V Margecanoch sa odohrala skvelá futbalová dráma s úspešným koncom pre Jaklovce

Sportnet|27. okt 2003 o 00:00

Spišská Nová Ves Pozornosť futbalových fanúšikov na Spiši sa upierala v nedeľu dopoludnia do Margecian. Šláger 12. kola najvyššej oblastnej

futbalovej súťaže priniesol kvalitný futbal s dramatickým rozuzlením v posledných minútach. V druhom dopoludňajšom derby Bystrany zdolali Spišský Hrušov a doma boli úspešné aj Teplička, Kluknava a Pašek Gelnica. Jamník a Olcnava si doviezli domov cenný bod.

MARGECANY JAKLOVCE 2:4 (1:1)

Kto nebol neuverí, kto bol nezabudne!

Takto by sa stručne dalo charakterizovať fantastické futbalové divadlo, ktoré sa odohrávalo v nedeľu dopoludnia v Margecanoch.

Hostia z Jakloviec začali šláger kola vo veľkom štýle. Hrali svoj typický kombinačný jaklovský futbal, na ktorý sa bolo radosť pozerať. Už v 6. minúte si väčšina divákov (prevaha jaklovských) zakričala gól. Po perfektnom centri z pravej strany najvyššie vyskočil Švartz a hlavou otvoril skóre stretnutia. Krásny futbalový moment videlo sedemsto divákov v 14. minúte, keď prvá strela na P. Budinského bránu znamenala gól. Nechytateľnou bombou vyrovnal M. Petrík.

Prvých štyridsaťpäť minút sa hral výborný futbal, s nasadením, dôrazom v osobných súbojoch, bez zákernosti.

V úvode druhého polčasu mal dve dobré príležitostí Adamišin, ale skončili bez gólového efektu. K slovu sa dostali aj domáci. V 75. minúte napálil z osemnásť metrov k ľavej žrdi S. Sokolský ml. a Margecany viedli 2:1. Diváci z Jakloviec boli dvanástym hráčom hostí, aj za nepriaznivého stavu ich neustále hnali dopredu. Najlepší hráč hostí Mastiš sa často pokúšal o streľbu, v 80. minúte mal blízko k vyrovnaniu. Päť minút pred koncom zápasu viedli Margecany 2:1. V 85. minúte Adamišin efektne hlavou poslal loptu do margecanskej brány 2:2. Vyzeralo to na remízu, ale Jaklovčania neboli s týmto výsledkom spokojní. Vrhli všetky sily do útoku, čo sa im vyplatilo. Po obrovskej hrúbke domácej obrany v 90. minúte, keď S. Sokolský st. váhal s odkopom z päťky, loptu vybojoval Mastiš a skĺzom ju poslal do siete 2:3. Ale to ešte nebol koniec. V nadstavenom čase prenikajúceho R. Budinského zastavila obrana hostí len za cenu faulu. Nariadený pokutový kop striedajúci Ondáš bezpečne premenil 2:4. Krásne futbalové divadlo sa skončilo, s úspešným koncom pre Jaklovce. Pred 700 divákmi skúsená rozhodcovská trojica Záleš P. Zmij, Fedor zvládla náročný zápas na jednotku. MARGECANY: Graban B. Macko, Mondry, H. Macko S. Sokolský st., Vaščák, Klein, Petrík, Hrubý S. Sokolský ml., Vargoško, striedali: Keruľ, Lorinc. JAKLOVCE: P. Budinský Fabrici, Kandra, Kandrik R. Budinský, Bikár, Hajduk, Mastiš, Papcun Švartz, Adamišin, striedali: Ondáš, Kováč, Jakubišin.

TEPLIČKA LETANOVCE 5:2 (3:1)

Po zápase v Jaklovciach, kedy Jozef Lesnický zaznamenal obidva góly svojho mužstva, si obul strelecké kopačky aj v nedeľu v duely proti Letanovciam. V prvom polčase zaznamenal čistý hetrik. Letanovčania pohrozili vyrovnávajúcim gólom Biskupa na 1:1 a po zmene strán Toporcer znížil na 3:2. Tento stav však netrval dlho a o chvíľu po Marcinčákovom góle domáci vyhrávali 4:2. Víťazstvo Tepličky poistil piatou gólovou vizitkou do siete Drabiščáka Havran. Pred 100 divákmi rozhodoval Kročian. TEPLIČKA: Gorbár Varkonda, Uhrinovský, Odziomek Laško, Baldovský, Dolnačko, Melega, Havran Lesnický, Marcinčák, striedali: Hasaj, Koňak. LETANOVCE: Drabiščák Longa, Lesňák, Bendík Zahornadský, Šoltís, R. Kubičár, Slamený, Vidiš Biskup, Toporcer, striedali: B. Kubičár, Polhoš.

KLUKNAVA ODORÍN 3:0 (1:0)

V Kluknave sa hral veľmi slušný zápas. Stovka premrznutých divákov sa dočkala gólu až tesne pred prestávkou. V 44. minúte sa do listiny strelcov zapísal Richnavský. Hostia si tiež vypracovali gólové šance, no chýbalo im presné zakončenie. Autor prvého gólu v 60. minúte nepremenil pokutový kop, ale vynahradil si to o štyri minúty, keď zvýšil na 2:0. Gólovú bodku dal v 79. minúte hlavou Hvizdoš. Od 60. minúty hrali hostia o desiatich, keď rozhodca Karnek vylúčil Ľ. Majka. KLUKNAVA: Dunka Podracký, Voda, Pribičko Kokoruďa, Lisý, Belej, Kormoš, Richnavský Horváth, Čarnoky, striedal: Hvizdoš. ODORÍN: Maľak M. Majko, Kubus, Ľ. Majko Sedlačko, Zemba, Zekucia, Fabian, Regec Bednár, Čarnoky, striedali: Kavulič, Fabian.

