Sportnet|27. okt 2003 o 00:00

Vranov - "Do Prievidze sme cestovali s obavami, pretože doma museli ostať dvaja hráči základnej zostavy Lazúr a Komár," rozhovoril sa o zápase na

Hornej Nitre, kde Vranovčania uhrali cennú remízu, tréner Bukocelu Ján Karaffa. "Mužstvo sme teda lepili na poslednú chvíľu. Nakoniec sme si odviezli bod. V prvom polčase boli domáci lepší, ale do vážnejších gólových šancí sme ich nepustili. Akurát v závere, kedy sme po štandardnej situácii inkasovali gól do šatne. V druhom polčase nastala zmena v tom, že nám sa podarilo hru vyrovnať. Naše mužstvo ožilo, výkon to bol v porovnaním s prvým polčasom omnoho kvalitnejší. Boli sme lepším mužstvom a mali aj viac gólových príležitostí. Vzhľadom na rozdielnosť polčasov, objektívne je remíza spravodlivá. Avšak v závere zápasu sme to boli my, ktorí mali na kopačkách dve čisté gólové šance. Zvlášť tá Homoľova. Dve minúty pred koncom sa rútil sám na bránu Prievidze, no žiaľ, gólom táto akcia neskončila." Tým pádom sa vám asi získaný bod máli... "Vzhľadom na šance, do ktorých sa naši futbalisti na konci zápasu dostali, sa nám naozaj máli. Avšak ako vravím, bolo stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. V prvom mali navrch domáci, v druhom hostia. Takže podľa toho sa asi body delili spravodlivo." Na hru vašich zverencov v predošlých stretnutiach ste sa pozerali kriticky. Hráčom ste vytýkali prílišnú zakríknutosť na ihriskách súperov. Žeby sa karta v tomto smere začala obracať? "Možno. Už na Rapide pred dvomi týždňami sme hrali odvážnejšie, hoci prehrali 0:1. Doma proti Rimavskej Sobote hrali tiež dobre. Aj keď nešťastne prišli o výhru. Verili sme však, že po remíze s Gemerčanmi máme i na úspešný výsledok v Prievidzi. Trochu sme tam zmenili taktiku. Začali s jedným útočníkom a v základe sa prvý raz objavil dorastenec Kmec. Debut zvládol dobre. Rovnako ako celé mužstvo. Základom azda bol fakt, že sme sa viac upriamili spočiatku na defenzívu. Prežili prvé minúty bez úhony a v druhej časti zápasu výkon vystupňovali. Škoda tej koncovky tesne pred koncom. Aj tak má však bod z ihriska súpera svoju cenu. Zvlášť pred dôležitým domácim zápasom s Nitrou, ktorý nás čaká túto sobotu."

Domov»Sportnet na východe»Vzhľadom na dve vyložené šance v závere sa Vranovčanom v Prievidzi získaný bod máli