Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Jesenným majstrom sa stali futbalisti Jakloviec

Spišská Nová Ves - Dušičkové daždivé počasie sprevádzalo posledné jesenné kolo I. triedy majstrovstiev SOFZ. Titul jesenného majstra patrí

Jaklovčanom, ktorí sú na čele s jednobodovým náskokom pred Tepličkou. Opačné starostí majú v Spišskom Hrušove. Ten získal v trinástich dueloch len chudobných sedem bodov.

OLCNAVA - TEPLIČKA 0:2 (0:1)

Dopoludňajší zápas v Olcnave sa hral na veľmi kvalitnom trávniku a na vysoký dátum aj za prijateľného počasia. Prvú veľkú príležitosť mal v 26. minúte Lesnický, ale z desiatich metrov neprekonal Ferenčuhu. V 36. minúte hostia reklamovali ruku po útoku Lesnického, no Tepličania sa dočkali tri minúty pred koncom prvej časti hry. Od hlavného rozhodcu Kročiana sa neúmyselne lopta odrazila k Lesnickému, ktorý tentoraz v mikrosúboji s Ferenčuhom nezaváhal a hostia viedli 1:0. Hneď v úvode druhého polčasu videla stovka divákov opäť vzájomný stret Lesnický - Ferenčuha, víťazom bol domáci najlepší hráč brankár Ferenčuha. Od tohto momentu prevzali iniciatívu domáci, vynútili si tlak, ale bez väčších gólových príležitostí. V 76. minúte sa ocitol vo vyloženej šanci Marcinčák, no Olcnavčania majú vo svojej bráne veľkú oporu. V čase najväčšieho náporu unikol po pravej strane Lesnický ideálne prihral na druhú stranu šestnástky Marcinčákovi, ktorý nekompromisne zakončil - 0:2. Iskierku nádeje pre domácich mohol vykresať v 86. minúte Gonda. Jeho prudká strela skončila na žrdi. Pred 100 divákmi rozhodoval Kročian. OLCNAVA: Ferenčuha - Petrov, Gonda, Pavlík - J. Sakmár, Petrov, Štofan, Fifik, Salaj - O. Gardošík, Milan Olejník, striedali: Martin Olejník, Podracký. TEPLIČKA: Gorbár - Hasaj, Uhrinovský, Odziomek - Ondruško, Baldovský, Dolnačko, Melega, Havran - Lesnický, Marcinčák, striedali: Karabin, Ondruško.

JPP: Výbor FK na čele so starostom Petrom Horváthom ďakuje aj napriek prehre s Tepličkou, mladému kolektívu za výkonu počas celej jesennej časti súťažného ročníka 2003/2004.

ODORÍN - HRABUŠICE 3:1 (1:1)

Na prekvapenie domácich fanúšikov na ťažkom teréne išli do vedenia ako prví hostia. Po chybe domáceho brankára skóroval Oravec. Na polčasových 1:1 upravil po dlhodobom zranení dobre hrajúci Kočik.

Ten istý hráč v druhom polčase po rohovom kope zvýšil na 2:1. Rozhodujúci gól tohto bojovného, ale slušného zápasu padol po osi Kočik - R. Fabian, posledne menovaný poistil víťazstvo Odorína. Z hostí bol najagilnejší kapitán Oravec, no kontom Maľáka už nezaťažil. Pred 100 divákmi rozhodoval Šofranko. ODORÍN: Maľák - M. Majko, Kubus, Maďar - Sedlačko, Zemba, R. Fabian, Zekucia, Regec - Kočik, M. Fabian, striedali: Kavulič, M. Fabian, Čarnoky. HRABUŠICE: Jendrál - Novák, Tkáč, Školník - Šarišský, Hodák, Oravec, Lipčák, Bartoš - Popadič, Kacvinský, striedali: Dlugoš, Kukura.

JPP: V týchto dňoch oslávil okrúhle životné jubileum 50. rokov dlhoročný funkcionár TJ Štart Hrabušice Štefan Šarišský.

Ku gratulantom sa pripája aj športová redakcia Spišského denníka KORZÁR. Štefanovi prajeme veľa zdravia, šťastia a čo najviac spoločných stretnutí na futbalových ihriskách.

LETANOVCE - MARGECANY 0:0

Letanovčania hostili atraktívneho súpera, s ktorým hrali vyrovnanú partiu. Obe mužstva si vytvorili dostatok šancí, ale na oboch stranách sa vyznamenali brankári. Pred 100 divákmi rozhodoval Šimko. LETANOVCE: nenahlásili. MARGECANY: nenahlásili.

