Trebišov zaváhal v Piešťanoch

Sportnet|29. okt 2003 o 00:00

Bratislava (TASR/SITA) - Prvá hokejová liga mala včera na programe zápasy 15. kola:Piešťany - Trebišov 8:4 (1:2, 5:1, 2:1)Úvod stretnutia patril

Bratislava (TASR/SITA) - Prvá hokejová liga mala včera na programe zápasy 15. kola:

Piešťany - Trebišov 8:4 (1:2, 5:1, 2:1)

Úvod stretnutia patril hosťom z Trebišova, keď prinútili už v 9. minúte domáceho trénera Boldiša vyžiadať oddychový čas. Potom sa Piešťany herne chytili a jednoznačne boli lepším mužstvom. Góly: 11. a 22. Ručkay, 21. a 38. Románek, 36. a 47. Učeň, 33. Paulech, 52. Vodička - 6. Gajdoš, 9. Taragel, 31. Franc, 46. Bajzát. Rozhodovali: Pagáč - Hauko, Junek, vylúčení: 6:7, navyše Bebko (Trebišov) 5+DKZ za napadnutie rozhodcu, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, 500 divákov.

Sp. Nová Ves - Prešov 1:2 po trestných strieľaniach (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Prešovčania začali na Spiši útočne, čo im prinieslo už v 5. minúte vedenie gólom Baňasa. Aj v ďalšom priebehu prvej tretiny mali hostia viac gólových šancí. V úvode druhej časti domáci pri presilovke Muránskym vyrovnali na 1:1. Hra už bola vyrovnaná, gólové šance na oboch stranách však zneškodnili vynikajúci brankári Novotný a Ferjo. Častým vylučovaním sa však narúšala plynulosť hry. I keď v záverečnej tretine vyvinuli mužstvá maximálne úsilie strhnúť víťazstvo na svoju stranu, v riadnom hracom čase sa im to nepodarilo. Gól nepadol ani v predĺžení, takže nasledovali trestné strieľania, kde Prešov vyhral 1:0 gólom Pavlovského. Góly: 23. Muránsky - 5. Baňas. Rozhodovali: Jung - Gašparík, Mihajlo, vylúčení: 7:7, navyše: 2+10 Martin Liba za napadnutie (Prešov), presilovky: 1:0, 600 divákov.

Prievidza - Dubnica 1:2 (0:0, 0:0, 1:2), góly: 47. Krecháč - 50. Tatar, 52. Sekula. Senica - Detva 5:3 (2:1, 2:2, 1:0), góly: 6. P. Pašek, 18. Varga, 33. Prokop, 39. Benda, 51. Krumpál - 3. Kubenko, 35. Lipták, 38. Velebný. Topoľčany - Banská Bystrica 5:2 (0:1, 1:1, 4:0), góly: 43., 53. a 58. P.Hurtaj, 34. Gráčik, 52. Guričan - 20. Jedľovský, 27. Pažítka. Považská Bystrica mala voľno.