Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Úspešný víkend Košičanov: Doviezli šesť bodov

Bratislava (SITA/TASR) - Hokejová ST extraliga pokračovala duelmi 20. kola a dohrávkou 19. kola:Dohrávka 19. kola: Slovan - Košice 2:4 (0:1, 0:1,

Bratislava (SITA/TASR) - Hokejová ST extraliga pokračovala duelmi 20. kola a dohrávkou 19. kola:

Dohrávka 19. kola: Slovan - Košice 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Po ospalom úvode hrali Košičania v 7. min 38 sekúnd presilovku piatich proti trom. Rybára však neohrozili, naopak skórovať mohol Halaj, ale stroskotal na Sopkovi. Košičania boli aktívnejší, lepšie kombinovali a pred bránou boli dôraznejší. V 14. min rýchlu kombináciu hostí po osi Kroták, Dravecký, Kmiť zakončil naposledy menovaný strelou zápästím - 1:0. Domáci mohli vyrovnať v poslednej minúte prvej tretiny, ale tvrdú Sejejsovu tečovanú strelu zastavil Sopkov betón. Tréneri Slovana v druhej časti trochu premiešali útoky, ale šance si domáci hráči vytvárali iba pri presilovkách. V 29. min sa Rusič preháčkoval z rohu klziska, našiel nekrytého Šimurdu a ten po druhý raz prekonal Rybára. Košický gólman Sopko mal veľké problémy v 36. min, keď pri závare pred svojou bránou niekoľkokrát svoj tím podržal. Domácim chýbal dôraz pred košickou bránkou a nezmenilo sa to ani v tretej tretine. Majster sa dočkal až v 48. min, keď po chybe košickej obrany poslal Cíger presnú prihrávku Pašekovi a ten zaznamenal svoj prvý gól v extralige. Košice však rýchlo odpovedali, keď už po 50-tich sekundách po Rybárovej chybe upravil Kováč na 3:1 pre hostí a o ďalších 102 sekúnd vyhnal Rybára z brány Drotár. Domáci ešte stihli skorigovať v 59. min, keď Sopkovu chybu za bránou potrestal Pavličko.

Góly: 48. Pašek, 59. Pavličko - 14. Kmiť, 29. Šimurda, 49. Kováč, 51. Drotár. Zmeny: 5. Slovan bez Biermanna, 51. Ondrejka za Rybára, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, M. Novák, 4832 divákov. Slovan: Rybár - Sejejs, Hecl, V. Vlk, Jendek, Pavlas, Hančák - T. Višňovský, Hujsa, Pavličko - B. Fábry, Cíger, Jánoš - Kokavec, Halaj, Macho - Biermann, Pašek. Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Fabián, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Bulik, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - K. Kováč, Rusič, Šimurda - Dravecký, Gajdoš, Horňák.

Nitra - Košice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

V prvej tretine sa hral svižný hokej, avšak bez vyložených šancí. Až v 19. min zamrazilo preplnený štadión, keď odrazenú strelu Nádašdiho od zadného manitnelu dorazil ostrostrelec Šimurda. V 23. min sa sám rútil na Račka Dravecký, ale mieril nad. Od druhej tretiny Košičania postavili obranný val na modrej čiare, cez ktorý sa nevedeli Pribinovci presadiť a vyčkávali na rýchle protiútoky. Jeden z nebezpečných sa im podaril až pri vlastnom oslabení Ihnačákom bez gólového efektu. Na začiatku záverečného dejstva si to ten istý hráč vynahradil a zvýšil na 0:2. Tri minúty pred koncom vykresal iskierku nádeje Štefan Rusnák, avšak Nitre sa už nepodarilo vyrovnať.

Góly: 57. Š. Rusnák najst. - 19. Šimurda, 44. M. Ihnačák. Vylúčení: 1:2, navyše: Strapko (Nitra) 2+2 za hru vysokou hokejkou - Kroták (Košice) 10 min za hru bez prilby, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - T. Orolín, R. Bednár, 3928 divákov. Nitra: Račko - Pukalovič, Zajac, A. Mrena, Strapko, Petrina, Valko - V. Nemec, T. Chrenko, Kmeč - Ľ. Kolník, Kuric, G. Saliji - Podstavek, M. Chrenko, Š. Rusnák najst. - Jašík, Pavel, Riečičiar. Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Fabián, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Bulik, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - K. Kováč, Rusič, Šimurda - Dravecký, Gajdoš, Horňák.

Poprad - Trenčín 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Víťazné ťaženie vojakov mali domáci na zreteli, aj preto v úvodnej tretne si nenechali vnútiť hru súpera. Hoci sa brankári nenudili, gól nepadol. Na konci 8. minúty poslal domáci Hvila vizitku Přikrylovi. Medzi 12. a 14. min hrali Popradčania dvakrát presilovku 5:3, no vojaci ju bez ujmy prežili. Potom R. Tomas trafil iba trenčianskeho gólmana a na druhej strane nájazdu Král neprekonal Hurajta. Už sa zdalo, že ani v druhej tretine gól nepadne. V polovici 34. minúty po delovke Heša zazvonila pravá žrď domácej brány. Po polnminúte brejku domáci Bonda neprekonal Přikryla, aby z protiútoku otvorili vojaci skóre. Z miery vyvedení kamzíci v rozpätí troch minút inkasovali ďalšie dva góly. V polovici záverečnej tretiny v presilovke domáci

znížili a strela Gavaliera míňala bránu hostí, ale skóre zavŕšili vojaci gólom Opatovského. Trenčín pod Tatrami znova nezakopol a domáci prehrali doma už tretí zápase v rade.

Poprad: Kožuch - R. Gavalier, Jurčo, M. Turan, Klement, Š. Rusnák st., M. Tomas, J. Hrubý, Kubát - Hvila, Palovčík, R. Tomas - Trokan, Slaninák, M. Dian - Jurínyi, Saluga, Valigura - Misál, Š. Rusnák ml., Bonda. Trenčín: Hála - Bombic, Heš, P. Janík, Starosta, Šmidriak, Hriňa, Homér, Bambúch - Fabuš, Lezo, Kukumberg - Opatovský, Olvecký, M. Kováčik - T. Melichárek, J. Kóňa, V. Král - Sivák, Koložváry, Kristín. Góly: 51. Valigura - 36. Starosta, 36. Melichárek, 39. Kováčik, 58. Opatovský. Rozhodovali: Lauff - M. Halecký, Miľovčík, vylúčení: 5:5, navyše Misál (Poprad) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2151 divákov.

Milan Skokan (tréner Popradu): "Prehra nás veľmi mrzí, pretože sme podľahli už štvrtýkrát za sebou. Trenčín u nás potvrdil, že mu ide hra ako v ružovom sade. Boli lepší a agresívnejší. Bohužiaľ so súperom sme držali krok iba do 36. min. Potom po sérii lacných gólov sme psychicky odpadli. Verím, že terajšia prestávka nám veľmi pomôže."

Zvolen - L. Mikuláš 3:1 (0:0. 1:1, 2:0), góly: 26. Majeský, 41. Klouda, 47. Bartek - 32. Huna. Martin - Slovan 3:4 (1:2, 1:2, 1:0), góly: 5. P. Tabaček, 34. Kazda, 60. Kotlárik - 14. Macho), 19. Jánoš, 36. T. Višňovský, 40. Cíger. Žilina - Skalica 2:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0), góly: 45. P. Augusta, 57. P. Augusta - 8. Kocák, 26. Kollár.