Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Najlepšie sa bude zimovať Ďurkovu

Najvyššia regionálna futbalová súťaž pokračovala počas víkendu predohrávaným jarným kolom, ktoré však nebolo úplné, pretože súboj Michaloviec s

Trebišovom riadiaci orgán preložil na marec budúceho roka, pre virózu domácich hráčov. V siedmich kolách sa zrodili tri remízy a štyri víťazstvá hostiteľov. Predposledná Lokomotíva nedokázala potvrdiť zisk bodu s Trebišova a so Spišiakmi stratila to čo získala vonku. Bezgólovými remízami skončili súboje v Turni a Prešove. Zachraňujúce sa Lipany dokázali najtesnejším rozdielom zdolať St. Ľubovňu a v tabuľke sa posunuli na desiatu priečku. Absencii futbalistov Trebišova v tomto kole využil Ďurkov, ktorý zdolal nováčika zo Sabinova a bude zimovať v neúplnej tabuľke na prvom mieste. Posledné V. Kapušany ťahali za kratší koniec na trávniku exdruholigistu a päťgólová prehr aje pre nich celkom prijateľná. Podobne ako v predchádzajúcom kole ani teraz na Zemplíne nespel Stropkov, keď prehral v Sobranciach rozdielom triedy a prišiel o dvoch vylúčených hráčov. Po zimnej prestávke sa treťoligové štadióny opäť otvoria 21. marca budúceho roku.

Čaňa - V. Kapušany

5:0 (0:0)

Čaňa - Favorizovaní hydinári sa do svojho súpera pustili od začiatku zodpovedne. Už prvé útoky naznačili, že to Kapušanci nebudú mať v Čani ľahké. Napriek tomu, že sa hralo prevažne na ich polovici, do šatní po prvých 45 min. odchádzali mužstvá za bezgólového stavu, pretože najmenej päť gólových príležitostí v podaní Puháka, Töröka a Maďaríka nebolo využitých. Do druhého polčasu nastúpili domáci s vetrom vo svoj prospech a v priebehu prvej štvrťhodiny bolo o výsledku prakticky rozhodnuté. V 47. min. Török minul center Puháka a Hanzel z diaľky nedal gólmanovi hostí šancu - 1:0. O päť minút Hanzel zahrával roh na Maďaríka, ten predĺžil na Puháka, ktorý zblízka zvýšil. Potom Puhák delovkou neprekonal brankára hostí, ktorému sa po tejto strele obnovilo zranenie, a dochytal iba s veľkým sebazaprením. Na konci prvej hodiny stretnutia založil Majoroš po ľavej strane útok, jeho prihrávka našla Hanzela a ten po zemi k pravej žrdi zvýšil na 3:0. V 72. min. prenikol obranou Maďarík a v pokutovom území ho obrana hostí nedovolene zastavila. Nariadený pokutový kop sám premenil. Vzápätí mohol zvýšiť Hanzel a zaznamenať svoj hetrik, ale z piatich metrov nedal. Desať minút pred koncom po centri Pazúra pečatil hlavou výsledok stretnutia Török. O sedem minút mohol meniť výsledok ešte Puhák, ale jeho delovka skončila na žrdi Hrabčáka.

Góly: 47. a 58. Hanzel, 52. Puhák, 72. Maďarík (z 11 m), 79. Török. Pred 400 divákmi rozhodoval Koščo, bez kariet. ČAŇA: P. Paulyi - Pazúr, Gábor, Brunacký, Majný, Sokoly (71. Zlacký), Hanzel (80. Fazekaš), Majoroš (64. Hiščák), Maďarík, Puhák, Török. V. KAPUŠANY: Hrabčák - Nagy (88. Findor), Sztanko (89. M. Hrabčák), Petrikán, Sofka (90. Kaplár), Zsiró, Lizák, Fedor, Terebessy, Dozsický, Novák.

