NHL: Zedník rozhodol o výhre Montrealu

Sportnet|22. okt 2003 o 00:00

Richard Zedník rozhodol ovíťazstve Montrealu 2:1 nad Detroitom v pondelkovomstretnutí NHL. Slovenský útočník zvyšoval v 27. minúte na 2:0 a jeho

Richard Zedník rozhodol o

víťazstve Montrealu 2:1 nad Detroitom v pondelkovom

stretnutí NHL. Slovenský útočník zvyšoval v 27. minúte na 2:0 a jeho gól sa ukázal ako víťazný, lebo Detroit stačil už len znížiť obrancom Mathieuom Dandenaultom v oslabení. Oba góly domácich Canadiens padli z podobných akcií v druhej

tretine. Najskôr využil brejk dvoch hráčov Steve Begin a potom aj asistent kapitána Zedník. "Tak to v tejto lige teraz chodí. Prepadnete v strednom pásme a inkasujete. My sme mali niekoľko šancí, ale nepremenili sme ich," krčil ramenami kouč Red Wings Dave Lewis. Montreal predviedol opäť

defenzívny výkon a na bránku Detroitu vyslal len 15 striel.

Montreal nastúpil prvýkrát v retrodresoch pripomínajúcich tie zo sezóny 1945/46. V tomto ročníku si ich hráči kanadského celku oblečú ešte šesťkrát.

Miroslav Šatan strelil jediný gól Buffala, ale v zápase na ľade Vancouveru využitou presilovou hrou v poslednej tretine len zmiernil prehru Sabres 1:6.

Buffalo pokračuje vo svojej 11-dňovej šesťzápasovej šnúre na ľade súperov, najdlhšej v histórii klubu, počas ktorej nalieta 9000 km.

Mariusz Czerkawski pokračuje v dobrom štarte a dvomi gólmi sa zaslúžil o triumf New York Islanders 5:2 nad Torontom. Poľský krídelník, ktorý bol voľne k dispozícii v predsezónnom waiver drafte, dosiahol svoj štvrtý a piaty presný zásah sezóny.

Až na piaty pokus zaznamenali prvý víťazný zápas hokejisti New York Rangers. Výhru 3:1 nad Floridou zariadili strelecky Eric Lindros, Tom Poti a gólom do prázdnej bránky Petr Nedvěd.

Sumár: N.Y. Islanders - Toronto 5:2 (2:1, 3:0, 0:1), góly: 6. Czerkawski (Kvaša, Hamrlík), 16. J. Blake (Peca, Parrish), 22. Czerkawski, 23. Kvaša (Aucoin, Jašin), 35. Peca (Bates) - 17. Roberts (Nieuwendyk, R. Jackman), 53. Stajan (Nolan, Berg), N.Y. Rangers - Florida 3:1 (1:0, 1:0, 1:1), góly: 2. Lindros, 40. Poti (J. Bouchard, Carter), 60. Nedvěd (Kovaľov, de Vries) - 41. Hagman (Jokinen), Montreal - Detroit 2:1 (0:0, 2:1, 0:0), góly: 22. Begin (J. Ward, Sundström), 27. ZEDNÍK (Ribeiro, Quintal) - 29. Dandenault (Zetterberg, Fischer), Vancouver - Buffalo 6:1 (3:0, 3:0, 0:1), góly: 5. D. Sedin (King, Malík), 13. Linden (Arvedson, Sopel), 18. Jovanovski, 25. S. Salo (King, D. Sedin), 31. King (Ohlund, S. Salo), 33. Morrison (Šlégr, Näslund) - 47. ŠATAN (Drury, Biron).

Domov»Sportnet na východe»NHL: Zedník rozhodol o výhre Montrealu