Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Vedúce duo Trebišov - Čaňa vyhralo zhodne 4:0

Aj po trinástom kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sú na čele futbalisti Trebišova, ktorí v súboji s poslednými V. Kapušanmi získali

povinné body a vyhrali 4:0. Rovnakým výsledkom sa skončilo aj stretnutie v Čani, kde nováčik zo Sabinova hrou nesklamal, nepríjemne dobiedzal, no doplatil na slabšiu koncovku. V tomto kole sa z hosťujúcich celkov presadili iba hráči Sp. N. Vsi, ktorí uspeli v Prešove a odviezli si domov cenné tri body. V prekvapeniam kola patrí aj remíza Michaloviec v domácom prostredí so St. Ľubovňou. Po troch prehrách sa konečne bodovo presadili Lipianci, keď zdolali Bardejov a bodovo sa odpútali od predposlednej košickej Lokomotívy. Tej sa v Stropkove nedarilo, a hoci mala niekoľko šancí domov sa vracala naprázdno. Program 14. kola: Sp. N. Ves - Ďurkov, Bardejov - Prešov B, Svidník - Čaňa, St. Ľubovňa - Sobrance, Lokomotíva - Turňa, Sabinov - Lipany, V. Kapušany - Michalovce, Stropkov - Trebišov.

Čaňa - Sabinov 4:0 (1:0)

Čaňa - Nováčik začal na trávniku favorita odvážne a už v tretej minúte sa ocitol v dobrej pozícii Žemba, ale jeho strelu na dvakrát Dedinský vyrazil k Viazankovi, no jeho strelu odvrátila obrana na roh. Domáci hrali dosť zakríknuto, chýbal im pohyb a hlavne v stredová formácia sa nevedela dostať do tempa. Hostia vychádzali zo zabezpečenej obrany a po polhodine hry mal ich najväčšiu šancu Molčan, keď jeho strela skončila na brvne. Ten istý hráč niekoľko minút pred polčasom lobom opäť trafil brvno. Hydinári udreli v závere polčasu, najprv Maďarik mieril do brvna a v nadstavenom čase Brunacký otvoril skóre. Sabinovčania v tejto časti hry boli viac ako vyrovnaným súperom, no nevyšiel im začiatok druhého, keď v rozpätí troch minút dva razy inkasovali z kopačky Puháka. Ani za nepriaznivého stavu sa nevzdáavali, mali niekoľko šancí, no v nadstavenom čase sa Maďarik pohral s trojicou obrancov i brankárom a uzavrel skóre stretnutia. Štvorgólová prehra je pre nováčika, ktorý sa ukázal v dobrom svetle krutá.

Góly: 50. a 53. Puhák, 45. + Brunacký, 90. + Maďarik. Pred 500 divákmi rozhodoval Kotrády, ŽK: Grác, Stolár - Varhoľ. ČAŇA: Dedinský - Brunacký - Sokoli (84. Fazekaš), Gábor, (73. Stolár) - Majoroš (59. Hiščák), Pazúr, Maďarik, Majný - Puhák, Török. SABINOV: Matija - Futej - Dugas, Darák, Gajdoš - Žemba (73. Varhoľ), Palenčár, Kocúrek (65. Pták), Molčan - Andraščík, Viazanko (59. Saxa).

J. GLOVIČKO

Trebišov - V. Kapušany 4:0 (2:0)

Trebišov - V zápase vedúceho celku s posledným mužstvom tabuľky boli Trebišovčania jasnými favoritmi. Od úvodných minút nenechali nič náhode a nátlakovou hrou si vynútili prevahu. Už v 10. min. musel loviť loptu zo siete hosťujúci brankár Feke po góle Vajdu. Druhý gól na seba nenechal dlho čakať. V 27. min. technickou strelou z hranice šestnástky Demjan trafil presne a zvýšil na 2:0. V 32. min. pobúril divákov rozhodca Mrázek, ktorý po jasnom napadnutí Geriho Zsiróm ukázal previnilcovi len žltú kartu. Domáci Slavoj aj naďalej diktoval tempo hry, hosťom v útoku takmer nič nedovolil. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Domáci neustále útočili, hostia sa bránili. V 57. min. na Borčikov center najvyššie vyskočil Demjan a hlavou zvýšil na 3:0. Pohyblivosť domácich hráčov robila hosťom starosti. Tí sa v týchto fázach zamerali takmer úplne na obranu a domáci brankár Poľacký sa vo svojej bráne musel nudiť. V 85. min. sa diváci dočkali aj štvrtého gólu, keď po Geriho tečovanej strele Čižmár usmernil loptu do súperovej siete.

