Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Gemerská Poloma vedie s výrazným odstupom

Rožňava - Jesenná časť I. triedy pokračovala zápasmi 11. kola. Kunová Teplica už tradične prehrala, Vyšná Slaná si doma poradila s Plešivcom.

Jablonov si pripísal druhé víťazstvo v tejto sezóne, keď porazil Nižnú Slanú 3:2. Dobšiná uhrala v Dlhej Vsi remízu a priniesla si domov cenný bod. Rudná prekvapivo zvíťazila v Brzotíne. Vlachovo pokračovalo v nevyrovnaných výkonoch, keď si po viacerých prehrách pripísalo víťazstvo. Líder Gemerská Poloma si chudobným víťazstvom nad Dedinkami upevnila vedúce postavenie.

V tabuľke si polepšila Rudná, ktorá poskočila na 4. miesto. Plešivec klesol na tretiu priečku a Brzotín na piatu. Vyšná Slaná a Gemerská Poloma si udržali domácu neporaziteľnosť a spolu s Dedinkami a Dobšinou vyhrali všetky zápasy na domácej pôde. Vlachovo napriek víťazstvu ostalo na 12. mieste.

V 12. kole sa vo víkendových zápasoch stretnú mužstvá Lipovník - Kružná, Dedinky - Vlachovo, Rudná - Gemerská Poloma, Dobšiná - FK Brzotín, Nižná Slaná - Dlhá Ves, Plešivec - Jablonov, Kunová Teplica - Vyšná Slaná. Zápasy sa začínajú o 14:00.

Kunová Teplica - Lipovník

1:5 (0:1)

G: ? - Grecmacher 2, Fabian, Barczi, Rudy, ŽK: bez, R: Bodnár, DZ: Székely, D: 50

V sobotňajšom zápase sa hralo slušne, bez kariet. V prvom polčase sa hralo prevažne v strede poľa a prvý gól padol až na konci. Hostia si síce vypracovali šance, ale Grecmacher ani Barczi neboli úspešní. Gólový účet stretnutia otvoril v 40. min. Rudy. Po dlhom pase do šestnástky strelou po zemi prekonal domáceho gólmana. Domáci si výraznejšie príležitosti nevytvorili. V druhom polčase hostia zabrali a v 10. min. sa po strele odrazila lopta ku Grecmacherovi a ten skóroval do prázdnej brány. Ďalší gól padol po hlavičke Barcziho. Štvrtý gól padol z kopačky Grecmachera a strela Fabiána znamenala už piaty gól v bráne domácich. Čestný úspech domácich sa zrodil v závere stretnutia, keď po priamy kop brankár hostí vyrazil, ale na dorážku domáceho hráča už nestačil.

Vyšná Slaná - Plešivec

1:0 (0:0)

G: Gallo, ŽK: Valko Krišťák - Kakalejčík, R: Petro, DZ: Šimšík, D: 100

V bezgólovom prvom polčase sa striedali akcie na oboch stranách. Hostia prišli s úmyslom získať minimálne bod. Vypracovali si niekoľko gólových šancí, no chýbalo presnejšie zakončenie. Domáci ohrozovali súperovu brány zo štandardných situácií. Vo finálnej fáze však nebolo nikoho, kto by loptu posunul za chrbát brankára hostí. V druhej polovici hry už dominovali domáci. V 55. min mal po rohovom kope čistú gólovú šancu Hadar. Jeho strelu však brankár hostí zastavil na bránkovej čiare. V 35. min. centroval Gallo z pravej strany a brankár hostí si loptu vrazil do siete. Potom mal šancu Valko Krišťák, ale jeho tvrdú strelu brankár kryl. Neuspel ani Ambruž, ktorý po samostatnej akcii minul bránu hostí. Plešivčania mali v druhom polčase ojedinelé šance, brankár domácich však stál na svojom mieste.

Jablonov - Nižná Slaná

3:2

Domáci ako zvyčajne ani tentoraz nenahlásili bližšie informácie o zápase.

