Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Spišské Podhradie stratilo neporaziteľnosť, Krompachy si ju držia aj po derby v Žakarovciach

Spišská Nová Ves - Za chladného jesenného počasia pokračovali štvrto a piatoligové boje, v ktorých naši zástupcovia dosahovali striedavé výsledky.

Ťahákom IV. ligy Juh bol súboj Žakaroviec s Krompachmi. V piatej lige J-Z dovtedajší líder zo Smižian v Helcmanovciach len remizoval a na prvé miesto na poskočila Šaca, ktorá zdolala Spišské Vlachy.

IV. LIGA

ŽAKAROVCE - KROMPACHY 1:1 (1:1)

Štvrtoligové spišské derby pritiahlo do hľadiska početnú divácku kulisu. Vyše tisíc divákov videlo kvalitný futbal v podaní obidvoch mužstiev. Krompašania mali počas celého stretnutia územnú prevahu, boli lepším celkom. Hrajúci tréner Žakaroviec Rastislav Ďorď naordinoval totálnu defenzívu, čo mu aj vychádzalo. V 35. minúte unikol po ľavej strane Belej a loptu od pravej tyče poslal do Štovkovej brány - 1:0. Radosť domácich netrvala dlho. O šesť minút rozohrávali hostia rohový kop a tečovaná strela Pavlíka znamenala vyrovnanie.

V druhom polčase stojí za zmienku najväčšia šanca agilného Dira v 60. minúte, ktorý šiel sám na Štovku, ale pred pokutovým územím "zatiahol ručnú brzdu" Tomašov, za čo videl červenú kartu. Aj napriek početnej prevahe boli oslabení Krompašania lepší, ale domáci prepracovanou defenzívnou hrou ich od vážnejšej príležitostí nepustili. Funkcionári Krompách boli s výsledkom 1:1 veľmi nespokojní, čo sa nedá povedať o domácich. Pred 950 divákmi s prehľadom rozhodoval Slimák. ŽAKAROVCE: Petrík - R. Ďorď, M. Ďorď, Švarc - Macejko, Jančík, Diro, Hrobko, Vilčko - Belej, Škarbek. KROMPACHY: Štovka - Ľ. Ontko, Borza, Tomašov - Mochlár, Kurilla, Pavlík, M. Ontko, Šmida - Lesňák, Horváth.

Ľ. MARCINKO

JPP: V nedeľu bola v Žakarovciach rekordná návšteva. Predtým najväčšia tržba zo vstupného bola 5 500 korún, keď sa na žakarovskom ihrisku (už podstatne skôr) predstavili Helcmanovce. Pokladník včera narátal sumu 8500 korún. Podľa Ľ. Marcinka divákov bolo 950, môj odhad bol o niečo vyšší.

RUDŇANY - KRÁSNA 3:3 (3:1)

"Rudnianský syndróm" pokračuje. Opäť boli domáci lepším mužstvom, vypracovali si množstvo šancí, mali sľubný náskok, ale na plný bodový zápis to nestačilo. Skóre stretnutia otvoril v 15. minúte Neuvirth. V 27. minúte zvýšil z pokutového kopu kapitán Labanc. O dve minúty hostia znížili. Na polčasových 3:1 upravil Vodhanel.

V druhom polčase v rozpätí piatich minút prišli Rudnianci o vedenie, keď v 60. a 65. minúte inkasovali dva zbytočné góly. Najväčšiu šancu a možnosť rozhodnúť o víťazstve domácich mal Dunka, ale jeho strela skončila na tyči. Pred 150 divákmi rozhodoval Duplák. RUDŇANY: Užík - Jurjak, Sasák, Bohor - Sirko, Antal, Vodhanel, Neuvirth, Schmidt - Dunka, Labanc, striedali: Orság, Barnáš.

D. FISCHEROVÁ

V. LIGA

V. OPÁTSKE - HARICHOVCE 2:3 (1:1)

ŠTÍTNIK - NÁLEPKOVO 1:1 (1:1)

Za pekného počasie a vynikajúcej hracej plochy odohrali obe mužstvá kvalitný zápas, ktorý sa musel páčiť prítomným 200 divákom. Domáci sa ujali vedenia v 3. minúte gólom Turcsányiho po hrubej chybe obrany hostí. Hostia ovládali hru a pohrozili priamočiarymi akciami Göllnerom a Soveľom.

V 20. minúte zápasu neodpískal hlavný rozhodca jasný pokutový kop v prospech hostí po faule na prenikajúceho Lapšanského, ale o 23. minúte už musel odpískať pokutový kop ,keď Opremčáka v gólovej príležitosti strhol domáci obranca na zem. Holečko z jedenástky vyrovnal na 1:1.