Góly: 10. Vajda, 27. a 57. Demjan, 85. Čižmár. Pred 350 divákmi rozhodoval Mrázek, ŽK: Zsiró. Trebišov: Poľacký - Borčik, Košuda, Šimko, Juhás - Jeney (80. Szücs), Sabó, Vajda, Geri - Demjan, Čižmár. V. Kapušany: Feke - Sztanko, Petrikán, Lizák, Terebessy, - Zsiró (88. Hrabčák), Nagy, Novák, Fedor - Šipoš (90. Varga), Findor (87. Dozsický).

J. OSTROŽOVIČ

Stropkov - Lok. Košice 2:0 (1:0)

Stropkov - Po úvodnej polhodine tohto stretnutia favorizovaní Stropkovčania výkonom nepotvrdili svoje tabuľkové postavenie. Boli to hostia, ktorí v 4. a 16. min. pohrozili Paulinským, jeho koncovka však bola nepresná. Po polhodine hry hosťujúci Horňák obišiel dvoch protihráčov a až na hranici 16-tky ho zastavil Perát. Prvú príležitosť mali domáci až v 34. min, keď po druhom kope z rohu Andrejko loptu hlavou minul a tá z nohy Peráta išla tesne vedľa ľavej žrde brány Lokomotívy. Aktivita domácich narastala a gólom bola korunovaná v 45. min. Tabiš si v 16-tke obhadzoval Tomuska, ten na zemi zahral rukou a pokutový kop premenil Staško. Ani po zmene strán to nebol futbal pre oko diváka. Potešiť ho však mohla 72. min. To si loptu na pravej strane vymenili Bodnár s Kandráčom a center druhého menovaného poslal Fečko hlavou nechytateľne do brány železničiarov. O 3 minúty mohli dať hostia kontaktný gól, ale strelu Kováča zrazil Gonos na rohový kop. V závere iba priemerného stretnutia chytil domáci brankár Mulík hlavičku Marinčáka, na druhej strane si Cverňák na dvakrát poradil s priamym kopom Staška.

Góly: 45. Staško z 11 m, 72. Fečko, Pred 350 divákvmi rozhodoval Berecký, ŽK: Očipka, Gonos, Andrejko - Tomusko, Kocsis. Stropkov: Mulík - Kandráč, Perát, Staško, Gonos - Bodnár, Kočiš (40. Fečko), Tirer, Očipka (76. Džopko) - Tabiš (82. Vachaľ), Andrejko. Lokomotíva: Cverňák - Tomusko, Kováč, Lukáč, Kunzo - Horňák (80. Szendrey), Fecík, Marinčák, Ďurán - Paulinský (64. Turčik), Kocsis (82. Legát).

P. BARILLA

Prešov B - Sp. N. Ves 0:1 (0:1)

Prešov - V zápase bola lepším tímom Spišská Nová Ves a zaslúžene sa tešila z výhry. Hostia mali viac z hry aj streleckých pokusov, tvorili kompaktnejšie mužstvo a darila sa im tiež kombinačná hra. Zo strany domáceho tímu zaujala len Halčákova strela v 25. min. - šla však tesne vedľa pravej žrde Brezovajovej bránky. Herne lepší hostia sa presadili v 35. min., keď po peknej akcii skóroval Korínek. Domáci sa skôr usilovali o protiútoky, ale tie im želaný efekt nepriniesli. Aj v druhom polčase sa v lepšom svetle prezentovalo mužstvo Spišskej Novej Vsi. V stretnutí, ktoré sa hralo v solídnom tempe, bol výraznou oporou prešovskej rezervy brankár Ferenc a neumožnil tak hosťom získať vyšší náskok.

Gól: 35. Korínek. Pred 100 divákmi rozhodoval Mano.ŽK: Pavlovič - Miloš Gallo. PREŠOV B: Ferenc - Halčák - Bachleda (54. Leško), Partika - Pavlovič, Semančík, Lipták (81. Molnár), D. Kakaščík, J. Adam - Štieber (31. Kovaľ), Hatok. SP. N. VES: Brezovaj - Čižmár - Koniar, Maxim, Krempaský - Slivoš (89. Nagy), Korínek, Maroš Gallo, Kandráč - Samoľ (70. Kovalčík), Miloš Gallo.

