu a spoliehali sa na rýchle protiútoky Jána Suchého. V 62. minúte po kontakte domáceho gólmana s hosťujúcim útočníkom odpískal rozhodca Š. Kunzo druhý pokutový kop a Jochman opäť dostal hostí do vedenia. Bystriancom, ale priaznivé skóre dlho nevydržalo. V 70. minúte po rohovom kope Gonda hlavou vyrovnal na 2:2. Od tohto momentu chceli obidve mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Podarilo sa to Olcnavčanom, keď v 87. minúte M. Salaj rozhodol vo vyrovnanom stretnutí o víťazstve ŽPSV. Futbal sa musel 150 divákom páčiť. OLCNAVA: Ferenčuha - M. Petrov, Gonda, Pavlík - J. Sakmár, B. Petrov, Dolnačko, Fifík, Olejník - Kaščák, Štofan, striedali: M. Olejník, M. Salaj, Rusnák. BYSTRANY: R. Pavol - Hamrák, Kekeľ, J. Pavol - Jochman, Pavľák, Pavlík, Ogurčák, Ján Suchý - Jozef Suchý, Brajerčík, striedali: Lipovský, Filip.

SP. HRUŠOV - HRABUŠICE 2:0 (0:0)

V prvom polčase si obe mužstvá vypracovali po tri gólové šance, ale 120 divákov gól nevidelo. Po obrátke začali lepšie Hrušovčania. V 47. minúte nariadený pokutový kop Klein bezpečne premenil. Akcie sa striedali na obidvoch stranách, ale o tom, že tri body definitívne zostanú v Spišskom Hrušove rozhodol v 90. minúte hlavou Peták. Stretnutie rozhodoval Cehuľa. SP. HRUŠOV: Matfiak - Spišák, Saluga, Tatarko - Múdry, P. Samoľ, L. Samoľ, Salaj, Vaškeba - Peták, Klein. HRABUŠICE: Jendrál - Toporcer, Bartoš, Novák - Šarišský, Popadič, Oravec, Lipčák, Kostík - Kubičár, Kacvinský, striedali: Hodák, Dlugoš.

JAMNÍK - KLUKNAVA 2:0 (1:0)

V dopoludňajšom zápase Jamníčania zopakovali výkon z predchádzajúceho kola vo Vojkovciach. Dobre kombinovali, prejavili väčšiu túžbu po víťazstve. V 18. minúte po chybnom odkope obrancu hostí sa najlepšie v šestnástke zorientoval Fassinger a bez problémov zaznamenal prvý úspech domácich. Hostia však neboli len do počtu. V 10. minúte Belejov lob zastavila žrď a ten istý hráč mal ďalší gól na hlave v 30. minúte.

Po prestávke začali lepšie hostia, ale postupne sa hra vyrovnala a v 60. minúte po peknej akcii Hrušovského Kočiš upravil na 2:0. Kluknavčania ukázali dosť z futbalového umenia, ale opäť doplatili na zlú koncovku. Pred 150 divákmi rozhodoval s prehľadom Čop. JAMNÍK: Jaro Macejko - Marek Čuj, J. Čuj, Uhrín - Ján Macejko, Ľ. Farkašovský, Milan Čuj, M. Farkašovský, Kočiš - Hrušovský, Fassinger, striedali: Hudák, Kuchár. KLUKNAVA: Dunka - Podracký, Voda, Kokoruďa - Lisý, Belej, Kormoš, Bertothy, Richnavský - Čarnoky, Pribičko, striedal: Horváth.

ODORÍN - VOJKOVCE 2:0 (1:0)

Hostia potvrdili povesť, ktorá ich predchádzala. Dobre kombinovali, dostávali sa aj do gólových príležitostí, ale brankár Odorína Maľák bol vždy na svojom mieste. Domáci sa predsa dočkali gólu tesne pred odchodom do šatní, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval Sedlačko a nezadržateľne poslal loptu za chrbát Kakalejčíka - 1:0.

V druhom polčase Zekucia v 60. minúte stanovil konečný výsledok 2:0. Za zmienku ešte stojí priamy kop Regeca, ktorý skončil na brvne. Hostia zanechali dobrý dojem, Vietorisovú tutovku chytil Maľak a Fábry mieril len do žrde. Pred 150 divákmi podal dobrý výkon rozhodca Drábik. ODORÍN: Maľák - M. Majko, Kubus, Ľ. Majko - Sedlačko, Zemba, Kováč, Zekucia, Regec - R. Fabian, M. Fabian, striedali: Čarnoky, Maďar, Kavulič. VOJKOVCE: Kakalejčík - Kandra, Harabin, Hudák - Stana, Vrábeľ, Fábry, Timčík, Vietoris - Klešč, Župa, striedal: Kudelka.

LETANOVCE - SLOVAN GELNICA 2:1 (1:1)

Len hŕstku 50 divákov ešte viac zmrazil v 16. minúte Králik, po ktorého góle Gelničania viedli v Letanovciach 1:0. Vedenie si však dlho neudržali. Za ruku v šestnástke nariadil rozhodca Kročian v 21. minúte pokutový kop, ktorého úspešným exekútorom bol Lesňák - 1:1. Za zmienku ešte stojí neuznaný gól domácim z priameho kopu. Domáci boli lepším mužstvom, ale opäť si v tomto stretnutí nepotykali s presnou koncovkou. O dôležitom domácom víťazstve 2:1 rozhodol v 90. minúte Slamený. LETANOVCE: Drabiščák - R. Kubičár, Lesňák, Bendík - Zahornadský, Longa, Gurecký, Slamený, Vidiš - Biskup, P. Toporcer, striedal: B. Kubičár. SLOVAN GELNICA: Moravčík - Hofman, Kontroš, Ogurčák - Klein, Sewczuk, Mikluš, Králik, Lacko - Petrík, Loja, striedali: Petrov, Drajna.