Ľubičania svojich súperov nešetria a pokračujú v sérii bez prehry

PLAVEČ - ŠAR. DRAVCE 0:1 (0:0)Šarišské derby začali domáci opatrne a zväčša sa bránili pri rýchlych útokoch hostí, ktoré domáca obrana a najmä

PLAVEČ - ŠAR. DRAVCE 0:1 (0:0)

Šarišské derby začali domáci opatrne a zväčša sa bránili pri rýchlych útokoch hostí, ktoré domáca obrana a najmä brankár Andrejovský s prehľadom riešili. Obraz hry sa menil až s pribúdajúcimi minútami, keď domáci v závere prvého polčasu začali hrať svoju hru a častejšie ohrozovali súperovu bránu. V 31. minúte Zajacov priamy kop brankár hostí s námahou vytlačil na roh. Tlak hostiteľov sa stupňoval, no keď ani ďalší priamy kop Zajaca po dobre umiestnenej strele neskončil v bráne, polčas sa skončil nerozhodne. V druhom polčase sa obraz hry veľmi nezmenil a kým domáci sa snažili rozhodnúť zápas, hostia z ojedinelého útoku strelili gól Bujňákom, ktorý na dvakrát prekonal výborného Andrejovského. Od tejto chvíle hostia tvrdou hrou hraničiacou až s agresivitou sa snažili o udržanie výsledku. Dôsledkom toho bolo škaredé zranenie domáceho Palenčára, ktorého odniesli na nosidlách a keď ostal nepotrestaný faul v šestnástke na Heteša a neujala sa ani strela Čišovského z hranice šestnástky, domáci po prvýkrát v sezóne prehrali na svojom ihrisku.

Gól: 63. Bujňák. Pred 150 divákmi rozhodoval Tomáš, ŽK: Kolesár - Bujňák, Blaščák, ČK: Bujňák, Blaščák. PLAVEČ: Andrejovský - Nemergut, Šíma, Vápeník, M. Filip (Heteš) - Michalík, Zajac, Palenčár (R. Pekár-Hudák), Maček - Čišovský, Kolesár (Kolcun).

MALÝ LIPNÍK - MIKLUŠOVCE 1:0 (0:0)

V zápase priemernej úrovne Malolipníčania začali v prvom polčase dosť zakríknuto. Chýbal im pohyb a hlavne stredová formácia sa nevedela dostať do tempa. Z územnej prevahy vyťažili niekoľko rohových kopov, no bez gólového efektu. Po prestávke zvýšili aktivitu a hneď v 48. minúte mal stopercentnú príležitosť Sikorjak, keď sám pred brankárom len slabo zakončil. V 54. minúte faulovala hosťujúca obrana Mageru a Kačmarčík z jedenástky trafil iba do brvna. Hostia sa v týchto chvíľach zamerali iba na bránenie vlastnej šestnástky a útoky domácich zastavovali aj za cenu nedovolených zákrokov. Po jednom z nich v 62. minúte sa z jedenástky už nemýlil Gladiš a otvoril skóre. Domáci si aj naďalej vytvárali gólové príležitosti, ktoré likvidoval výborne chytajúci brankár hostí. Najmä strely aktívneho Foľvarského a striedajúceho Hricka a hlavička Mituru boli z kategórie gólových. V samom závere Mitura postupoval po prihrávke Kovaľa sám na brankára, no ten aj jeho úmysel vystihol a tak hostia môžu vďačiť hlavne jemu, že odišli iba s jednogólovou prehrou.

Gól: 62. Gladiš (z 11 m). Pred 100 divákmi rozhodoval Šleboda, ŽK: Grajzinger, Sikorjak, Mariančík - Petrenčák 2, Gajduš, C. Adam, ČK: Petrenčák (Miklušovce). M. LIPNÍK: Majdák - Grajzinger, Magera, Kačmarčík, T. Pjaták - Foľvarský, Š. Hnát, Sikorjak (74. Mariančík), Lipčák (84. Hricko) - Gladiš (88. Kovaľ), Mitura.

RASLAVICE - ŠTRBA 1:1 (1:1)

Hostia nastúpili na pôde súpera v oklieštenej zostave, ale napriek tomu sa predstavili v Raslaviciach v dobrom svetle. V prvom polčase mali Podtatranci výraznú hernú prevahu a v 20. minúte išli zásluhou Jackoviča zaslúžene do vedenia. Domáci odpovedali o necelých desať minút Novotným. Najväčšiu šancu hostí v prvom polčase nepremenil Miklošek, ktorý neuspel v samostatnom nájazde. Po obrátke boli diváci svedkami hojdačkového priebehu hry. Viac vyložených gólových príležitostí si vypracovali opäť hostia, ale Badzik, Jackovič ani Miklošek nepochodili. Na ťažkom teréne bola v závere hra obojstranne vyrovnaná a tak si súperi body spravodlivo podelili. V silnom vetre, ktorý sťažoval obom kolektívom prácu s loptou sa konečne podarilo Štrbanom vybojovať bod aj na ihrisku súpera.