J. JACOŠ

Michalovce - St. Ľubovňa 2:2 (0:1)

Michalovce - Aj keď prvé slovo patrilo omilostenému Tóthovi, ktorý trikrát skúšal pozornosť brankára Mindžáka, najprv sa z gólu radovali hostia, v 14. minúte sa Kalafút na ľavej strane pohral s Kiršnerom, odcentroval na voľného Michlíka, ktorý zblízka otvoril skóre. Michalovčania sa snažili o vyrovnanie, lenže muška Tótha bola nepresná, alebo spoľahlivo zakročil brankár Mindžák. Deväť minút po prestávke bol už exmichalovský brankár Starej Ľubovne bezmocný, keď ho po peknom blafáku prekonal Tóth - 1:1. V 67. minúte sa po centri Kuhajdíka z ľavej strany ocitol vo vyloženej šanci Abrahamovský, ale zblízka mieril vedľa. Vzápätí na opačnej strane našiel Kiršner centrom A. Devečku, no ten mieril iba do žrde. Konštrukciu domácej brány nastrelili aj hostia, keď sa Kalafút zastreľoval po centri Knapíka. V 84. minúte hostia pred pokutovým územím faulovali Geroča, loptu si postavil kanonier Capík a parádnou strelou vymietol pavučinu v Mindžákovej bráne - 2:1. Radosť domácich však bola predčasná, v tretej minúte nadstaveného času sa po skrumáži najlepšie zorientoval Knapík a krásnou strelou do šibenice vyrovnal na konečných 2:2.

Góly: 54. Tóth, 84. Capík - 14. Michlík, 90.+ Knapík. Pred 650 divákmi rozhodoval Lengyel. ŽK: Nemčík, A. Devečka, Capík, Marcin - J. Pavlišin, Knapík. MICHALOVCE: Belan - Kiršner (74. Geroč), Nemčík, Dargaj, Adam - Capík, Marcin, Gajdoščík, A. Devečka - Tóth, Ruskovský. STARÁ ĽUBOVŇA: Mindžák - Lelák, Rybovič, Abrahamovský, Lőrinc (63. Škovran) - Knapík, R. Pavlišin, J. Pavlišin, Kuhajdík - Kalafút, Michlík (72. Plichta).

J. ČÚRNY

Sobrance - Svidník 2:1 (2:0)

Sobrance - Za pekného jesenného počasia sa hral v Sobranciach iba priemerný zápas. Prvú šancu si vypracovali hostia v 11. min., ale hlavička Harakaľa z tesnej blízkosti išla vedľa. Potom už hru ovládli domáci a vytvorili si aj niekoľko dobrých príležitostí. Prvý gól zaznamenali domáci v 13. min., keď rohový kop zahrával Pavlulik, na jeho center si najlepšie nabehol Gutič a pravačkou po zemi strelil gól. Druhý gól bol kópiou prvého, lenže v 21. min. z opačnej strany zahrával rohový kop Gaži a Gutič hlavičkou zvýšil vedenia. Potom ešte dvakrát potrápil hosťujúceho brankára domáci Škirda. V 40. min. mohli domáci streliť tretí gól, lenže výborná prihrávka Černegu, ktorá našla na päťke nekrytého Pavlulika, neskončila gólom, lebo jeho strela išla nad bránu. Po zmene strán hostia prestriedali a snažili sa viac útočiť. Výsledkom ich snahy bol gól, ktorý dal v 52. min. strelou po zemi Hirka. Lenže viac možností si už nedokázali vypracovať. Naopak domáci mohli skóre zvýšiť, ale dobré možnosti Černegu, Roška zsoatli nevyužité.

Góly: 13. a 21. Gutič - 52. Hirka. Pred 250 divákmi rozhodoval Molitoris, ŽK: Škirda - Macko. SOBRANCE: Vaško - Gutič, Mikula, Danko, Jakuboc, Gaži, Murgač (61. P. Roško), Horvát, Pavlulik (87. J. Roško), Škirda (78. Zahorčák), Černega. SVIDNÍK: Hvozda - Jurč, Miroslav Bučko, Pustý, Kupec (72. Karafa), Harakaľ, Paňko (46. Marek Bučko), Kizák, Macko (46. Tyč), Hirka, Druga.

