Prekvapujúco vysoká prehra Udavského

Sportnet|4. nov 2003 o 00:00

Dlhé Klčovo - Očakávalo sa, že zápas bude vyrovnanejší, pretože Udavské podáva v jesennom kole dobré výkony. Priebeh však ukázal, že domáce mužstvo

podalo najlepší výkon pred domácim obecenstvom, čo sa prejavilo aj na výsledku. Bránku Udavského ako prvý ohrozil už v 2. minúte Karas, ale Klamár jeho tvrdú strelu chytil. Ujať vedenia sa mohlo Udavské v 6. minúte, ale Max nedokázal prekonať Janoka ani z päťky. Potom si domáci vytvorili viaceré gólové príležitosti, ale obrana hostí im nedovolila skórovať. Ale aj ich strelecká muška bola vychýlená. V 8. minúte strelil Bujko vedľa bránky, rovnako zakončil útok aj Čorba. Vedenia sa ujali domáci v 18. minúte, kedy Beňo zaútočil po pravom krídle a jeho center našiel v pokutovom území Čorbu, ktorý nezaváhal a Klamár nemal šancu proti jeho umiestnenej strele. Potom sa o zvýšenie náskoku pokúšali Bujko, Karas a Beňo, ale s ich strelami si poradil Klamár bez problémov. Podarilo sa to Bujkovi v 33. minúte, kedy strelou z priameho kopu z vyše 20 metrov zvýšil na 2:0. O tri minúty neskôr to bolo už 3:0 po umiestnenej strele Beňu. Hostia mohli znížiť v 37. minúte, kedy center Ľ. Nováka nikto zo spoluhráčov nezúžitkoval. Vyloženú šancu mal v 43. minúte Černega, ktorý postupoval sám na Janoka, ale so streľbou zaváhal a Maďarik mu loptu vykopol.

Po prestávke založil peknú individuálnu akciu Harvan, dostal sa až pred Janoka, ale strelil vedľa bránky. Nasledovala väčšia útočná aktivita domáceho mužstva, o čo sa pričinil hlavne Beňo, ktorý dobrou hrou v strede poľa pripravoval dobré šance pre spoluhráčov. Využili ich v 64. minúte Čorba a v 77. minúte striedajúci Kostelník, čím zvýšili vedenie na rozdiel piatich gólov. Hostia znížili na 5:1 v 85. minúte Maxom, ktorý tvrdou strelou prekonal Janoka. Ten istý hráč mohol streliť aj druhý gól, ale v posledných sekundách zápasu strelil vedľa bránky. Zaujímavosťou tohto zápasu bolo, že Beňo, ktorý je kmeňovým hráčom Udavského a v Dlhom Klčove je na hosťovaní hral proti svojím bývalým spoluhráčom veľmi dobre a veľkou mierou sa pričinil o vysoké víťazstvo domácich.

Dlhé Klčovo Udavské 5:1 (3:0)

Pred 300 divákmi rpzhodoval Hreško. Góly: 18. a 64. Čorba, 33. Bujko, 36. Beňo, 77. Kostelník 85. Max. ŽK: Spišák Ondik, P. Novák

Dlhé Klčovo: Janok Kmec, Spišák, Palko (46. Kostelník), Karas Kertis, Maďarik, Čorba (81. Bindas), Ihnát Bujko, Beňo.

Udavské: Klamár Štofčík (47. Haľko), Ľ. Novák, Černega, T. Štefek Harvan (62. Hodor), P. Novák, Gerda, M. Štefek Ondík, Max.

Mikuláš Némeš, tréner domácich: "Po bojovnom a disciplinovanom výkone sme dosiahli cenné víťazstvo, čím sme sa dôstojne rozlúčili s našimi priaznivcami v poslednom zápase jesenného kola."

Tréner Udavského Ján Hrin sa odmietol vyjadriť k priebehu i výsledku zápasu.