Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Vynikajúci výkon Rožňavy rozohrial premrznutých divákov

Rožňava - Futbalisti SP MFK Rožňava po minulotýždňovom víťazstve nad Betliarom hostili tabuľkového suseda z Koš. Novej Vsi. Hosťom nepomohli ani

reprezentanti v sálovom futbale. Uzimených divákov rozohriali svojim výborným výkonom, keď sa prezentovali množstvom prekrásnych akcií zakončených ešte krajšími gólmi. Betliar na pôde Topolian neuspel a domov si priviezol päť gólov. Štítnik si na pôde súperov už tradične dokázal udržať polčasovú nepremožiteľnosť. Po zmene strán inkasoval vo Vyš. Opátskom tri góly z kopačky Sanislóa. Hráčov Krh. Podhradia v domácom prostredí potrápili hostia z Helcmanoviec. V dramatickom a nervóznom stretnutí nakoniec tri body ubránili.

IV. liga

SP MFK Rožňava - Košická Nová Ves

7:0 (3:0)

G: Harhovský 2, Zatroch (11 m), Varga, Gotthardt, Vysoký, Repaský, ŽK: Nagy, Boda (Koš. N. Ves), R: Cup, D: 160

Rožňava: Almáši - Greško, Harhovský, Vysoký, Varga, Zatroch, Repaský, Korintus, Vido (70. Beshir), Pollák (46. Gotthardt), Mázik (79. Dávid)

V poslednom domácom vystúpení sa hráči MFK po výbornom výkone dôstojne rozlúčili pred zimnou prestávkou so svojimi fanúšikmi a priaznivcami. Skóre stretnutia otvoril už v 4. min. strelou zblízka Varga. O minútu neskôr vystrelil z hranice malého vápna hosťujúci Sopko, ale jeho strela mierila nad. Neprešla ani minúta a Repaského strelu musel na dvakrát kryť Pavúr v bráne hostí. Domáci mohli svoje jednogólové vedenie poistiť, ale šance Repaského ani hlavička Vargu gól nepriniesla. V 18. min. sa uvoľnil Harhovský, poradil si s obranou hostí a jeho strela vedľa gólmana hostí znamenala dvojgólové vedenie. Súper pôsobil dosť zakríknuto a odovzdane. Bolo iba otázkou času ako bude skóre v prospech domácich narastať. V 33. min. prenikajúceho útočníka domácich nedovolene zastavil Boda a Zatroch nariadenú penaltu premenil. Po zmene strán zostali domáci pri streleckej chuti. Po priamom kope Vida ukážkovou hlavičkou vsietil štvrtý gól Harhovský. O desať minút na to po perfektnej kombinačnej akcii a vyšachovaní obrany úspešne zakončil striedajúci Gotthardt. V 80. min. po centri Zatrocha vypočul želania divákov Vysoký a hlavičkou zvýšil vedenie domácich. O minútu neskôr prešiel obranou hostí Harhovský a jeho prihrávku premenil Repaský na siedmy gól. V závere mohli hostia streliť čestný gól, ale Sopko iba opečiatkoval tyč Almášiho brány.

Július Balta (tréner Rožňavy): "Súperovi sme šancu nedali. Chlapci perfektne zabojovali a herne boli istí a gólovo úspešní. Myslím, že sme si divákov naklonili na našu stranu a budú nás podporovať a aj tí menej naladení. Jednoznačne môžem pochváliť celé mužstvo za bojovnosť. Útočníci potvrdili, že môžu hrať aj výborný futbalový štandard. Opäť, ako aj v Betliari, ďakujem divákom, ktorí nás povzbudzovali a verili nám. Dúfam, že nám budú držať palce aj o týždeň keď hráme v Geči. Chceli by sme nejaký bodík priniesť."

Štefan Nagy (tréner Koš. Novej Vsi): "Hanbím sa za predvedenú hru mojich zverencov a za výsledok, ktorý je pre naše farby ťažko stráviteľný."

Topoľany - Betliar

5:0 (1:0)

G: Kandala 2, Gamec, Topoľančin, Béreš, ŽK: Topoľančin (Topoľany), R: roka, D: 100

Betliar: Dorkin - Árvay, Hajduk, Erdöfalvi, Uharček, Demko, J. Zdechovan, Jaro Gonos, Elek, Vávra, Z. Zdechovan

Hostia nastúpili oslabení o troch hráčov základnej zostavy. Domáci sa ujali vedenia v 8. min., keď zo skrumáže pred bránou hostí ťažil Kandala. V ďalších minútach sa hra presunula medzi šestnástky. Jedinú šancu hostí zahodil kapitán Vávra, keď jeho prízemná strela tesne minula bránu domácich. Po prestávke začali lepšie domáci a pridali druhý gól. Hostia si vypracovali niekoľko šancí, ale samostatné akcie Vávru či Uharčeka zostali nepremenené. Naopak domácim vyšlo na čo siahli a postupne nastrieľali ešte tri góly.

Marián Šlosár (tréner Betliara): "Súper bol lepší, čo kopli, to padlo do brány. Mám sa nepodarilo premeniť žiadnu šancu. Mali sme príležitosť dať tri góly, ale nedali sme."

V. liga

Vyšné Opátske - Štítnik K. T.