PAŠEK GELNICA VOJKOVCE 3:2 (2:1)

Prvý polčas zápasu bol v réžii domácich, ktorí si vypracovali viac gólových príležitostí ako hostia. V 34. minúte Šveda premenil pokutový kop 1:0. O šesť minút predviedli futbalisti Pašeku pekný futbalový moment, keď po rohovom kope M. Beluško hlavou šikovne poslal loptu do vojkovskej brány. V závere prvého polčasu domáci urobili hrúbku v obranu, ktorú využil hosťujúci Hudák.

Po prestávke mali iniciatívu na svojich kopačkách Vojkovčania a v 52. minúte sa dočkali vyrovnania. Z priameho kopu presne namieril Micherda. O tom, že tri body si zapíše do tabuľky Pašek rozhodol v 66. minúte hlavou Kandra. Od 80. minúty hostia pritlačili, vrhli všetky sily do útoku, čo sa im aj takmer podarilo. Minútu pred koncom podržal svoje mužstvo Tomáško, keď kryl gólovú strelu. Pred 120 divákmi rozhodoval V. Kunzo. PAŠEK GELNICA: Tomaško Šebest, Hofman, Bodnár Klinčák, Kandra, M. Beluško, J. Beluško, Šveda Čollák, Horváth, striedal: Kruželák. VOJKOVCE: Kakalejčík Kandrik, Ofčanský, Hudák Stana, Harabin, Župa, Timčík, Micherda Klešč, Fábry, striedali: Vrábeľ, Barbierik.

SLOVAN GELNICA OLCNAVA 1:1 (1:0)

Na ťažkom teréne sa hral v Gelnici vyrovnaný futbal. Stovku premrznutých domácich divákov zahrial gólom v 17. minúte Klein. Po zmene strán sa akcie striedali na oboch stranách. K slovu sa dostali aj hostia. V 54. minúte vyrovnal na 1:1 Pavlík. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, v poslednej minútovke si vytvorili tlak, ale s presnou koncovkou si v tomto zápase nepotykali. Pred 100 divákmi rozhodoval Šofranko. SLOVAN GELNICA: Moravčík Lacko, Mikluš, Ogurčák Klein, Sewczuk, Kontroš, Králik, Drajna Petrík, Petrov, striedali: Jankovský, Tomaško. OLCNAVA: Ferenčuha M. Petrov, Štofan, Pavlík Sakmár, B. Petrov, Olejník, Fifík, Rusnák O. Gardošík, Olejník, striedali: Podracký, Gardošík.

BYSTRANY SP. HRUŠOV 2:1 (0:1)

Susedské derby začalo dosť nervózne. Viac sa hralo medzi šestnástkami, ani jedno mužstvo nechcelo urobiť chybu. Bystrianci mali dve obrovské príležitostí, ktoré však Ján Suchý zahodil. Z ojedinelého protiútoku Múdry vystrelil na bránu a prekonal R. Pavola 0:1. Po góle domáci zatlačili hostí, vypracovali si množstvo šancí, ale Hrušovčania umnou obranou hrou priaznivý polčasový výsledok udržali. Do druhého polčasu nastupovali domáci s jediným cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Dočkali sa v 67. minúte, keď po rohovom kope sa v skrumáži pred bránou Spišského Hrušova najlepšie zorientoval Jochman 1:1. Bystrianci vystupňovali tempo hry a v 71. minúte J. Pavol zaznamenal víťazný gól. Hostia prekvapili dobrou taktickou hrou, ale domáci si za predvedený výkon, hlavne v druhom polčase víťazstvo zaslúžili. Pred 50 divákmi rozhodoval Podoben. BYSTRANY: R. Pavol Kekeľ, Jochman, J. Pavol Pavľák, Pavlík, Hamrák, Brajerčík, Ján Suchý Jozef Suchý, Ogurčák, striedali: Lukáč, Lipovský. SP. HRUŠOV: Matfiak P. Samoľ, Kunzo, Saluga Medvec, Spišák, L. Samoľ, Múdry, Vaškeba Hrobák, Salaj, striedal: Klein.

HRABUŠICE - JAMNÍK 1:1 (1:1)

Hneď v úvode mal v 3. minúte Oravec veľkú šancu, ale domáci sa dočkali gólu až po polhodine hry. V 37. minúte z priameho kopu spoza šestnástky prekonal Jančára Tkáč. Keď už obe mužstva boli myšlienkami v šatni, najlepšie sa v trme-vrme pred hrabušickou bránou zorientoval Fassinger 1:1. V druhej časti hry mohol nakloniť misky váh na stranu domácich Šarišský, ale jeho strelu v 71. minúte zastavila žrď. Od 80. minúty hrali domáci o desiatich. Rozhodca Jančár poslal predčasne pod sprchy Kubičára. Stretnutie sledovalo 100 divákov. HRABUŠICE: Jendral - Novák, Tkáč, Školník - Šarišský, Hodák, Oravec, Popadič, Bartoš - Kubičár, Dlugoš. JAMNÍK: Jančár - Kuchár, J. Čuj, Hrušovský - Macejko, Ľ. Farkašovský, M. Čuj, M. Farkašovský, Fassinger - Štefko, D. Farkašovský, striedali: P. Farkašovský, Kočiš.