M. PROKOP

Lipany - Bardejov 2:0 (1:0)

Lipany - Domáce mužstvo nastúpilo do zápasu s odhodlaním naplno bodovať. Už v 5. min. po prihrávke Šotta Guzik zvnútra päťky prestrelil bránku Lukáča. V 8. min. po hlavičke Šotta sa domáci ujali vedenia 1:0. Po štvrťhodine hry bol to opäť Šott, ktorého strelu z 11 m brankár Lukáč vyrazil. V 25. min. pekne prenikol Guzy, no jeho prihrávku pred bránku domáci hráči minuli. V závere prvého polčasu veľmi pekne prenikol Radačovský, no keď už bol sám pred brankárom, hosťujúci obrancovia mu loptu zblokovali. Druhý polčas začali domáci opäť náporom a po chybe obrancu hostí Liščinský z ôsmich metrov pekne vystrelil, no brankár Lukáč bol opäť na mieste. V 55. min. kolmá prihrávka Guzika našla voľného Šota, ktorý zvýšil na 2:0. Hostia sa síce snažili o kombinačnú hru, no gólovú šancu si vôbec nevypracovali. V závere, keď už hrali vabank mohli domáci ešte zvýšiť skóre stretnutia, lenže im tiež chýbal pokoj pri zakončovaní. Nakoniec víťazstvo domáceho celku bolo úplne zaslúžené.

Góly: 8. a 55. Šott. Pred 500 divákmi rozhodoval Koščo, ŽK: Šmetanka - Šomský. Lipany: Križalkovič - Franta, Andraščík, Šmetanka, Molčan, Radačovský, Štofan, Liščinský (85. Kolár), Guzik (80. Hatala), Šott, Guzy (88. Uher).Bardejov: Lukáč - Bodik, Kukulský, Pončák, Čekan, Kica, Petruška (46. Tkáčik), Šomský, Vasiliak, Hoclár, Kaščák.

P. ŠUHAJ

Ďurkov - Turňa 2:0 (1:0)

Ďurkov - Na okresné derby sa pripravili nielen hráči oboch mužstiev, ale aj diváci, ktorí prišli v hojnom počte. V prvom polčase sa hra prevažne odvíjala medzi šestnástkami, ale v 5. min. hosťujúci obranca fauloval Capka v 16-tke a nariadenú jedenástku domáci Várady nepremenil. Domáci hráči aj napriek tomuto momentu sa nevedeli presadiť na dobre organizovanú obranu hostí. Postupne domáci hráči si zlepšili pohyb v strede ihriska, zvýšili aktivitu a posledná pätnásťminútovka vyznela v prospech domácich. V 32. min. sa dobre uvoľnil Capko, ale jeho strela tesne minula hosťujúcu bránu. V 35. min. Kordiak prihrával Šimajovi, ale ten netrafil z vyloženej šance. O 2 minúty neskôr Micák poslal loptu na Mateja, ten vystrelil, ale loptu Rebej neudržal a Capko pohodlne upravil na 1:0. V 59. min. mohol zvýšiť vedenie domácich Matej, ale jeho strela nenašla miesto v bráne. V 78. min. Matej dostal ideálnu prihrávku do voľného priestoru a jeho opätovnú prihrávku ani Capko ani Mačinga nepremenili. S pribúdajúcim tlakom domácich v 88. min. zápasu Capko nezadržateľne vyšiel zo súboja s hosťujúcim obrancom, našiel voľného Mačingu a ten zvýšil na 2:0.

Góly: 37. Capko, 88. Mačinga. Pred 950 divákmi rozhodoval Kožuško, ŽK: Tóth, Seleš. Ďurkov: Várady - Mihálik, Siksa, Micák, Senjuž, Mižák, Kordiak, Matej (90. Sepeši), Capko, Šimai (61. Mačinga), Pačinda.

Turňa: Rebej - Ballók (62. Aboši), Derjan (73. Doboš), Erdélyi, Tóth (86. Szabó), Marhefka, Ivan, Hiľovský, Seleš, Sovič, Rusinko.