Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Nováčik už na čele tabuľky

Vo víkendových stretnutiach Corgoň ligy zaujalo víťazstvo B. Bystrice nad Trnavou, ktoré nováčika katapultovalo na 1. priečku v priebežnej tabuľke.

Biednu sériu ukončili i Púchovčania, ktorí zdolali Ružomberok. Majster zo Žiline síce nezačal dobre, ale nakoniec jasne triumfoval. V nasledujúcom kole sa cez víkend stretnú: Púchov - Slovan, Ružomberok - Žilina, Inter - B. Bystrica, Trnava - Petržalka, Trenčín - Dubnica.

Dubnica - Inter 0:0

Dubnica (SITA) - V zápase priemernej úrovne potešilo divákov iba niekoľko príležitostí na oboch stranách. V drese ZTS zariadil viaceré šance pre Straku agilný Švikruha, žiadna sa však neujala. Rovnako neuspel ani Halenár, po ktorého strele zasiahol skvele Kováč. Pomalšiu hru spestrovali iba ojedinelé vydarené akcie, v 22. min. vyhral bežecký súboj so Strakom Hýll a rovnako bol úspešný aj v poslednej akcii prvého polčasu. V 31. min. musel z ihriska s bolestivou grimasou Lembakoali, ktorého nahradil Brezík. Snaživým výkon však skúseného útočníka nenahradil. Po zmene strán gradovalo úsilie ZTS. Domáci chceli potiahnuť šnúru úspešných zápasov, ale gól nedali a museli sa uspokojiť s remízou.

ŽK: P. Straka, Dovičovič - Burza, R. Kunzo, Halenár, rozhodoval: Olšiak, 2100 divákov. DUBNICA: P. Kováč - Zimen, Doležaj, Švestka, B. Mráz - Švikruha (75. Sokol), Držík, Dovičovič, Kiška - P. Straka (79. M. Filo ml.), Porázik (85. A. Šupka). INTER: Hýll - Čišovský, Gáspár, R. Kunzo - Burza (90. P. Barmoš), Paulík, P. Mráz (90. Chalupka), P. Petráš, M. Čech ml. - Halenár, Lembakoali (33. Brezík).

Banská Bystrica - Trnava 3:0 (1:0)

Banská Bystrica (SITA) - Zápas sa hral v dobrom tempe, s nasadením a peknými akciami na oboch stranách. Domáci sa ujali vedenia už v 8. min. Kulig ideálne prihral Bartošovi, ktorý unikol zadákom Trnavy a bez problémov sám pred Čechom skóroval. Trnavčania po góle nebezpečne dobiedzali, mali aktivitu na kopačkách. Po zmene strán sa snažili vyrovnať. Peter Hodúr strieľal v 51. min. spoza šestnástky do žrde. V 55. min. sa nepríjemne zranil banskobystrický kanonier Bartoš, ktorého nahradil Semeník. Ten vsietil dva rozhodujúce góly už v početnom oslabení, keď Micheľ vylúčil po dvoch žltých kartách Vyskoča.

Góly: 8. I. Bartoš, 85. a 88. Semeník, ŽK: 37. M. Sovič, 43. Ľ. Vyskoč, 90. Penov - 57. Ježík, ČK: 66. Ľ. Vyskoč (za druhú ŽK), rozhodoval: Micheľ, 3614 divákov.

B. BYSTRICA: Zajac - Ľ. Vyskoč, F. Kunzo, Kentoš, M. Pančík ml. - Pečovský, Svintek, M. Sovič, Libič - Kulík (76. Penov), I. Bartoš (58. Semeník). TRNAVA: M. Čech st. - Hrabal - Filip, Poljovka, Ježík (78. Juhász) - Hodúr, Staňo, Ujlaky, Gašparík (86. Masaryk) - Kriss, Kožuch (7. P. Ďuriš).

Púchov - Ružomberok 3:1 (2:1)

Púchov (SITA) - Pre domáceho trénera Štefana Zaťka to bol existenčný zápas a nezačal dobre. Už v 3. min. zbehol po ľavej strane zabudnutý Tomko a krížnou strelou poslal hosťujúci tím do vedenie. Na vyrovnanie sa čakalo len do 16. min., keď Peter Vavrík prevzal loptu na hranici šestnástky a krátkym náprahom poslal loptu po ľavej ruke Hajdúcha presne k žrdi. Po polhodine hry Breška prelomil streleckú smolu a efektným volejom doprial Matadoru dlho nepoznanú chuť vedenia. Ružomberok mal do konca polčasu dve šance na vyrovnanie, Števka i Tomka vychytal Bernady. Druhý polčas veľa pekného futbalu nepriniesol. Výnimkou bola 71. min., kedy Belák predviedol ukážkovú individuálnu akciu s gólovým zakončením.

