Košičania prehrali na Záhorí, Poprad doma so Zvolenom

Sportnet|27. okt 2003 o 00:00

Hokejová ST extraliga pokračovala včera stretnutiami 18. kola:Skalica - Košice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)Skaličania otvorili skóre v 8. min, keď Mrena

Hokejová ST extraliga pokračovala včera stretnutiami 18. kola:

Skalica - Košice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Skaličania otvorili skóre v 8. min, keď Mrena našiel Grilla a ten strelou spoza hráča prestrelil Sopka. V prvej tretine mali domáci navrh, ale hneď v úvodnej minúte druhej časti hry prihral Kledrowetz Bulikovi, ktorý doklepol puk za chrbát Kučeru. V 39. min posunul Skalicu do vedenia Jarolín, keď pred Sopkom dorazil strelu Flamíka. Košičania si začali vytvárať šance, no narážali na výborného Kučeru. Opäť im vyšiel nástup do tretiny a v 41. min vyrovnal Ihnačák. Víťazný gól strelil v 45. min Kollár, ktorý nastavil hokejku po prihrávke Mařáka.

Góly: 8. Grill (J. Mrena), 39. Jarolín (Flamík, Hartmann), 45. Kollár (Mařák) - 21. Bulik (Kledrowetz, Frühauf), 41. Ihnačák (Drotár). Zmeny: 41. Rusič za Holečka, vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše Flamík 10 min za hrubosť - Nádašdi na 10 min za hrubosť, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Čaprnka - Müllner, M. Novák, 3000 divákov. Skalica: Kučera - M. Ivičič, Flamík, Komárek, P. Ivičič, Bukna, R. Sloboda - Kocák, Jarolín, Hartmann - Mařák, Kollár, Čársky - J. Sýkora, J. Mrena, Grill. Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Fabián, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Bulik, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - K. Kováč, Holečko, Šimurda.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Zamerali sme sa na defenzívu, vykrývali sme stredné pásmo, čo sa nám celkom darilo. Prvý gól však ide na vrub Sopka, hoci bol nešťastný. Škoda druhej tretiny. Šance Holečka, Šimurdu, Bulika mali skončiť gólom. Potom sme po hrubých chybách inkasovali na 2:1. Odohrali sme nešťastný zápas, remíza by bola spravodlivejšia."

Poprad - Zvolen 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

V priemernom ligovom stretnutí doplatili Popradčania na nepresnosti v koncovke. Po bezgólovej prvej tretine si domáci v druhej časti hry vytvorili viacero sľubných gólových príležitostí, no pozorného Križana neprekonali. Zvolenčania otvorili skóre v 34. min po samostatnom nájazde Barteka, keď predtým Popradčania Palovčíkom nezakončili prečíslenie troch proti jednému. Rýchly druhý gól hostí o minútu na to sa ukázal ako rozhodujúci pre vývoj stretnutia, pretože posadil hostí na koňa. V záverečnej tretine sa Poprad snažil o skorigovanie nepriaznivého výsledku, no Hvila ani Dian recept na pozorného Križana nenašli. Keď zvolenský brankár v 52. min zneškodnil aj nájazd dvojice Dian, Valigura, dostali sa k slovu opäť hostia. Na konečných 0:3 spečatil v 58. min Pohorelec.

Góly: 33. Bartek (Štork), 35. Cibuľa (Harabin, Bartek), 58. Pohorelec (Klouda, Igor Majeský). Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Pavlovič, Tvrdoň, 2269 divákov. Poprad: Kožuch - R. Gavalier, Klement, M. Turan, Kubát, Š. Rusnák st., M. Tomas, J. Hrubý, Jurčo - Hvila, Palovčík, R. Tomas - M. Dian, Saluga, Polomský - Jurínyi, Slaninák, Valigura - Misál, Š. Rusnák ml., Bonda. Zvolen: Križan - Harabin, Jakeš, Klepáč, Štork, Priechodský, Škuta, P. Krátky, Mráz - Bartek, Šechný, Cibuľa - Pohorelec, Klouda, Igor Majeský - Paciga, Gašpar, Rajčák - J. Čierny, Fiľo, Škvaridlo.

Milan Skokan (tréner Popradu): "Dnes sa potvrdilo, že bez gólu sa vyhrávať nedá. V prvej tretine sa nám podarilo udržať sľubný výsledok 0:0, pretože Zvolen hral opatrne. V druhej tretine sme boli zjavne lepší od začiatku my a v čase, keď sme mali rozhodnúť, sme po našej nevyužitej šanci inkasovali gól z protiútoku. Tento moment rozhodol o výsledku zápasu. Zvolenčania nám ukázali, čo je to skúsenosť a my sme miestami dokazovali, čo je to mladícka nerozvážnosť. V tretej tretine sme už nenašli sily na zvrátenie výsledku. Dnešná prehra je pre nás krutým ponaučením."

Nitra - Slovan 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), góly: 19. Kmeč, 34. Petrina (T. Chrenko, Kmeč), 57. G. Saliji - 40. Cíger (Jánoš, Pavlas). Trenčín - Žilina 2:1 (1:1, 1:0, 0:0), góly: 14. Heš (Bombic, Opatovský), 29. Kóňa (Šmidriak, V. Král) - 12. Kusovský (Voskár, Kontšek). Liptovský Mikuláš - Martin 3:2 (1:1, 1:0, 1:1), góly: 8. Šebo (Bača, T. Krátky), 32. Rudolf Huna (M. Sejna), 45. Mravec (Pleva) - 11. R. Sýkora (Krčula), 53. Petričko (R. Sýkora, Krčula).