Revúčania sú so vstupom do sezóny spokojní

Sportnet|24. okt 2003 o 00:00

Svidník/Revúca - Úvodným kolom sa začala prvoligová súťaž volejbalistov. Magnezit Revúca sa predstavil na pôde Slávie Svidník. Hostia po dobrom

výkone priniesli domov jedno víťazstvo.

Slávia Svidník - Magnezit Revúca 1:3 (-20, -24, 22, -15) a 3:2 (25, 24, -22, -23, 16)

Revúca: Grosiar, Javorčík, Strinka, Majling, Šebesten, Belica (libero Nehrer, Števko, Uhlíř, Ciren)

V prvom zápase začali lepšie hostia a viedli o dva sety. V treťom sa domáci chytili, ale skúsení Revúčania vyhrali štvrtý set a rozhodli stretnutie vo svoj prospech. Sety sa lámali v koncovkách, kde bol rozdiel dvoch troch bodov. "Mali sme viac šťastia", povedal hrajúci asistent trénera Karol Húšťa. V druhom zápase sa domáci chytili a vyhrávali 2:0. Potom však nastal zlom a hostia vyrovnali stav stretnutia. Rozhodovalo sa v piatom sete, ktorý mal vyrovnaný priebeh. Hostia mali za stavu 13:14 mečbal pri súperovom podaní. Nepodarilo sa im ho premeniť a nakoniec prehrali tajbrejk 18:16.

Domácim chýbal pre zranenie smečiar Sipľak. Družstvo hostí potiahol skúsený Belica a svoje uhral aj Javorčík. "S výsledkami sme spokojný, veď Svidník patrí k najlepším prvoligovým klubom minulej sezóny. Daril sa útok a smečiarsky sme sa presadili. Potrebujeme ešte zlepšiť príjem podania", zhodnotil Karol Húšťa. Vo vyrovnaných zápasoch hrali dorastenci málo, nebolo pre nich priestor. V 2. kole privítajú Revúčania na domácej pôde mužstvo Trenčína, ktorému sa v úvodnom kole nedarilo a obe zápasy s VKP Pedagóg Bratislava prehralo.

Ostatné výsledky: Malacky - Martin 3:2 a 0:3, Trenčín - VKP Pedagóg Bratislava 2:3 a 0:3, Hriňová - Lovinobaňa 3:1 a 0:3. Nitra mala voľno.