Ani studené počasie nezabránilo Revúčankám vo víťazstve

Sportnet|31. okt 2003 o 00:00

Revúca - V predposlednom jesennom kole II. hádzanárskej ligy privítali hádzanárky HK Revúca na domácej pôde družstvo Solčan. V studenom počasí

udávali od začiatku zápasu tempo hry. Prvý polčas vyhrali o deväť gólov a v druhom ešte svoj výkon vygradovali. Dorastenky sa stretli s hádzanárkami ŠKP Banská Bystrica. Domáce hrali bez najlepšej strelkyne Gonosovej. Súper si celý zápas udržiaval náskok a nepomohlo ani deväť presných zásahov Mikušovej.

HK Revúca - Solčany

31:11 (13:4)

G: Fráková 6. Kasperová, Hurtečáková, Nagyová 5, Mikušová, Lormanová 4, Gallová 2

Revúca: Repáková - Poliaková, Hurtečáková, Fráková, Kasperová, Rusová, Nagyová, Mikušová, Lormanová, Gallová

Domáce dostali do začiatku súperky pod tlak. Darila sa im rýchla hra a s prehľadom zvyšovali svoj náskok. V 10. min. prvej polovice hry viedli 4:1, v 20. min. bolo 6:3. Do konca polčasu dovolili súperkám streliť len jeden gól. Do šatní odchádzali s náskokom deväť gólov 13:4. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Dominovali domáce hráčky, ktoré v 40. min. viedli 20:5. V nasledujúcich desiatich minútach sa súperkám podarili vyrovnať hru a v 50. min. bol stav 24:10. Záver však už bol plne v réžii HK Revúca. Do konca zápasu dovolili dať hádzanárkam Solčan len jeden gól, kým domáce pridali sedem presných zásahov a vyhrali 31:11. Družstvo podržala brankárka Repáková. Hra domácich vychádzala zo zabezpečenej obrany s rýchlym prechodom do útoku. Góly padali zo striel z diaľky, ale aj z vniknutí do šestky. Domáce hádzali štyri sedmičky, po dva úspešné exekúcie si pripísali Kasperová a Lormanová. Hostia neboli pri sedmičkách úspešní, keď im v tom zabránila úspešným zásahom Repáková. V nepriaznivom počasí sa domáce hádzanárky v druhom polčase ešte zlepšili a súperkám nastrieľali 18 gólov a splnili tak taktické pokyny vyhrať čo najvyšším rozdielom. Dobrou správou je, že v najbližšom zápase už pravdepodobne nastúpi Gočaltovská. "Hráčky podali zodpovedný výkon. Vynikli staršie skúsenejšie dievčatá Fráková, Hurtečáková, Kasperová, ku ktorým sa pridali aj dorastenky Lormanová, Mikušová či Nagyová", povedal tréner Ondrej Mikuš.

HK Revúca - ŠKP Banská Bystrica (dor.)

15:20 (8:12)

G: Mikušová 9, Nagyová 3, Lormanová, Hodošová Makrócziová po 1

Revúca: Baltazárová, Kasperová - Lormanová, Rusová, Kováčová, Mikušová, Nagyová, Hodošová, Tazberíková, Beňová, Makrócziová

Domácim citeľne chýbala najlepšia strelkyňa Gonosová, ktorú trápia zdravotné problémy. V úvodnej päťminútovke prehrávali domáce 0:2, v 10. min. bolo 3:5, o desať minút na to prehrávali 6:9 a polčas sa skončil nepriaznivým pomerom 8:12. Od začiatku druhého polčasu sa mladým Revúčankám darilo znižovať náskok hostí a v 20. min. sa priblížili na rozdiel dvoch gólov 14:16. Bystričanky však v závere pridali a zápas sa skončil výsledkom 15:20. V bráne revúcej sa striedali Baltazárová a Kasperová, ale recept na súperky nenašli. Z domácich vynikajúco zahrala Mikušová, ktorá dala deväť gólov, všetky z hry. Výkonom sa jej ešte priblížila Lormanová. Na súperky, ktoré podali solídny výkon a podržala ich brankárka, to však bolo málo. Nedarila sa streľba a nemal kto družstvo potiahnuť. V premieňaní sedmičiek mali domáce len 50 percentnú úspešnosť, keď z desiatich premenili päť. "Aj napriek tomu, že chýbala Gonosová, mohli dievčatá dokázať svoje kvality a mali podať lepší výkon. Otrasná bola streľba a premieňanie šancí, čo rozhodlo o konečnom výsledku", povedal Ondrej Mikuš.

V poslednom tohtoročnom ligovom vystúpení sa Revúčanky predstavia na pôde Serede. "Cieľom je priniesť minimálne bod. Po jesennej časti by sme chceli mať aktívne skóre a v tabuľke pravdy nemať mínusové body", povedal Ondrej Mikuš a pokračoval, "dorastenky cestujú do Michaloviec. Domáce idú na postup. Naším cieľom je uhrať prijateľný výsledok. Zostava oboch družstiev bude závisieť aj od zdravotného stavu hráčok."

Staršie žiačky: Revúca - ŠKP banská Bystrica 18:14, mladšie žiačky: Revúca - ŠKP banská Bystrica 17:12

Domov»Sportnet na východe»Ani studené počasie nezabránilo Revúčankám vo víťazstve