Dlhá Ves - Dobšiná

2:2 (2:2)

G: Novák 2 - Záhoranský, Grančák, ŽK: 0 - Surovský, Grančák 2, ČK: Grančák (Dobšiná), R: Šalamon, DZ: Kerekeš, D: 60

V Dlhej Vsi sa o osude stretnutia rozhodlo už v prvom polčase. Po vyrovnanom úvode sa do vedenia na pár sekúnd dostali hostia. V 15. min. po dlhom aute Strelku z piatich metrov skóroval Záhoranský. Domáci odpovedali už o tridsať sekúnd. Po prihrávke R. Ferdinanda vyrovnal prízemnou strelou Novák. V nasledujúcej dvadsaťminútovke mali domáci niekoľko vyložených šancí, Segyo nastrelil tyč, R. Ferdinand dvakrát prestrelil bránu hostí. Boli to znova hostia, ktorí sa ujali vedenia. V 43. min. rozohrali rýchly protiútok. Strelka vhadzoval, Herško predĺžil a Grančák rozvlnil sieť domácej brány. Domáci sa rýchlo spamätali a už o dve minúty bolo vyrovnané. Novákov priamy kop z dvadsiatich piatich metrov skončil pod brvnom brány hostí. Po zmene strán mali šance obe mužstvá, ale obaja brankári podržali svoje celky. Hra sa odvíjala prevažne v strede poľa. Päť minút pred koncom šiel Laurinc od polovice ihriska sám, ale brankár hostí jeho gólové snahy zmaril. V 88. min. mali zasa šancu strhnúť víťazstvo na svoju stranu domáci, keď samostatne unikol Ferdinand. Nováčik v bráne Dobšinej Schwarz však stál na svojom mieste. Vo vyrovnanom stretnutí bola deľba bodov zaslúžená.

FK Brzotín - Rudná

1:2 (1:1)

G: Rencsok - Haluška 2, ŽK: G. Dokus - Demény, Šalamon, Kováč, Bukovič, P. Szöllös, Haluška, R: S. Gallo, DZ: Krzák, D: 120

Vo vyrovnanom prvom polčase sa vedenia ujali domáci. Skóre stretnutia otvoril po chybe v obrane hostí Rencsok. Do konca polčasu hostia vyrovnali, keď úspešným zakončovateľom bol Haluška. V druhom polčase boli lepší hostia. Už v 48. min. sa gólovo presadil opäť dobre hrajúci Haluška, keď využil chybu v rozohrávke domácich. Do konca stretnutia žiadne z mužstiev už gól nepridalo, a tak si Rudná odniesla domov tri body.

Gemerská Poloma - Dedinky

1:0 (0:0)

G: Chomjak (11 m), ŽK: Greško, Hatvaník - P. Ogurčák, R: Molnár, DZ: Máté, D: 100

Vo vyrovnanom prvom polčase domáci zahodili niekoľko vyložených šancí. Z hosťujúcich hráčov ohrozil bránu domácich Kopkáš, keď jeho strelu Chanas iba inštinktívne vyrazil nohou na roh. Po zmene strán domáci prebrali iniciatívu a diktovali tempo hry. Chomjak dvakrát nastrelil brankára. Neuspel ani Greško, ktorý najprv minul a potom z priameho kopu nastrelil brvno brány hostí. O konečnom výsledku sa rozhodlo v 80. min. Po faule na prenikajúceho Greška si loptu na značku pokutového kopu postavil Chomjak a zaznamenal jediný a zároveň víťazný gól zápasu. Stretnutie sa dohrávalo medzi šestnástkami a domáci jednogólové vedenie ubránili.

Vlachovo - Kružná

2:0 (0:0)

G: Mlynár 2 (jeden z 11 m), ŽK: Gecelovský 2, Ondrejčík, J. Lipták - Szabó 2, Parditka, ČK: Gecelovský - Szabó, R: Repaský, DZ: Šmelko, D: 50

Hostia si prišli pre body, a tak aj hrali. Zápas mal od začiatku vysoké tempo a dôrazné zakončovanie na oboch stranách. Hostia sa presadzovali dlhými loptami. Na prílišný dôraz v osobných súbojoch doplatil stopér hostí Szabó, keď po dvoch žltých kartách dostal v 35. min. červenú. V polčase mali obe družstvá málo šancí a aj tie boli zakončené nepresne. V druhom polčase príchodom J. Liptáka st. získala hra domácich na presnosti a razantnosti. Domáci sa ujali vedenia v 65. min. Krížnu prihrávku J. Liptáka od rohovej zástavky úspešne premenil Mlynár. Hostia ohrozovali Rochfalušiho v bráne domácich ojedinelými, ale o to nebezpečnejšími útokmi. V druhej polovici bol zjavný jednostranný tlak domácich, ktorým však v ceste stál výborný gólman súpera. Približne v polovici polčasu sa počet hráčov na ihrisku vyrovnal, keď po dvoch žltých kartách videl Gecelovský červenú a oslabil mužstvo domácich. Druhý gól domácich padol z pokutového kopu. Pätnásť minút pred koncom nedovolene zastavili hostia prenikajúceho Leška a Mlynár sa nemýlil. (pp, kcs)