Do konca prvého polčasu hostia udržiavali hru na polovičke ihriska domácich. Pre zranenie v 40. minúte odstúpil Göllner.

Domáci začali druhý polčas s tlakom, ale ten bol len platonický. Po vzájomnej potýčke medzi hosťujúcim Lapšanským a domácim Turcsányim boli obaja hráči vylúčení. Hostia umne bránili a podnikali rýchle protiútoky do otvorenej obrany domácich, ale vyložené gólové príležitosti nevyužili Opremčák, Kiššák a v závere zápasu Bendík, ktorý z piatich metrov mieril vedľa brány domácich. Hostia umnou hrou a kvalitným výkonom brankára Daniela získali bod, ale stratili dva pretože mali oveľa viac gólových príležitostí ako domáci. S chybami rozhodoval Melicherčík, ktorý bezdôvodne predĺžil zápas o päť minút naviac.

Zápas nebol obzvlášť tvrdý, ale hostitelia nezvládli usporiadateľskú službu, keď vylúčeného Lapšanského napadli v šatni traja domáci fanúšikovia krátko po odchode z hracej plochy do kabíny a podobne obstáli aj rozhodcovia a delegát po ukončení zápasu, keď boli napadnutí v kabíne. Škoda tohto záveru, pretože hra na ihrisku tomuto nenasvedčovala, pretože hráči oboch mužstiev sa správali počas hry navzájom korektne. NÁLEPKOVO: Daniel Šrenkel, Kuchár, Žiga - Láclav, Göllner, Holečko, Lapšanský, Opremčák - Soveľ, Bendík, striedali: Varga, Kiššák, Novotný.

J. KRÁĽ

V. FOLKMAR - CHRASŤ n/H 0:0

Už v 3. minúte regionálneho derby zápasu mohol potešiť domácich fanúšikov Štecák, ale samostatný nájazd nezakončil gólom. Brankár hostí M. Šefčík podržal svoje mužstvo aj tri minúty pred prestávkou, keď strelu z priameho z 20 metrov k tyči kryl. Najväčšiu šancu celého zápasu zahodil Štecák v 52. minúte, keď nedal pokutový kop. O minútu pre ofsajd neuznali rozhodcovia gól Rindošovi. V 60. minúte Gal z desiatich metrov mieril len do bočnej siete a o dve minúty Gajdošovu bombu M. Šefčík zázračne vyrazil. Folkmarčania mali tlak, dostávali sa do šancí, ale dať gól im v tomto stretnutí asi nebolo súdené. Remíza je spravodlivá. Pred 200 divákmi rozhodoval Šofranko. V. FOLKMAR: Petkáč - Tomaško, Jakubišin, Štecák - Gal, Bordáš, Rigda, Cmor, Gajdoš - Janiga, Rindoš, striedal: Fabrici. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, Ľ. Jančár, L. Jančár - Celec, Gardošík, M. Jančár, Filip, Javorský - Gonda, Lipták, striedali: Pukluš, Mihálik, Vojtila.

I. GREGA

HELCMANOVCE - SMIŽANY 1:1 (0:1)

N. MYŠĽA - PRAKOVCE 5:2 (5:1)

Podrobnejšie informácie o tomto stretnutí nájdete v zajtrajšom vydaní Spišského denníka KORZÁR.

ŠACA - SP. VLACHY 4:1 (2:1)

Jedinou informáciu, ktorú vieme o tomto stretnutí je, že Vlašania viedli 1:0. Podrobnejšie správy o stretnutí sme nedostali.

ZÁBORSKÉ - SP. PODHRADIE 2:1 (1:0)

Domáce mužstvo sa lepšie prispôsobilo malému a hrboľatému ihrisku, na ktorom by sa možno dala hrať vybíjaná, ale nie futbal. Podhradčania inkasovali z dvoch nakopnutých lôpt zo štandardných situácii. Ináč bol celý zápas o nakopávaní lopty do šestnástky, fauloch a bojovnosti, kde prevládali domáci hráči. S. Fábry v 60. minúte vyrovnal, ale posledné slovo malo Záborské, ktoré tak pripravilo Spišskému Podhradiu prvú prehru v súťažnom ročníku 2003/2004. Pred 150 divákmi rozhodoval Sorád. SP. PODHRADIE: Ďurica - Ľ. Fábry, Gonda, Barbuščák - Grivalský, Džubák, Komara, Sedlačko, S. Fábry - Jacko, Glevický, striedali: Haľko, Mišenčík.

J. KOMARA

JPP: Hostia prirovnali ihrisko v Záborskom k tomu, aké majú v Hnilčíku, s tým rozdielom, že v Hnilčíku je väčšie a má kvalitnejší povrch. Kto vie, kto robil pasportizáciu z ŠTK VsFZ v Záborskom?