I. liga: Východniari s gólom navrch

Sportnet|22. okt 2003 o 00:00

Prvá hokejová liga mala v utorok na programe zápasy 13. kola (VTJ Trebišov mal voľno).Senica - Prešov 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) Senica - Rušné a

Prvá hokejová liga mala v utorok na programe zápasy 13. kola (VTJ Trebišov mal voľno).

Senica - Prešov 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Senica - Rušné a zaujímavé stretnutie videli diváci v Senici, v ktorom vynikli obaja brankári - domáci Halák a hosťujúci Ferjo. Útočníci nevedeli dať gól ani z najvyloženejších šancí a nakoniec rozhodla

strela obrancu Koma, ktorý z diaľky vystrelil a vyrazený puk Velček dorazil a dal jediný gól zápasu.

Gól: 55. Velšek. Rozhodovali: Jung - Nahálka, Otrubčák, vylúčení: 4:4, navyše: Bučič (Senica) 10 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1250 divákov.

Sp. N. Ves - B. Bystrica 4:3 (2:2,

1:1, 1:0)

Sp. N. Ves - Hosťom sa vydaril úvod a rýchlo vyhrávali o dva góly. Spišiakov to ale nezlomilo a do konca prvej tretiny vyrovnali. V druhej časti

sa hral obojstranne vyrovnaný hokej, čo do hry i skóre. Záverečnú časť začali Spišiaci zodpovedne, s maximálnym nasadením a zaslúžene strelili víťazný gól.

Góly: 15. Miškolci, 17. Kolařík, 31. Muranský, 46. Milec - 5. a 22. Kamenský, 9. Laníček. Rozhodovali: Gargulák - Lajčiak, Mihajlo, vylúčení: 7:6, navyše Petruk 10 min za nešportové správanie, Pšenka

(obaja Sp.N.Ves) 2+10 za napadnutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 400 divákov.

Ďalšie zápasy: P. Bystrica - Dubnica 4:2 (0:1, 3:1, 1:0), góly: 27., 39. a 41. M. Mužík, 22. Tománek - 16. J. Šimčík ml., 24. Žitňanský, Piešťany - Detva 3:2 (1:1, 1:1, 1:0), góly: 18. Vadrna, 23. Paulech, 43. P. Učeň - 10. Kubenko, 24. Húska, Prievidza - Topoľčany 3:5 (1:1, 1:2, 1:2), góly: 12. Betka, 32. Malíček, 44. M. Lauko - 10. Fleischer, 34. Šmotlák, 35. Gális, 45. Božík, 60. Kľačanský.