Góly: 16. Peter Vavrík, 33. Breška, 71. Belák - 3. Tomko, ŽK: Peter Vavrík, Čvirik, J. Chovanec - Helbich, Urban, Mikuláš, rozhodoval: Stredák, 965. PÚCHOV: Bernady - Hricko, Ovad, Brisuda, Čvirik - Beliančin (46. Jambor), Peter Vavrík, Belák, Gegič (58. Majerník) - Mir. Nemec (70. J. Chovanec), Breška. RUŽOMBEROK: Hajdúch - Školník (79. Bačík), Mikuláš, Laurinc,

Had - Žofčák, Kurty (46. Božok), R. Urban, Helbich, Tomko (46. Jelšic) - Števko.

Žilina - Trenčín 3:1 (1:1)

Žilina (SITA) - V úvodnej štvrťhodine sa hral pod Dubňom nezáživný medzišestnástkový futbal. Prvý sa z letargie prebrali domáci, ale Šimčekovu hlavičku v 17. min. po centri Barčíka zneškodnil Volešák. O dve minúty na to letel pokus M. Kozáka z priameho kopu meter nad bránu domácich a v 23. min Gottwaldova dobrá hlavička z 10-tich metrov neprekvapila hosťujúceho gólmana. V 26. min. sa po chybe Špendlu dostal k lopte Miroslav Kozák, priťukol Ivanovi, ktorý proti vybiehajúcemu Trabalíkovi nezaváhal. O tri minúty na to Hanko po rýchlom protiútoku poriadne natiahol Trabalíka v bráne domácich. V 32. min. domáci zaslúžene vyrovnali, keď Bažík z 18 m tvrdou umiestnenou strelou po zemi k ľavej žrdi prekonal Volešáka. Do druhého polčasu mali lepší vstup domáci. V 53. min. Barčík dostal za šestnástkou dobrú prihrávku od Drahna a krásnou polovysokou strelou obstrelil trenčianskeho brankára. Dlhé minúty sa potom nič nedialo, hostia akoby nemali snahu vyrovnať. V 75. min prihral Fabuš v šestnástke pred bránu Bažíkovi a ten svojim druhým gólom v zápase do prázdnej brány poistil vedenie domácich.

Góly: 32. Bažík, 53. Barčík, 75. Bažík - 26. Ivana, ŽK: Kosmeľ - Kubala, Hanko, rozhodoval: Richtárik, 2397 divákov. ŽILINA: Trabalík - Kosmeľ (81. V. Staš), Špendla, B. Labant, Drahno - Barčík, Sninský, Bažík, Šimček (72. M. Ďurica) - Fabuš, Gottwald (46. Š. Rusnák). TRENČÍN: Volešák - Palša, Škrtel, Mičenec, Homér - Hanko (83. Kopačka), Velický, Kubala, Vavrúš (83. Jakúbek) - Ivana, M. Kozák (81. Lietava).

Slovan - Petržalka 1:1 (1:0)

Bratislava (TASR) - V priemernom stretnutí dvoch tímov zo spodu tabuľky sa hráči spoliehali na zabezpečenú defenzívu. V 3. min. mohli hostia viesť zásluhou Krejčího, ktorého hlavička len opečiatkovala spojnicu vnútornej konštrukcie brány prekvapeného Trančíka. Onedlho Fodrek zblokoval loptu stopérovi Soboňovi, odrazenú loptu vybiehajúci brankár Čobej podbehol a Fodrek nemal problém trafiť do prázdnej brány. Hostia boli domácim minimálne vyrovnaným súperom, ale v koncovke boli neefektívni, alebo im chýbal kúsok šťastia. Po zmene strán Slovanisti fyzicky odpadli a vďaka Šoltisovým skúsenostiam ovládla Artmedia stred poľa. Napriek viacerým sľubným akciám a ideálnym pozíciám na finálny center nevedela Artmedia svoju územnú prevahu zužitkovať. Slovanisti sa vrhali do striel, ale napokon kapitulovali. V samotnom závere sa so šťastím odrazila lopta ku Krejčímu, ktorý nekompromisnou strelou pod brvno zo 17 m vyrovnal na 1:1.

Góly: 8. Fodrek - 90.+ Krejčí, bez kariet, rozhodoval: Vidlák (ČR). SLOVAN: Trančík - Pecko, Polgár, Hornyák, Ed. Hrnčár - Demeter, Vomáčka, N. Hrnčár (75. V. Bednár), Onofrej - Šesták (50. Obžera), Fodrek (83. Takáč). PETRŽALKA: Čobej - Ševinský (82. Kusalík), Soboňa, Maixner, J. Ďurica - G. Straka, Krejčík (78. Vaščák), J. Kozák, Šoltis - Krejčí, Suchánek.