Corgoň liga: Slabé nervy trénera Molnára

Sportnet|20. okt 2003 o 00:00

V 12. kole Corgoň ligy slovanisti pod vedením trénera Jozefa Adamca iba remizovali doma, pričom hostia dohrávali bez vylúčeného F. Kunza. Slabšie

nervy mal tréner vojakov Molnár, ktorý musel odísť do hľadiska. Po výprasku v Barcelone v Pohári UEFA Púchovčania prehltli ďalšiu horkú pilulku v podobe domácej prehry s Interom a v súťaži nevyhrali už dva mesiace. Nedarilo sa ani ďalšiemu pohárovému zástupcovi - Petržalke, ktorá nepochodila v Dubnici. Akurát Žilina sa otriasla z vypadnutia a poradila si s Trnavou. Liptáci nezaváhali pred vlastným publikom s Trenčínom. V budúcom kole 25.-26. októbra sa stretnú: Ružomberok - Slovan, Trenčín - Púchov, Inter - Žilina, Trnava - Dubnica, Petržalka - B. Bystrica.

Slovan - Banská Bystrica 0:0

Bratislava - Za celý prvý polčas videla hŕstka divákov iba niekoľko nepresných striel v podaní Slovanistov Fodreka, Obžeru a Vomáčku a hosťujúceho Kunza. Okrem toho zaujal len záver polčasu, keď domáci vyrobili "závar" v šestnástke Dukly. Po prestávke začali domáci aktívnejšie, vytvorili si aj niekoľko šancí, ale k presnému zakončeniu sa už nedostali. V 56. minúte videl po druhej žltej karte červenú František Kunzo. Ďalší verdikt rozhodcu Kačengu v prospech Slovana nezniesol tréner Dukly Ladislav Molnár a musel ísť do hľadiska. V 82. minúte prenikol cez obranu belasých Svintek, jeho strela však skončila mimo Proleho bránky.

Rozhodoval Kačenga, 1535 divákov. ŽK: Pecko, Vomáčka - Ľ. Vyskoč, Urgela, F. Kunzo, ČK: 56. F. Kunzo. Slovan: Prole - Pecko (79. Šlahor), Polgár, Hornyák, Ed. Hrnčár - V. Bednár, Vomáčka, Obžera (68. Sloboda), Fodrek, Onofrej - Šesták (74. N. Hrnčár). B. Bystrica: Zajac - Ľ. Vyskoč, V. Veselý, Kentoš, D. Tóth - Pečovský (89. Libič), F. Kunzo, Svintek, Urgela (46. M. Pančík) - M. Sovič - I. Bartoš (90. Juska).

Púchov - Inter 0:3 (0:2)

Púchov - Matador už dva mesiace v lige nevyhral, ale na najbližšie víťazstvo musí čakať ešte minimálne ďalší týždeň. Inter dokonale využil jeho krízu. Od úvodu boli žlto-čierni podstatne rýchlejší i presnejší v prihrávkach. V 10. min mal prvý gól na kopačke Paulík, prudkú strelu Bernady vyrazil. O minútu už púchovský brankár vyťahoval loptu zo siete, po Burzovom centri sa hlavou presadil Halenár. V 20. min sa tento hráč tešil zo svojho druhého presného zásahu. Domáci vystrelili na bránku až po polhodine hry. Priame kopy Brešku a Čvirika skončili v Hýllových rukách. Trápenie Matadoru pokračovalo aj po prestávke. Dôkaz priniesla 50. min, keď Breška s Jamborom zle rozohrali štandardnú situáciu a rýchly brejk zužitkoval Paulík na gólový lob, ktorému pomohol do siete Lembakoali. Púchov si pripravil len dve gólové akcie, so strelami Brešku a Taldu si Hýll poradil.

