Veľký Slavkov prekazil domácim kolektívom radosť z čistého štítu

I. TRIEDAPoprad - Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala stretnutiami dvanásteho kola.KRAVANY - SP. ŠTVRTOK 2:1 (1:1)V prvom polčase

I. TRIEDA

Poprad - Najvyššia okresná futbalová súťaž pokračovala stretnutiami dvanásteho kola.

KRAVANY - SP. ŠTVRTOK 2:1 (1:1)

V prvom polčase bola hra obojstranne vyrovnaná, čo sa premietlo aj do remízového skóre. Po obrátke sa domáci výrazne zlepšili vo všetkých herných činnostiach. Zatlačili svojho súpera na jeho polovicu, ale dlho sa nevedeli strelecky presadiť. Svoju nátlakovú hru korunovali až v poslednej minúte zápasu, kedy zaznamenali vytúžený druhý gól, ktorým si zabezpečili cenné tri body.

Góly: Michlík, Dovala - Tamaši. Pred 120 divákmi rozhodoval Žabka, ŽK: Ľ. Bajtoš, Tamaši, ČK: Slanina (všetci Sp. Štvrtok).

STRÁŽE - TOPOREC 3:2 (1:0)

V Strážach boli diváci svedkami zápasu dvoch rozdielnych polčasov. Hostia začali prekvapujúco aktívne a hneď v úvode si vypracovali tri čisté gólové príležitosti. Ani jednu z nich však nedokázali premeniť a domáci z ojedinelého protiútoku vsietili vedúci gól. Po zmene strán sa obraz hry výrazne zmenil. Hostitelia prebrali iniciatívu na svoje kopačky a nakoniec vybojovali tri body. Hostia si však za predvedený výkon najmä v prvom polčase bod zaslúžili a remíza by bola určite spravodlivejšia.

Góly: Bendik, Kušnierik, Šimko - Mitura 2 (1 z 11 m). Pred 100 divákmi rozhodoval Skladan, ŽK: bez kariet.

HUNCOVCE - SP. BYSTRÉ 1:0 (1:0)

V bojovnom zápase boli hostia počas celého duelu technickejším mužstvom, ale z hernej prevahy nič nevyťažili. Domáci sa spoliehali na bojovnosť a tá nakoniec slávila úspech. Už v prvom polčase pozahadzovali hostia viacero vyložených gólových príležitostí. Hráči Huncoviec kontrovali vedúcim presným zásahom a po obrátke si najtesnejšie víťazstvo ubránili. Hostia síce mali v závere ďalšie tutovky, ale nedokázali trafil ani prázdnu bránu súpera a tak odišli domov s prázdnymi rukami.

Gól: Novák. Pred 120 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Cehuľa, ČK: Pursch (obaja Huncovce).

ŽAKOVCE - SP. BELÁ 1:0 (0:0)

V Žakovciach sa hralo na trávnatej ploche, ktorá bola pokrytá množstvom lístia, na ktorom sa hráči často šmýkali. V prvom polčase mali viac z hry Beľania, ktorí hrali s vetrom v chrbte a domáci mali čo robiť, aby odolávali ich tlaku. Hostia však nevyužili ani vyložené gólové príležitosti a po obrátke sa karta obrátila. Domáci boli aktívnejší a nakoniec strhli víťazstvo na svoju stranu. Hostia sa v závere snažili aspoň vyrovnať, ale na bod už nesiahli.

Gól: Babič. Pred 150 divákmi rozhodoval Skybjak, ŽK: Kredatus, Gríger (obaja Sp. Belá).

HÔRKA - V. SLAVKOV 1:1 (1:1)

Domáci mali počas celého stretnutia územnú prevahu, ale zaskočil ich rýchly gól, ktorí zaznamenali hostia už v 11. minúte. To s omladeným domácim kolektívom zatriaslo a trvalo mu dosť dlho, kým sa dostal z herného kŕču. Až tesne pred koncom prvého polčasu sa konečne podarilo baníkom skóre vyrovnať. Aj v druhom polčase mali hostitelia viac z hry, ale zahadzovali jednu príležitosť za druhou a tak si súperi nakoniec body prekvapujúco podelili.

Góly: Zemjanek - Budzák. Pred 100 divákmi rozhodoval Korub, ŽK: bez kariet.

JÁNOVCE - LUČIVNÁ 2:0 (1:0)

Domáci opäť potvrdili, že na svojom ihrisku body nepúšťajú, ale ich víťazstvo sa vôbec nerodilo ľahko. Prvého gólu sa dočkali až po faule na prenikajúceho hráča v šestnástke, keď sa ujali vedenia z pokutového kopu. Dovtedy síce mali miernu územnú prevahu, ale bez jedinej gólovej šance. Hostia sa zamerali na pozorné bránenie a do útoku sa vôbec nehrnuli. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu. Domáci mali výraznú územnú prevahu, ale tá zväčša končila už pri súperovej šestnástke. Zaslúžené víťazstvo potvrdili hostitelia druhým presným zásahom, spokojní však môžu byť akurát s troma bodmi, určite nie s predvedenou hrou.

Góly: Slebodník 2. Pred 110 divákmi rozhodoval R. Poracký, ŽK: Marton (Lučivná).

MLYNČEKY - SP. TEPLICA 3:0 (0:0)

V zápase veľmi dobrej úrovne sa hralo v prvom polčase vyrovnané stretnutie. Oba celky sa zamerali na kvalitnú obranu a do šancí sa nedostávali. Po obrátke domáci pridali a v rozpätí necelých desiatich minút strhli víťazstvo na svoju stranu. Pri streleckej chuti bol opäť kanonier Pavličko, ktorý dvakrát prekonal súperovho brankára a výraznou mierou prispel k cennému triumfu domácich. Hostia zostali po troch rýchlych inkasovaných góloch poriadne zaskočení a v závere sa stretnutie už iba dohrávalo.

Góly: Pavličko 2, Brutovský. Pred 110 divákmi rozhodoval Minďaš, ŽK: Jina, Wolf (obaja Mlynčeky).