Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

V hokejovej ST extralige Košice s čistým kontom, Popradu nevyšlo posledné dejstvo

4:0 (1:0, 1:0, 2:0)Košice - Diváci sledovali od úvodných chvíľ priemerné stretnutie. Domáci mali viac z hry, ale aj im chýbal väčší dôraz. V 8.

4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Košice - Diváci sledovali od úvodných chvíľ priemerné stretnutie. Domáci mali viac z hry, ale aj im chýbal väčší dôraz. V 8. min. sa do šance dostal Košičan Kmiť, jeho strelu ešte brankár Lipovský vyrazil, ale pri dorážke Kövéra bol už bezmocný. Ďalšie góly už v prvej tretine neprišli hoci sa o ne mohli postarať Kledrowetz, či Ihnačák. Z hosťujúceho kolektívu zahrozil Bartánus, ale gólman Sopko betónom zasiahol. V 23. min. vyšiel košický brankár opäť úspešnejšie, tentoraz zo súboja s Plevom. Východniari sa snažili zvýšiť náskok, ale nepodarilo sa to Šimurdovi ani Ihnačákovi. Až v 36. min. prekvapil Lipovského útočník HC Drotár. Pred záverom druhej tretiny ušla v oslabení dvojica Liptákov Pleva - Fatyka, ale druhý menovaný nemieril presne. V záverečnej časti to znovu skúšal Šimurda, no bez úspechu. Lepšie sa vodilo Krotákovi, ktorý v 47. min. pridal upokojujúci tretí gól. Druhýkrát sa do streleckej listiny mohol zapísať aj Drotár, no skóre nezvýšil. To sa ešte 6 sekúnd pred koncom podarilo Holečkovi.

Góly: 8. Kövér (Kmiť, Kledrowetz), 36. Drotár (M. Ihnačák, Topoli), 47. Kroták (Šimurda), 60. Holečko (Šimurda), vylúčení: 2:3, navyše: Nádašdi na 10 min., rozhodovali: Bodák - M. Grečko, P. Grečko, 2000 divákov. KOŠICE: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi (31. Fabián) - Kövér (54. Bulík), Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - K. Kováč, Holečko, Šimurda. L. MIKULÁŠ: Lipovský - Devečka, Fatyka, P. Lištiak, Urban, M. Sejna, Bača - R. Školiak, Pleva, Kelner - K. Bartánus, Trochta, Rudolf Huna - T. Krátky, Mravec, Šebo - Kalousek, Bartík, Miklík.

Milan Jančuška, tréner Košíc: "Bolo to priemerné stretnutie, súper sa zameral na bránenie. Nám chýbal väčší dôraz, nasadenie a iskra. Aj priemerný výkon nám však stačil na víťazstvo."

(špa)

Žilina - Poprad

5:2 (0:0, 2:2, 3:0)

Žilina (SITA) - V Žiline sa hral v úvodnej dvadsaťminútovke hokej chudobný na šance a bez gólov. V prvej minúte pokus Romana Tomasa letel ponad bránu a v 10. min nevyužili dobré šance pri vlastnom oslabení domáci Kusovský a Šafárik. Od 25. min sa začal hrať konečne hokej a začali padať aj góly. Najskôr sa strelou švihom presadil hosťujúci Dian, o 20 sekúnd na to doklepol puk pri ľavej žŕdke za Šimonoviča Jurínyi, no o ďalších 27 sekúnd tečoval na druhej strane do bránky Popradu Kusovského strelu od modrej Voskár a znížil na 1:2. Žiline strelený gól pomohol a o osem minút na to sa v obrannom pásme Popradu dostal k puku Plch a zblízka prekonal Kožucha, ktorému vo výhľade tienil vlastný spoluhráč. Domácu výhry začal v tretej tretine napĺňať v 45. min Kontšek, ktorý z rohu klziska prihral pred bránku osamotenému Voskárovi a ten si po druhýkrát vychutnal Kožucha. No o dve minúty na to dostal Šimonovič prudký puk do masky a na štyri minúty ho v bránke vystriedal M. Laco. Poprad mohol počas vylúčenia domáceho Kontšeka vyrovnať, ale šancu prepásol. Naopak v 53. min prihral Plch šikovne pred bránu Krajčimu a ten poistil vedenie Žiliny. Štyridsať sekúnd pred koncom trafil ešte z ľavej strany a z veľkého uhla presne Kontšek a Žiline sa tak doma podarilo po dokonalom obrate zdolať Poprad.

Milan Skokan, tréner Popradu: "Myslím si, že sme súperovi dopomohli k víťazstvu. Za stavu 2:0 sme inkasovali lacné góly, ktoré dali domácim krídla. Skúsenejšie mužstvo by dvojgólový náskok dokázalo udržať dlhšie. Súper nás už v tretej tretine viackrát prečíslil a vyhral úplne zaslúžene."

Góly: 25. Voskár (Kusovský, R. Rehák), 33. Plch (Krajči), 45. Voskár (Kontšek, R. Rehák), 53. Krajči (Plch, Hreus), 60. Kontšek (Gálik, Šafárik) - 25. Dian (Polomský), 25. Jurínyi (Valigura), vylúčení: 5:3, navyše: Schneider (Žilina) 10 min., rozhodovali: Druga - S. Novák, Müllner, 1806 divákov. ŽILINA: Šimonovič (47.-51. M. Laco) - Senko, Augusta, Kusovský, Škorvánek, Schneider, Kolba - Plch, Hreus, Krajči - Kontšek, Voskár, R. Rehák - Šafárik, Gálik, Hanes

POPRAD: Kožuch - R. Gavalier, Klement, M. Turan, Kubát, Š. Rusnák st., Jurčo, M. Tomas, J. Hrubý - Hvila, Palovčík, R. Tomas - M. Dian, Saluga, Polomský - Jurínyi, Slaninák, Valigura - Misál, Š. Rusnák ml., Bonda.

Martin - Trenčín

2:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Góly: 38. J. Kováčik (Kotlárik), 41. Vozdecký (Sýkora,

Pokrivčák) - 27. Kukumberg (M. Kováčik), 55. Král (J. Kóňa, Melichárek), vylúčení: 1:4, navyše: Kukumberg (Trenčín) 10 min., rozhodovali: Konc - Mášik, Višňovský, 2500 divákov.

Zvolen - Nitra

5:3 (1:2, 3:1, 1:0)

Góly: 8. A. Rajčák, 24. Bartek (Cibuľa, Jakeš), 29. Harabin (Bartek), 40. Štork (Klouda, Klepáč), 53. A. Rajčák (Škvaridlo) - 2. T. Chrenko (Kmeč), 11. Ľ. Kolník (G. Saliji), 28. M. Chrenko (Petrina). Vylúčení: 4:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Kubiš, Orolín, 2150 divákov.

Slovan - Skalica

1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 9. B. Fábry (Cíger) - 15. Jarolín (Kocák, M. Ivičič), 39. Čársky (M. Ivičič, Komárek), vylúčení: 6:3, navyše: Kocák (Skalica) 10 min., presilovky: 0:1, rozhodovali: J. Konc - Krpelec, Valach, 4528 divákov. (SITA)