Góly: 11. a 20. Halenár, 50. Lembakoali. Rozhodoval Ryczka (Poľ.), 785 divákov, ŽK: Holčík - Brezík, Paulík, Lembakoali. Púchov: Bernady - Beljančin (63. Škripec), Ovad, Čvirik (46. Brisuda), Holčík - Jambor, Belák, Peter Majerník (46. Perniš), Talda - Breška, Mir. Nemec. Inter: Hýll - Čišovský, Gáspár, R. Kunzo, M. Čech ml. - Burza (76. Petrán), Paulík, Brezík, P. Petráš - Halenár (82. Barmoš), Lembakoali (73. Lelkeš).

Dubnica - Petržalka 2:1 (1:1)

Dubnica - Úvod patril hosťom - po prihrávke G. Straku dostal v 15. min. Artmediu Krejčí do vedenia. Domáci sa však nezľakli, lebo už o tri minúty vyrovnal Doležaj. Chyba brankára hostí Lipčáka, ktorý inkasoval z viac ako 30-metrovej vzdialenosti, hostí zaskočila a dlho sa nevedeli dostať do tempa. Petržalčania mali dobrý úvod do druhého polčasu, ale bez gólového efektu. Kým v drese Artmedie striedajúci hráči Vaščák a Zvara oživenie nepriniesli, v domácom kolektíve boli Švikruha, P. Straka a Sokol jednoznačne prínosom. Vďaka ich neúnavnej snahe sa Dubničania dočkali gólu, hoci až v poslednej minúte zápasu. Zo Sokolovej akcie trafil presne Dovičovič.

Góly: 18. Doležaj, 90. Dovičovič - 15. Krejčí. Rozhodoval Vlk, 1700 divákov.

ŽK: Krejčí. Dubnica: P. Kováč - Zimen, Doležaj, Ševela, B. Mráz - Bellák (58. Švikruha), Držík, Dovičovič, A. Suchý (46. P. Straka) - Kiška, Porázik (75. Sokol). Petržalka: Lipčák - Ševinský, Soboňa, Borbély, J. Ďurica - Suchánek, Krejčík (90. Obšitník), G. Straka, Šoltis (78. Zvara) - J. Kozák (64. Vaščák) - Krejčí.

Ružomberok - Trenčín 3:1 (3:1)

Ružomberok - Vedenia sa ujali domáci zásluhou penalty R. Urbana v 4. min. Na gól odpovedali hostia v 12. min. Z hranice pokutového územia Kozák poslal exportnú strelu pod brvno - 1:1. Druhý ružomberský gól prišiel v 21. min, Žofčákov center našiel Števka, ktorý prehlavičkoval stopéra i gólmana hostí . V 28. min Urban vo vyloženej šanci preloboval bránku Trečína. V 37. min mohli vyrovnať hostia, Kubala z priameho kopu z 18 metrov mieril pod brvno . Hajdúch loptu vytlačil a o minútu neskôr nohami zlikvidoval šancu Ivanu. V 43. min vyškolil Števko obrancov a poľahky prekonal Volešáka. V 44. min mohli Trenčania kontrovať, Kubala však prekopol opustenú svätyňu. Gól do šatne mohol uštedriť Trenčanom domáci útočník Števko. Po chybe gólmana hostí však netrafil prázdnu bránku, keď lopta skončila na žrdi. V 58. min Urban našiel Žofčáka, jeho strelu však zblokoval brankár a následne mu zneškodnil strelu z diaľky, ktorá mierila pod brvno. V Ružomberku sa hral potom jarmočný futbal, s množstvo nepresných prihrávok.

Góly: 4. R. Urban (z 11 m), 21. a 43. Števko - 12. M. Kozák. Rozhodoval Udvardy, 3073 divákov. ŽK: Zošák, Mikuláš - Mičenec, Hrabač, Jakúbek. Ružomberok: Hajdúch - Školník, Mikuláš, Laurinc, Had (74. Božok) - Žofčák, Hloušek (88. Bačík), R. Urban, Helbich, Zošák - Števko (90. Tomko). Trenčín: Volešák - Palša (22. Hrabač), Škrtel, Mičenec, Homér - Hanko, Kopačka, Kubala, Vavrúš (76. Jakúbek) - Ivana, M. Kozák (76. Greer).