SP. HRUŠOV - SLOVAN GELNICA 2:4 (1:3)

Úvod patril Slovanu Gelnica. Po dvadsiatich piatich minútach viedol v Spišskom Hrušove 3:0. Domáci znížili v 42. minúte Salajom. Ten istý hráč v úvode druhého polčasu z pokutového kopu strelil kontaktný gól. Posledné slovo patrilo dobre hrajúcim hosťom, ktorí strelili štvrtý gól. Pred 50 divákmi rozhodoval s chybami Dobrovský. SP. HRUŠOV: Matfiak - Spišák, Ľ. Salaj, Tatarko - P. Samoľ, Hrobák, Kunzo, Múdry, Vaškeba - Peták, Medvec. SLOVAN GELNICA: Hofman - Lacko, Rejdovjan, Ogurčák - Klein, Sewczuk, Kontroš, Králik, Mikluš - Petrík, Drajna, striedali: Kuraj, Tomaško, Petrov.

JPP: Mená strelcov gólov Slovana Gelnica prezident klubu Jozef Klein nevedel nahlásiť, pretože už počas zápasu si musel viac všímať publikum, ktoré chcelo patrične "ohodnotiť" podpriemerný výkon rozhodcovskej trojice.

JAKLOVCE - PAŠEK GELNICA 1:0 (1:0)

Celý zápas sa odohrával na polovici "hostí". O výsledku tohto stretnutia rozhodol už v 3. minúte hlavou Adamišin. Tesne pred koncom prvej štyridsaťpäť minútovky si vypracovali hostia prvú, ale aj poslednú, príležitosť. Brankár Budinský podržal svoje mužstvo.

Zo strany Jaklovčanov to bol zápas nepremenených šancí, objektívne však treba vyzdvihnúť gólmana Pašeku Tomaška, ktorý sa najväčšou mierou podieľal na prijateľnej prehre. Pred 300 divákmi rozhodoval Smotrila. JAKLOVCE: P. Budinský - Fabrici, Kandra, Kandrik - R. Budinský, Bikár, Hajduk, Mastiš, Papcun - Švartz, Adamišin, striedali: Ondáš, Lauf, Jakubišin. PAŠEK GELNICA: Tomaško - Šebest, M. Beľuško, Bodnár - Hofman, J. Beľuško, Klinčák, Žiga, Pecha - Čollák, Horváth, striedal: Kruželák.

JAMNÍK - BYSTRANY 4:1 (2:0)

V Jamníku sa hralo na ťažkom teréne, na ktorom lepšie začali domáci. V 18. minúte otvoril gólový účet Štefko. Hostia mali veľkú príležitosť na vyrovnanie v 25. minúte, ale Ján Suchý nemieril presne. Za faul na Fassingera v šestnástke nariadil rozhodca Gavalier pokutový kop. Jeho exekútorom bol v 45. minúte M. Farkašovský - 2:0.

V druhom polčase mali Jamníčania územnú prevahu. Svoj druhý gól v stretnutí zaznamenal Štefko v 58. minúte - 3:0. Po individuálnej akcii znížil v 75. minúte na rozdiel dvoch gólov kanonier Ján Suchý. Konečný rezultát v podobe výsledku 4:1 stanovil v 80. minúte Marek Čuj. Päť minút pred koncom po druhej žltej karte videl domáci R. Kočiš červenú. Pred 100 divákmi s chybami rozhodoval Gavalier. JAMNÍK: Jaro Macejko - Kuchár, J. Čuj, Hrušovský - J. Macejko, Ľ. Farkašovský, M. Čuj, M. Farkašovský, Fassinger - Štefko, Kočiš, striedali: M. Čuj, Uhrín, Greš. BYSTRANY: R. Pavol - Hamrák, Kekeľ, J. Pavol - Jochman, Pavľák, Pavlík, Ogurčák, Ján Suchý - Jozef Suchý, M. Brajerčík, striedali: J. Brajerčík, Filip.

VOJKOVCE - KLUKNAVA 1:0 (1:0)

Za daždivého počasia sa hral vo Vojkovciach vyrovnaný a slušný zápas. Vojkovčania si vypracovali viac príležitostí, z ktorých sa ujala len jedna, keď po polhodine hry po štandardnej situácii rozhodol o osude stretnutia Hudák. Pred 150 divákmi rozhodoval Schlesinger. VOJKOVCE: nenahlásili. KLUKNAVA: nenahlásili.