3:0 (0:0)

G: Sanisló 3, ŽK: Mikloš, Koch - Drenko, Macko, B. Milko, R: Gajdoš, D: 50

Štítnik K. T.: Stankovič - Leng, Ištók, Drenko, Macko (83. M. Gallo), Kubus, B. Milko, Fatľa, Danielis (72. Kolesár), Gonos, Beke

V úvodnej štvrťhodine sa hra odvíjala v strede poľa bez vážnejších šancí na oboch stranách. Ako prvý preveril v 18. min. postreh domáceho gólmana Kiselicu Gonos. Jeho strela však smerovala vedľa. O chvíľu mali domáci najväčšiu šancu polčasu v podaní Mikloša, ale jeho strelu pozorný Stankovič výborným zákrokom odvrátil. V 31. min. po rohu Gonosa B. Milko hlavičkoval nad bránu domácich. V 40. min. mali domáci ďalšiu možnosť skórovať, ale po centri Kečkeša Marikovského strela z voleja smerovala nad. Po zmene strán hostia v snahe streliť gól častejšie útočili. Po jednej z chýb v strede poľa sa k lopte dostali domáci a na konci akcie stál Sanisló, ktorý skóroval do odkrytej časti Stankovičovej brány. Hostia po góle ešte viac otvorili hru a v 61. min. výborne vystrelil Fatľa, Jeho strelu z 18 metrov gólman domácich iba s veľkou námahou vytlačil na roh. V 79. min. opäť po chybe hostí sa domáci vo štvorici rútili na bránu Stankoviča. Opäť uspel Sanisló i keď akcia zaváňala postavením mimo hry. Dve minúty pred koncom pečatil výsledok hetrikom Sanisló, ktorý na dvakrát prekonal Stankoviča.

Iľko Minčev (vedúci mužstva Štítnik K. T.): "Domáci hrali dôraznejšie a mali väčšiu túžbu po víťazstve. Ťažili z našich chýb, ale mi sme podali slabší výkon. Citeľne nás oslabili vylúčený Turcsányi a Ikri v zálohe."

Krh. Podhradie - Helcmanovce

3:2 (1:1)

G: Polyák (11 m), Koršinský, Grega (vlastný) - Kuchár, Tóth, ŽK: Lázár - Piško, Grega, Maliňák, R: Kozák, D: 150

Krh. Podhradie: Lentvorský - Ambrózy, Bulík, Juríni, Mišura, Polyák, Kún, Štefán, Lázár, Filčák, Meszner, striedali: Koršinský, Bodnár, Lipták

Do polčasu sa hralo prevažne v strede ihriska a nevýrazná útočná snaha domácich stroskotávala na dobre organizovanej obrane hostí. Prvú strelu na bránu hostí vyslal Filčák, ale mieril nepresne. Po polhodine hry si vystrelili aj hostia, ale strelu Zmija Lentvorský vyrazil na roh. V 31. min. zahrávali hostia rohový kop, ktorý gólman domácich stačil ešte vyraziť, ale na dorážku Kuchára už nedosiahol. V 35. min. z nariadeného pokutového kopu po faule na Ambrózyho vyrovnal stav stretnutia Polyák. V závere polčasu musel po hlavičke Bulíka zasahovať v bráne hostí Zmija. Po zmene strán sa viac bojovalo ako hralo. Množstvo osobných súbojov končilo ošetrovaním hráčov oboch mužstiev. Svoju úlohu zohrala aj nervozita a pridali sa ja emócie v radoch divákov. V 66. min. vystrelil hosťujúci Tóth. Lopta po jeho strele, ktorá smerovala vedľa akoby zázrakom obtrela o pravú tyč domácej brány a skončila za Lentvorského chrbtom. Domáci museli opäť doťahovať náskok súpera. O desať minút neskôr presne centroval Kún na Filčáka. Ten krížne prihral pred bránu hostí a striedajúci Koršinský sa z dvoch metrov nemýlil. Po vyrovnávajúcom góle domáci pridali na dôraze a ich útočná snaha bola korunovaná víťazným gólom. V 78. min. strelu Lázára brankár hostí vyrazil a loptu si potom do vlastnej siete nešťastne tečoval Grega. V závere po Ambrózyho centri mohol zvýšiť Meszner, ale jeho pekná hlavička skončila nad bránou. Domáci si ťažko zrodené víťazstvo za svoju bojovnosť zaslúžili.

Milan Mravec (tréner Krh. Podhradia): "Po ťažkom boji sme vyhrali zaslúžene, chlapci dokázali, že i keď sme dvakrát doťahovali výsledok vedia zabojovať. Sú to dôležité body, ktoré nás v tabuľke určite posunú vyššie, ale prejavia sa aj na psychike všetkých hráčov."

Milan Lenďak (tréner Helcmanoviec): "Bol to obojstranne mužný a agresívny futbal na hranici regulárnosti, ale myslím si , že nasadenie bolo obojstranné. Zápas sme prehrali po našich hrubých chybách. Domáci boli lepší o gól a zaslúžene zvíťazili."

V poslednom jesennom kole cestuje Rožňava do Geče, Betliar privíta doma Moldavu. V sobotu o 14:30 hod. na štadióne v Kunovej Teplici hostí Štítnik K. T. Harichovce a Krh. Podhradie sa predstaví na pôde Nižnej Myšle.