T. ZITRICKÝ

Ďurkov - Sabinov

2:0 (0:0)

Ďurkov - Nováčik neprišiel iba brániť v prvom polčase mal niekoľko dobrých príležitosti, ktoré podobne ako domáci nedokázal premeniť. Od začiatku malo stretnutie dobré tempo a útoky sa striedali na oboch stranách. Po strele Micáka v 4. Min. už viacerí kričali gól, no lopta tesne minula pravý horný roh. Potom sa nepresadili Pačinda, ani Capko. Na druhej strane sa do sľubnej šance dostal Andraščík, ktorého presnou prihrávkou uvoľnil Palenčár, avšak jeho strela minula svoj cieľ. Veľkú príležitosť na otvorenie skóre mal Molčan, ktorého strela z diaľky skončila na brvne. Domáci hráči sa nevedeli dosať do tempa, v strede poľa veľa kazili čo bola voda na dobrý obranný val hostí. Sabinovčania nehrali zle, ale v koncovke im chýbal aj kúsok povestného šťastia. Oživenie hry hostiteľov priniesli striedania a po hodine hry zahrával trestný kop Mačinga a Capko hlavou otvoril skóre. Hostia sa snažili o vyrovnanie, mali niekoľko šanci, ale finálnu fázu nezvládli. V samom závere vybojoval pri bránkovej čiare loptu Pačinda, prihral voľnému Capkovi a ten nikým neatakovaný streli povedľa vybiehajúceho Valkoviča svoj druhý gól. Domáci svoju snahu korunovali dvoma peknými gólmi a zaslúžene vyhrali nad snaživým súperom, ktorý hrou za hostiteľmi v ničom nezaostával.

Góly: 65.a 90. Capko. Pred 880 divákmi rozhodoval Molitoris, ŽK: Mihálik, Mačinga. ĎURKOV: Csatlos - Mihálik, Senjuž, Siksa - Mižák, Sepeši (56. Gašpar), Šimai (54. Mačinga), Micák, Matej - Capko, Pačinda. SABINOV: Valkovič - Kocúrek, Darák, Dugas, Gajdoš - Palenčár, Žemba, Molčan, Lupták - Andraščík (74. Kuchár), Viazanko.

J. GLOVIČKO

Turňa - Bardejov

0:0

Turňa - Domácim sa v poslednom čase v zápasoch proti Bardejove nedarí. Teraz sa snažili napraviť si reputáciu. Hneď od začiatku zápasu si vynútili prevahu, ktorá trvala celý prvý polčas, no gólove príležitosti zahadzovali ako na bežiacom páse. Najväčšiu gólovu príležitosť zahodil v 18. min. Sovič, keď sám bol na päťke zoči voči brankárovi Lukáčovi, no lopta smerovala mimo bránu. V 31. min. Seleš netrafil pred bránou center Soviča, hostia sa zamerali na bránenie a do prestávky v skutočnosti bránku domácich neohrozili. Priebeh druhého polčasu sa podobal prvému, keď domáci pokračovali v zahadzovaní gólových príležitostí v 49. min. sa nepresadil Seleš, keď brankárom vyrazenú strelu Rusinka z metra hlavičkoval do žrde hostí. V 57. min. Sovič sám postupoval na bránku Lukáča, ale z piatich metrov trafil do brankára. Záverečný tlak domácim nevyšiel, hostia sa rozumne celým mužstvom bránili, preto sa zápas skončil nerozhodne 0:0:

Pred 450 divákmi rozhodoval Firkal, ŽK: Seleš. TURŇA: Rebej - Szabo, Derján, Erdélyi, Tóth, Marhevka, Ivan (71. Ballók), Hýľovský (83. Doboš), Seleš, Sovič, Rusinko. BARDEJOV: Lukáč - Bodík, Kukulský, Pončák, Tkáčik, Kica, Petruška (83. Potoma), Kačmár, Vasiliak, Hoclár, Kaščák (26. Belák).

