Ľubovňa priviezla druhé extraligové víťazstvo z Dubovej

Sportnet|20. okt 2003 o 00:00

Extraliga volejbalistov mala na programe 3. kolo. Už v piatok si to v šlágri rozdali doposiaľ neporazené tímy Prešov a Humenného. V zaujímavom dueli

mali domáci herne navrch a hoci mali v konečných štatistikách zapísaných podstatne viac chýb, než Humenčania, radovali sa z víťazstva 3:1. Ľubovňa nestačila na Zvolen, vynahradila si to však v sobotu na dubovskej pôde. Na čele tabuľky je momentálne bratislavský VKP pred Prešovom a Humenným, tí však majú o zápas menej.

Petrochema Dubová - VKM Pienstav Stará Ľubovňa 0:3 (-24, -17, -17)

V slabšom dueli bol nováčik nad sily radikálne omladeného domáceho celku. Po víťazstve v koncovke prvého setu si Ľubovňania vcelku v pohode dokázali ukontrolovať vývoj ďalších dvoch setov, keď dominovali pri servise aj v útočných činnostiach. Pripísali si tak druhé víťazstvo sezóny a opäť ukázali, že v súťaži zďaleka nebudú iba do počtu. Hralo sa 69 minút, pred 100 divákmi rozhodovali Porvazník a Hank.

Ostatné výsledky 3. kola - piatok: VK PU Prešov - Chemes Humenné 3:1 (17, 15, -16, 23), Petrochema Dubová - Stavbár Žilina 1:3 (-19, 23, -24, -16), Lokomotíva Zvolen - VKM Pienstav Stará Ľubovňa 3:0 (21, 22, 19), STU Bratislava - Flaga Nové Mesto 2:3 (-21, -24, 19, 22, -9), VKP Bratislava - Matador Púchov 3:0 (15, 23, 20).

Sobota: VKP Bratislava - Flaga Nové Mesto 3:1 (-18, 23, 27, 17), Lokomotíva Zvolen - Stavbár Žilina 3:0 (10, 22, 19), STU Bratislava - Matador Púchov 0:3 (-21, -16, -17).