Góly: 31. Novotný - 20. Jackovič. Pred 250 divákmi rozhodoval Kmec, ŽK: Saloky, Ondek - F. Kroták, P. Kroták. ŠTRBA: Oprendek - Otčenáš, Petras, Macko, F. Kroták - P. Kroták, Čunderlík, M. Levocký, Badzik - Miklošek (85. Garaj), Jackovič.

ĽUBICA - Š. MICHAĽANY 3:0 (2:0)

Domácim vyšiel úvod a už v 5. minúte sa tešili z vedúceho presného zásahu. Hostia boli dobre kombinačne pripravení, ale po nevyužití čistej gólovej príležitosti sa opäť dostali k slovu Ľubičania a z jedenástky zvýšili svoje vedenie. Domáci sa po tomto okamihu uspokojili a naďalej ich svojimi výbornými zákrokmi podržal i brankár Harabin. Druhý polčas sa niesol v pokojnejšom tempe a domáci s prehľadom držali svojho súpera na dištanc a kontrolovali priebeh hry a vývoj na ihrisku. Tesne pred koncom prikrášlili Ľubičania svoje plne zaslúžené víťazstvo tretím gólom.

Góly: 5. Kovalčík, 25. L. Kaprál (z 11 m), 89. Starinský. Pred 200 divákmi rozhodoval Žiga, ŽK: Ivančák, Kalafut - Šurin, Krivý, ČK: Gravec - Prokop. ĽUBICA: Harabin - Gelata, Kalafut, Krempaský, Marek Oravec - Drugač (70. Matúš Oravec), L. Kaprál, M. Kaprál, Ivančák (46. Vojtánek) - Kovalčík, Starinský.

KRUŽĽOV - SP. ST. VES 2:1 (1:0)

Prvý polčas sa niesol v znamení tlaku hosťujúceho družstva, ktoré malo výraznú, ale neefektívnu hernú prevahu. Zamagurčania si vypracovali deväť rohových kopov, ale ani po jednom z nich nezapršalo. Naopak, domáci hneď po prvej štandartnej situácii už v 3. minúte otvorili skóre zápasu. Najväčšiu šancu spálili hostia v 25. minúte, keď Kurta trafil iba priamo do brankára Kružľova. Vyrovnať mohol aktívny Tomčák, ale dve sľubné príležitosti nepremenil. V úvode druhého polčasu boli lepší domáci a v 56. minúte to potvrdili druhým presným zásahom. Potom sa hra vyrovnala a v 63. minúte sa konečne tešili z gólu aj Zamagurčania, keď Kurta konečne trafil do čierneho. V záverečných minútach sa snažili hostia aspoň o vyrovnanie, ale gól nestrelili. Za predvedený výkon by si minimálne bod zaslúžili, ale mrzieť ich môžu najmä nepremenené šance v prvom polčase.

Góly: 3. Guttek, 56. S. Kunst - 63. Kurta. Pred 120 divákmi rozhodoval Prevužňák, ŽK: Fuchs, Labus, Tomčák, ČK: Labus (všetci Sp. St. Ves). SP. ST. VES: Tokarčík - Labus, Babiak, Velička, Gurovič - Fuchs, Kurta, Mačutek (60. Potanecký), Ovčarik - Fejerčák, Tomčák.

PODOLÍNEC - KENDICE 1:3 (1:0)

Góly: Fijas - Bednarčík 2, Čuha. Pred 100 divákmi rozhodovala Chmurová, ŽK: Kroták - Fečo, Ivanecký.

HRANOVNICA - PUŠOVCE 0:2 (0:0)

V majstrovskom meraní síl domáci sklamali. Od úvodných minút sa im hra nedarila podľa predstáv. Súper z hornej časti tabuľky, ktorý bol papierovým favoritom, držal priebeh zápasu vo svojich rukách a bol futbalovejším celkom. Domáci stačili držať krok so súperom iba do prestávky. V útoku sa prejavila neúčasť F. Pačana, ktorý sa v úvode zápasu zranil. Po zmene strán boli hostia lepším a pohyblivejším celkom. Prvé príležitosti hosťujúcich hráčov ešte ostali nevyužité. V 65. minúte po hrubej chybe domácej obrany Miščík pohodlne otvoril skóre. Tento úder domácich na ďalšie minúty zaskočil a súper držal réžiu duelu vo svojej moci. Keď sa domáci pokúšali o zvrátenie výsledku, hostia do odkrytej obrany rýchlym protiútokom Kočišom spečatili svoje zaslúžené víťazstvo.

Góly: 65. Miščík, 90. Kočiš. Pred 100 divákmi rozhodoval Palenčár, ŽK: Sedmák, Ondruš - Miščík. HRANOVNICA: Marek Liptaj - Milan Liptaj, Š. Gajan, Šeleng, Lukačko (80. Michal Palguta) - Dulovič, M. Gajan, Ondruš, J. Pačan - Martin Palguta, F. Pačan (10. Sedmák).