O. GAŠPAR

Lok. Košice - Sp. N. Ves

1:1 (1:1)

Košice - Za chladného ale slnečného počasia veľa futbalovej krásy najvernejší diváci Lokomotívy v podaní oboch mužstiev nevideli. Domáci od začiatku boli aktívnejší, ale ich útočné snaženie končilo prevažne pred pokutovým územím súpera. Prvú vážnejšiu akciu prvého polčasu hostitelia hneď využili, keď potrestali hrubú chybu stopéra hostí, ktorý nespracoval dobre loptu, ku ktorej sa dostal rýchlonohý Kocsic. Jeho strelu brankár D. Tököly vyrazil, avšak odrazenú loptu pohodlne do siete poslal voľný Marinčák. Po inkasovanom góle hostia pridali, ale do šancí sa nedostali a ich akcie končili pred pokutovým územím. Jedinú strelu v prvom polčase vyslal na bránku po štandardnej situácii Samoľ a bolo vyrovnané. Rovnaký priebeh mal aj druhý polčas, v ktorom bolo predsa len viac vzruchu. Prvý pohrozili domáci, ale Marinčák sa nepresadil, rovnako ako Ondáš na druhej strane. Blízko gólu bolo železničiari v 72. Min., keď pred Tökölym sa ocitol sám Marinčák, ale namiesto kľučku volili strelu, ktorá skončila medzi nohami brankára. V závere pohrozil Miloš Gallo, ale brankár Cverňák jeho strelu z trestného kopu do šibenice vytlačil na roh. V priemernom stretnutí si nakoniec súperi body podeli a remíza bola spravodlivým vyjadrením pomeru síl na ihrisku.

Góly: 18. Marinčák - 39. Miloš Gallo. Pred 150 divákmi rozhodoval Eperješi. ŽK: Miloš Gallo. LOKOMOTÍVA: Cverňák - Tomusko (86. Turčík), Kováč, Sima, Kunzo - Horňák (46. Szendrey), Lukáč, Fecík, Ďuran - Koscis, Marinčák. SP. N. VES: D. Tököly - Krempaský, šoltés, Maxim, Maroš Gallo (75. R. Tököly) - Koniar, Kovalčík (46. Ondáš), Korínek, Kandráč - Miloš Gallo, Samoľ.

J. GLOVIČKO

Sobrance - Stropkov

3:0 (1:0)

Sobrance - Za pekného slnečného počasia sa hral v Sobranciach nie príliš pohľadný zápas pre oko diváka. Hostia hru príliš často kúskovali, na jednej i druhej strane bolo dosť nečistých zákrokov, za čo rozhodca udeľoval žlté karty. Z hostí dokonca vylúčil dvoch hráčov a to v 35. min Peráta a v 83. min. Očipku. Domáci mali od začiatku zápasu prevahu a súperovi toho veľa nedovolili. Už v 5. min. nádherne vystrelil Gaži, ale brankár hostí Mulik jeho strelu len s námahou vyrazil na roh. Prvý gól dali domáci v 21. min., keď sa Gutič ocitol sám pred brankárom a pohodlne skóroval. O päť minút mal gólovú príležitosť Horvát, ale z niekoľkých metrov prehodil brankára ale i bránu. Potom ešte strely domácich hráčov Černegu, Roška a Paulíka brankár hostí povyrážal. Ani v 2. polčase sa obraz hry nezmenil a väčšinou sa hralo iba na polovici hostí. Ako prvý sa pokúšal zmeniť skóre Gaži, ale vystrelil tesne nad bránu. Hostia vystrašili domácich iba raz a to v 77. min., ale možnosť Vachaľa domáci brankár Vaško zmaril. Druhý gól dali domáci v 80. min. keď sa v šestnástke pekne uvoľnil Jakuboc a parádne prehodil hosťujúceho brankára. Tretí úspech domácich sa zrodil v 87. min. keď po pravej strane potiahol útok Paulúlik, odcentroval pred bránu a Černega hlavičkou pečatil víťazstvo domácich.

