Majeský strelil premiérový gól

Sportnet|7. nov 2003 o 00:00

Hneď štyria slovenskí hokejisti dali o sebe opäť vedieť v zámorskej NHL. Dôležitý gól a súčasne svoj premiérový v sezóne i v drese Atlanty

zaznamenal slovenský obranca Trashers Ivan Majeský. Presným zásahom vyrovnal rodák z Banskej Bystrice v závere druhej tretiny na 3:3, aby Atlanta napokon zvíťazila v Buffale 7:4. V tíme domácich šablí si gólovú asistenciu zaknihoval aj slovenský zakončovateľ Miroslav Šatan. Králi z Los Angeles naplno zabodovali aj vďaka Slovákom na Floride po víťazstve 3:2. Za prvú hviezdu večera v hale Depot Center vyhlásili Žigmunda Pálffyho a tretím najlepším hráčom bol zasa obranca Ľubomír Višňovský. Obaja si kanadské bodovanie vylepšili jednou asistenciou. Zatiaľ najproduktívnejší Slovák v tejto sezóne Pálffy (3+14) sa vďaka 14. asistencii dostal na tretie miesto v kanadskom bodovaní NHL.

BUFFALO - ATLANTA 4:7 (2:1, 1:3, 1:3), góly: 10. Afinogenov, 18. Dumont, 25. Brown (ŠATAN), 55. Briere - 8. Kovaľčuk, 36. Vigier, 39. MAJESKÝ, 39. Robitaille, 46. Tremblay, 51. Štefan, 53. Aubin. FLORIDA - LOS ANGELES 2:3 (0:1, 1:2, 1:0), góly: 38. Horton, 49. Van Ryn - 14. Armstrong (PÁLFFY), 24. Klatt (VIŠŇOVSKÝ), 32. Sim. NEW JERSEY - SAN JOSE 3:2 predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0), góly: 36. Stevenson, 43. Berglund, 65. Langenbrunner - 41. Koroľjuk, 49. Thornton. NASHVILLE - VANCOUVER 3:4 (2:1, 0:1, 1:2), góly: 8. Hartnell, 19. Hall, 60. Walker - 12. Salo, 28. King, 42. Linden, 51. Morrison.