Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Košičania "dušičkovo": nová kolekcia čiernych dresov Izolexu nepomohla, RCS nevyšla power play

Košice - Slovenská futsalová extraliga pokračovala cez víkend stretnutiami 8. kola. Pre oba košické tímy bola sobota doslova a do písmena

"dušičková"... Nezískali ani bod, keď prekvapilo najmä domáca prehra Izolexu.

FC IZOLEX KOŠICE - PINEROLA BRATISLAVA 3:4 (2:2) - Domáci nastúpili v nových čiernych dresoch so žltou kombináciou s cieľom získať tri body. No ich predsavzatia nová kolekcia nenaplnila... Súboj s Pinerolou, ktorá v posledných kolách potvrdila, že vie zahrať na silných súperov vyznel vyrovnane. V 7. min. otvoril skóre po samostatnej akcii hosťujúci Jalakša. Domáci kontrovali šancami aktívneho Váradyho, ktorý v 11. min. dokonca vsietil gól, avšak nemohol byť uznaný, pretože rozhodca po faule naňho neponechal výhodu... O minútu však bolo 1:1, keď prihrávku Horáka efektne zakončil Murňák. V 15. min. sa hostia znovu ujali vedenia, keď po strele Jalakšu si loptu do vlastnej siete usmernil Čanda. Polčas sa skončil za nerozhodného stavu, o čo sa postaral Papač, umiestnenou strelou k pravej žrdi.

V šiestej minúte druhého polčasu po rýchlej akcii domáceho Izolexu mal gól na kopačke Nagy, ale namiesto strely do odkrytej brány volil spätnú prihrávku na obsadeného spoluhráča, z čoho ťažili hostia, ktorí z následného brejku skórovali Strapekom - 2:3. Dve minúty pred koncom zahatal nádeje domácich Gala, ktorý preloboval brankára. Domácim sa už napokon podarilo iba skorigovať, keď na konečných 3:4 upravil strelou zo značky pokutového kopu najlepší strelec súťaže Várady. Bratislavčania si tak odnášajú z Košíc plný bodový zisk.

Góly: 12. Murňák, 20. Papač, 39. Várady (pen.) - 7. a 15. Jalakša, 26. Strapek J., 38. Gala, ŽK: Galla, Strapek (obaja Pinerola)

DUBNICA RCS KOŠICE 5:2 (2:0) - V šlágri kola začali lepšie domáci, ktorí po polčase viedli 2:0. Po obrátke však Košičania zvýšili aktivitu, hralo sa zväčša na polovici domáceho tímu. V polovici druhého dejstva hostia vyrovnali a začínalo sa odznova. Hostia si vypracovali vyložené šance, ale Sopko po vyšachovaní obnrany netrafil prázdnu bránu, Maďarik nepremenil sólový nájazd a Ivan mieril len do žrde. Trest prišiel onedlho. Domáci tretím gólom štyri minúty pred koncom opäť naklonili jazýček váh na svoju stranu. Za tohto stavu o minútu neskôr Košičania stiahli z ihriska svojho brankára a rozhodli sa pre power play. Početná presila však zverencom Tomáša Hardu nepriniesla vytúžené ovocie. Naopak, dvakrát inkasovali. Konečný jasný výsledok teda zďaleka nekopíruje priebeh hry.

Góly: Madro 2, Kajčík, Turza, Brandís D. - Maďarík, Ivan, ŽK: Basila - Kovalčík, Vágner 2x, ČK: Vágner.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY: Semic Bratislava - Mima Trnava 3:6 (0:5). Góly: Horák, Roman, Szabó - Suchán 2, B. Adámek B., M. Baláž, Kunka, Málik. Banská Bystrica Incar Nitra 2:7 (1:4), Maďar 2 - Latečka 3, Bochnovič 2, Čambal, Zima. Žilina Slov-matic Bratislava 0:5 (0:2), E. Baláž 2, Tobl 3. Mäsomax Nitra Malacky 5:2 (3:1), L. Pavlovič 2, Šindler 2, Rus - Ambra, Rupec. Lučenec - Górnik Trnava 8:3 (2:0), Bari 2, Sudimák 2, Husvár 2, Rutkaj, vlast. Hájnik - Hájnik, Sládeček, Škoda.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 21 - Várady (IZOLEX Košice), 15 - M. Pavlovič (Incar Nitra), 11 - Husvár (Lučenec), 10 - Šindler (Mäsomax Nitra), 9 - Hájnik (Górnik Trnava), Suchan (Mima Trnava), 8 - Maďarik (RCS Košice), D. Brandís (Dubnica), 7 - Čambal (Incar Nitra), Kunka (Mima Trnava), Tobl (Slov-matic Bratislava), atď.