Bukocel Vranov - Nitra 4:1 (1:0)

Sportnet|3. nov 2003 o 00:00

Vranov - V stretnutí zostupom ohrozených celkov sa hral zaujímavý futbal s množstvom šancí na oboch stranách. Už v 6. min. sa do listiny strelcov

mohol zapísať domáci Lazúr po prihrávke Kupca, no trafil len do bočnej siete. Hostia skúšali Falatoviča z diaľky strelami Szórada i Bubenka. Po štvrťhodine hry Bumbera skvele vysunul Lazúra, ten sa pohral s obranou hostí a poľahky prekonal Seneckého. Krátko nato sa vo východnej pozícii ocitol Vožný, no akoby sa zľakol ponúknutej možnosti. Potom však Vranovčania vypadli z herného rytmu a iniciatívy sa chopili Nitrania. Ich hru začal dirigovať skúsený Bubenko, ktorý pripravil svojim spoluhráčom viaceré dobré príležitosti. Domácich v týchto úsekoch výrazne podržal brankár Falatovič, ktorý postupne zneškodnil samostatné nájazdy Áča, Bubenka i Szórada. V závere prvého dejstva zmaril za pomoci žrde ďalšiu možnosť Szórada.

Po prestávke najprv Lazúr pálil vedľa, vzápätí nádhernú zadovku Bubenka zázračne zneškodnil Falatovič, obrovskú šancu spálil zblízka Nitran Farmadín. Vranovčanom vyšlo striedanie, keď sa na trávniku objavil Homoľa. Ten platil na zadákov hostí svojou rýchlosťou a v 66. min. po blafáku na Seneckého pridal druhý úspech. Vranovčania sa herne upokojili a predviedli divákom viacero ukážkových akcií. V 69. min. sa skvele uvoľnil Lazúr, jeho delovku Senecký vyrazil na roh, no v 72. min. kapituloval tretí raz po delovke Osloviča z priameho kopu. O osem minút Homoľa obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a nádherným gólom zvýšil na 4:0. Nakoniec sa dočkali aj hostia, keď v 88. min. peknú akciu úspešne zakončil Kovan. Pre Nitranov je podľa predvedenej hry konečný stav krutý, no v defenzíve nenašli protizbraň na skvelú efektivitu Vranovčanov.

Góly: 66. a 80. Homoľa, 16. Lazúr, 72. Oslovič - 88. Kovan. Pred 800 divákmi rozhodoval Weiss. ŽK: Jenčko, Kubalík, Kupec - Ďatko, Burák. BUKOCEL ŠPORT: Falatovič - Petro, Oslovič, Kubalík - Vožný (82. Palenčík), Jenčko, Chmura, Kupec - Bumbera (46. Komár) - Lazúr, J. Angelovič (56. Homoľa). FC: Senecký - R. Hrnčár, Burák, Ďatko - Očovan, Kóňa, Szórad (84. Uhrík), Bubenko, Áč (70. Kovan) - Babic, Farmadín (79. M. Farkaš).

Ján Karaffa (téner Vranova): "Začali sme dobre, po našom góle však prevzali iniciatívu hostia, ktorí si vypracovali pár dobrých možností. V týchto chvíľach nás výrazne podržal brankár Falatovič. V II. polčase hlavne po zmenách v zostave sa obraz hry trošku zmenil, boli sme už aktívnejší, dokázali sme si pripraviť dobré príležitosti a veľmi dôležité bolo, že sme na rozdiel od hostí dokázali premeniť šance. Súhlasím s trénerom hostí, že výsledok je pre nich krutý, no nemyslím si, že boli v priebehu celého zápasu lepší."

Domov»Sportnet na východe»Bukocel Vranov - Nitra 4:1 (1:0)