Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Revúčanky neudržali v Seredi polčasové vedenie

Revúca/Sereď - Zápasmi 9. kola sa skončila jesenná časť II. hádzanárskej ligy žien. Revúčanky cestovali do Serede. Vo vyrovnanom zápase prehrali o

dva góly. Dorastenky cestovali do Michaloviec, kde sa stretli s ašpirantkami na postup. V prvom polčase držali so súperkami krok, no v druhej polovici hry sa domáce presadili.

Slávia Sereď - HK Revúca

24:22 (10:13)

G: Lormanová 7, Mikušová 5, Kasperová 4, Hurtečáková 3, Nagyová 2, Fráková 1

Zostava: Repáková, Poliaková, Hurtečáková, Fráková, Kasperová, Lormanová, Nagyová, Mikušová, Hodošová

Úvod zápasu vyšiel Revúčankám. V 7. min. viedli 1:3, po štvrťhodine hry sa do vedenia 5:4 dostali domáce hráčky, hostia však dotiahli na 7:7 a v posledných piatich minútach polčasu plne kontrolovali hru, keď v 25. min. viedli 8:11 a v 30. min. bolo 10:13. V úvode druhej polovice hry nezachytili Revúčanky nástup domácich, ktoré v 35. min. vyrovnali na 14:14. V ďalšom priebehu stretnutia bola hra vyrovnaná, v 45. min. bolo 17:17. Potom získali domáce hráčky jednogólový náskok, ktorý si udržiavali až do konca stretnutia, ktoré nakoniec vyhrali 24:22. V prvom polčase sa Revúčanky presadili sústredenou hrou v obrane, ktorú umne dirigovala skúsená kapitánka Fráková. Nedarila sa jej však streľba. Z rýchlym protiútokov sa presadzovali mladé hráčky. Dobrý výkon podala aj Hurtečáková. V závere polčasu si vytvorili trojgólový náskok. O ten však v úvodnej desaťminútovke druhej polovice hry prišli. Od 35. min. bola hra vyrovnaná, ťahala sa z gólu na gól. Najlepšou strelkyňou hostí sa stala Lormanová so siedmimi úspešnými zásahmi. Z troch sedmičiek premenila dve. Kasperová si pripísala jednu premenenú sedmičku. Minútu pred koncom za stavu 23:22 odpískal hosťom rozhodca faul a vzal im loptu. Vďaka tomuto spornému výroku prišli Revúčanky o možnosť vyrovnať, pretože domácim hráčkam sa v závere podarilo pridať ešte jeden gól. Hádzanárky Revúcej nastúpili bez zranenej Gočaltovskej i chorej Rusovej. Na mieste pivotky ich naskočila Hurtečáková. "O víťazstvo sme prišli v úvode druhého polčasu, keď sme nezachytili nástup domácich hráčok. Začali sme síce bojovať, ale napriek snahe sa nám zápas nepodarilo dotiahnuť do úspešného konca. Je to škoda. Záver zápasu ovplyvnil aj sporný verdikt rozhodcu", povedal tréner HK Revúca Ondrej Mikuš.

V jesennej časti si hádzanárky HK Revúca počínali úspešne. Medzi desiatimi celkami obsadili 5. miesto, majú plusové skóre. V tabuľke pravdy majú jeden mínusový bod za domácu remízu s Vinohradmi Bratislava.

Michalovce - HK Revúca (dor.)

27:19 (13:8)

G: Lormanová 8, Gonosová 4, Mikušová, Hodošová 2, Nagyová, Rusová, Tazberíková po 1

Zostava: Kasperová, Lormanová, Rusová, Gonosová, Mikušová, Nagyová, Hodošová, Tazberíková, Beňová

Domáce hráčky potrebovali vyhrať, a tak nič nenechali na náhodu. Nastúpili v najsilnejšej zostave s hráčkami, ktoré pravidelne nastupujú za ženy. V prvom polčase držali Revúčanky so súperkami krok. V 10. min. prehrávali 3:2, v 12. min. viedli o gól 4:5, v 15. min. domáce vyrovnali na 6:6. Potom sa začali výraznejšie presadzovať domáce. V 20.min. viedli Michalovčanky 8:7. V 25. min. ušli domáce Revúčankám na 10:7 a polčas vyhrali 13:8. V druhom polčase už dominovali domáce. V 40. min. viedli 16:12, v 20. min. bolo 22:15. O päť minút neskôr bolo 24:17 a zápas sa skončil prehrou Revúcej v pomere 27:19. Hostia bojovali počas celého. V stretnutí chýbala brankárka Baltazárová, celkom fit nebola ani Hodošová. Nedarilo sa premieňať šance a chýbalo aj trocha šťastia. Gonosová počas stretnutia desaťkrát trafila do tyčky. Dobre zahrali Lormanová, ktorej výkon sa zlepšuje a získava hernú istotu, a Gonosová. V určitých fázach sa k nim pripojila Mikušová a Nagyová. Revúčankám sa podarilo ubrániť vynikajúcu Ditterovú, ktorá dala len jeden gól. Vo chvíľach, keď bola na ihrisku, ju strážila Nagyová. "Domáce hráčky vyhrali zaslúžene. Naše hráčky sa snažili držať krok, čo sa im darilo v prvom polčase. V poslednom zápase sa dorastenky stretnú s Detvou. Vzhľadom na výkonnosť by mali naše hráčky zvíťaziť", povedal O. Mikuš a dodal, "bude závisieť aj od toho, či nastúpime v optimálnej zostave."