Góly: 21. Gutič, 80. Jakuboc, 87. Černega. Pred 420 divákmi rozhodoval Knut, ŽK: Černega, Jakuboc, Mikula, Horvát, Ferčák, Škirda - Gonos, Perát, Očipka, ČK: Perát, Očipka. Sobrance: Vaško, Gutič, Mikula, Danko, Jakuboc, Paulúlik, Ferčák (85. Murgač), Horvát, Roško (67. Škirda), Gaži (67. Záhorčák), Černega. Stropkov: Múlik - Tirer, Gonos, Staško, Perát, Polivka, Fečko, Vachaľ, Kočiš (35. Potoma), Očipka, Tabiš.

M. PROKOP

Lipany - St. Ľubovňa

1:0 (0:0)

Lipany - V predohrávke prvého jarného kola sa hral v Lipanoch bojovný futbal. Hostia sa zamerali na obrannú činnosť, prehustili svoju polovicu ihriska, takže do gólových šancí sa domáci hráči dostávali veľmi ťažko. Hoci sa snažili o kombinačnú hru, mali viac loptu pod kontrolou, no gólový efekt neprichádzal. V 10. min. z dobrej pozície vystrelil nad bránku hostí Šot. Pekná individuálna akcia Štofana skončila vedľa bránky hostí. V 38. min. zahrával trestný kop Štofan asi z 20 m, brankár Mindžák loptu neudržal a Franta z piatich metrov strelil nad bránku. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci hráči sa snažili dať čím skôr gól, no hostia aj naďalej veľmi dobre bránili. Po rohovom kope v 56. min. dostal domácich do vedenia Smetanka 1:0, keď loptu dorazil zblízka do bránky. V ďalších minútach 2. polčasu ešte stáli za zmienku strely domáceho Lištinského v 75. min. a v 80. min. Molčana, keď tesne minuli ľavú žrď bránky Mindžáka. Hostia sa v závere snažili o vyrovnanie, no domáci hráči im to nedovolili. Nakoniec víťazstvo domáceho mužstva bolo zaslúžené.

Góly: 56. Smetanka. Pred 700 divákmi rozhodoval Bucko, ŽK: Jarabinský, Arandelovič, Michlík. Lipany: Križalkovič - Kollár, Molčan, Andraščík, Franta - Šot (88. Prihoda), Radačovský (80. Janič), Smetanka, Štofan, Guzik (65. Seman), Liščinský. Stará Ľubovňa: Mindžák - Jarabinský (47. Plichta), Rybovič, Lörinc, Kupec, Lelák, Arandelovič, Škovran, Michlík, R. Pavlišin, Knapík.

P. ŠUHAJ

Prešov B - Svidník

0:0

Prešov B - Napriek tomu, že zápas sa hral v solídnom tempe, skončil sa bezgólovou remízou. Prešovčania boli aktívnejší, mali viac z hry, získali aj územnú prevahu, ich útočné akcie boli nebezpečnejšie, často strieľali, vypracovali si niekoľko gólových príležitostí, ale brankára Hvozdu nedokázali prekonať. Domáci nezužitkovali ani výraznú prevahu v 2. polčase. Chýbal im k tomu dôraz a presnosť v koncovke. Hosťom sa bojovnosť a pozornosť v defenzíve vyplatila.

Pred 90 divákmi rozhodoval Slebodník, ŽK: Marek Bučko, Harakaľ (obaja Svidník). Prešov B: Ferenc - Halčák - Partika, Slanina - M. Hricov (57. Kipikaša), Macko, E. Bašista (39. Semančík), D. Kakaščík, Kolivoška - Stieber (69. Lipták), Hatok. Svidník: Hvozda - Druga - Miroslav Bučko, Vyravec, Macko - Harakaľ, Hirka (67. Kupec), Paňko, Marek Bučko - Kizák, Koša (80. Karafa).